گوشی های هوشمند ساخت کدام کشورها است ؟

دسته بندی ها :

طی سالیان اخیر استفاده از گوشی های هوشمند در سرتاسر دنیا بسیار فراگیر شده است و هر روزه مدل های جدیدی از برندهای معروف به بازار ارائه می شود. گوشی های هوشمند از قطعات فراوانی تشکیل شده است که در مقاله ی ” قطعات اصلی موبایل ها “ با قطعات اصلی یک گوشی هوشمند بیشتر آشنا شدیم. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل سنسورهای متعدد یک گوشی را از قطعاتی می دانند که بسیاری از افراد با این سنسورها آشنا نیستند. پیش از این در مقاله ی ” سنسورهای موبایل “ با این سنسورها آشنا شدیم.

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یکی از معیارهای انتخاب یک گوشی را دوربین موبایل می دانند. در مقاله ی ” دانستنی های دوربین موبایل “ اطلاعات مفیدی را در ارتباط با دوربین موبایل بررسی کردیم تا با توجه به این اطلاعات، مشتریان محترم دوربین مناسبی را انتخاب نمایند. امروزه برندهای مطرح دنیا گوشی های بسیار متنوع و باکیفیتی را هر روزه به بازار معرفی می کنند. ممکن است تنوع بالای گوشی های موجود در سطح بازار انتخاب را برای مشتریان تا اندازه ای مشکل سازد ولی همین امر پیشرفت سریع در صنعت موبایل را به همراه داشته است.

کشور سازنده ی گوشی

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل با توجه به نیاز بالای افراد به گوشی های هوشمند بازار تولید موبایل را بسیار رقابتی می دانند.

سوالی که ممکن است در هنگام خرید یک گوشی هوشمند برای مشتریان ایجاد شود کشور سازنده ی گوشی مورد نظر است. در این مقاله تصمیم داریم با کشورهای اصلی سازنده ی گوشی های هوشمند آشنا بشویم.

کشور چین :

کشور پهناور چین در بسیاری از محصولات بزرگترین تولیدکننده دنیا است و در زمینه ی موبایل نیز بزرگترین تولیدکننده ی گوشی های هوشمند در جهان به شمار می رود. چندین برند بزرگ سازنده ی گوشی های موبایل از قبیل هوآوی و شیائومی از کشور چین هستند. علاوه بر اینها کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل برندهایی همانند وان پلاس و ZTE را ذکر می کنند که در عرصه ی جهانی فروش نسبتا مناسبی دارند.

امروزه برندهای بسیاری در کشور چین اقدام به تولید محصولات خود می کنند. یکی از برندهایی که بسیاری از محصولات خود را در چین تولید و به بازار ارائه می کند کمپانی اپل است. اپل محصولات زیادی را در چین تولید و مونتاژ می کند که یکی از مهمترین دلایل این امر کاهش هزینه ی تولید محصولات اپل است.

 

سازندگان گوشی های هوشمندکارشناسان فروش عمده قطعات موبایل علاوه بر کاهش هزینه ها مواد معدنی کمیابی که در چین وجود دارد را یکی دیگر از دلایل تولید در کشور چین می دانند. برای تولید گوشی های موبایل به مواد اولیه بسیار زیادی از قبیل گرافیت و سیلیکون نیاز است که در چین به مقدار زیادی از این مواد معدنی وجود دارد. علاوه بر اپل سامسونگ نیز که بزرگترین تولیدکننده ی موبایل در دنیا است در چین دارای کارخانه می باشد.

کشور ژاپن :

ژاپن یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا در زمینه ی محصولات الکترونیکی می باشد. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل هزینه ی بالای تولید محصولات و نیروی کار گران قیمت در ژاپن را از دلایل عدم تمایل برندها به تولید و مونتاژ محصولات در ژاپن می دانند. علاوه بر این کشور ژاپن بر خلاف چین سرشار از معادن کمیاب و گران قیمت نیست. بزرگترین تولیدکننده ی موبایل در کشور ژاپن برند مشهور سونی است که گوشی های هوشمند با نام اکسپریا به بازار ارائه می کند. گوشی های اکسپریا در اروپا فروش بالایی دارند.

کشور کره جنوبی :

کره جنوبی یکی از کشورهایی است که در چند دهه اخیر به پیشرفت های علمی و اقتصادی فراوانی دست پیدا کرده است. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل  بیشترین گوشی های تولید شده توسط سامسونگ را از کشور ویتنام می دانند. ویتنام بیش از پنجاه درصد محصولات سامسونگ را تولید می کند. البته درصد کمی از محصولات سامسونگ در کره جنوبی نیز تولید می شود.

دومین تولیدکننده ی بزرگ گوشی های هوشمند در کره جنوبی شرکت مشهور ال جی است که مهمترین رقیب داخلی سامسونگ در تولید محصولات الکترونیکی نیز به شمار می رود. ال جی بیشتر محصولات خود را در کره جنوبی تولید می کند. با توجه به تولیدات این دو برند بزرگ، تولید گوشی های موبایل در کره جنوبی از ژاپن مقدار بیشتری است.

کشور هند :

یکی دیگر از تولیدکنندگان بزرگ موبایل در دنیا کشور پهناور هند است. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل برندهای مشهور فراوانی را معرفی می کنند که در هند به تولید محصولات مشغول هستند. از کشور چین برندهای هوآوی و شیائومی گوشی های هوشمند در هند تولید می کنند. سامسونگ نیز بیش از ده سال است که در هند به تولید موبایل می پردازد. ال جی نیز محصولاتی را در هند تولید می کند که در مقایسه با سامسونگ میزان گوشی های تولیدی ال جی در هند مقدار کمتری است.

کشور تایوان :

تایوان یکی دیگر از کشورهای موفق در زمینه تولید محصولات الکترونیکی است. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل HTC و ASUS را دو برند بزرگ تولید گوشی های هوشمند در تایوان می دانند.

 

تولید گوشی های هوشمندالبته اچ تی سی سهم بیشتری در بازار موبایل دارد. بیشتر محصولات اچ تی سی در تایوان تولید می شود و پس از تایوان هند بیشترین سهم را از تولید اچ تی سی دارد.

کمپانی ASUS بعد از معرفی Zenfone توانست سهمی از بازارهای گوشی هوشمند را تصاحب کند ولی با این وجود هنوز اچ تی سی بزرگترین تولیدکننده ی گوشی در تایوان به شمار می رود.

 

اگر نیاز به خرید قطعات گوشی موبایل دارید می توانید جهت خرید قطعات باکیفیت از وبسایت گروه بازرگانی عادلی که در امر فروش عمده قطعات موبایل فعالیت دارد دیدن نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X