چطور از گوشی آب خورده محافظت کنیم ؟

دسته بندی ها :
چطور از گوشی آب خورده محافظت کنیم ؟

گوشی های موبایل به دلیل اینکه استفاده ی روزمره دارند در معرض ضربه خوردن و آسیب دیدگی هستند. یکی از بیشترین مواردی که به دستگاه آسیب می رساند افتادن گوشی داخل آب است. علیرغم اینکه امروزه گوشی های موبایل ضد آب هم در سطح بازار وجود دارند ولی اکثر گوشی های موجود این خاصیت را ندارند. طبق نظرات کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یکی از بیشترین صدمه هایی که به گوشی های موبایل وارد می شود زمانی است که در آب می افتند.

دکمه های موبایل

با افتادن دستگاه در آب به بسیاری از اجزای اصلی موبایل آسیب وارد می شود. پیش از این در مقاله ی ” قطعات اصلی موبایل ها “ با اجزای اصلی موبایل های هوشمند آشنا شدیم. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل گوشی ها را دارای اجزای ظریف بسیاری می دانند که با افتادن در آب خراب می شوند. یکی از این اجزا سنسورها هستند که در مقاله ی ” سنسورهای موبایل “ با آنها آشنا شدیم.

در این مقاله تصمیم داریم ببینیم که بعد از افتادن گوشی در آب برای جلوگیری از خراب شدن دستگاه چه روش هایی وجود دارد.

دکمه های موبایل را فشار ندهید :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند زمانی که گوشی آب خورده است دکمه های دستگاه را فشار ندهید. با فشردن دکمه ممکن است آب بیشتری وارد دستگاه شود و آسیب بیشتری به گوشی وارد بشود. پس بهتر است تا زمانی که دستگاه کاملا خشک نشده است دکمه ها را نزنید.

به سرعت گوشی را خشک کنید :

طبق نظرات کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل بهتر است با پارچه های جذب کننده آب که قدرت جذب بالایی دارند گوشی را کاملا خشک کنید. بعد از اینکه کاملا سطح بیرونی را خشک کردید سیم کارت و کارت حافظه را از دستگاه خارج کنید. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند که اگر سریعا دستگاه خشک شود و سیم کارت به همراه کارت حافظه از دستگاه خارج شود احتمال زیادی برای سالم ماندن آنها و حفظ اطلاعات موجود بر روی سیم کارت و کارت حافظه وجود دارد.

گوشی آب خورده

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل  توصیه می کنند که اگر می توانید باتری دستگاه را نیز از گوشی خارج کنید و کاملا با مواد جاذب آب خشک کنید. محوطه ی داخلی دستگاه را نیز با همین مواد جاذب آب کاملا خشک نمایید. پس از آنکه کاملا باتری و سیم کارت خشک شدند می توانید آنها را به دستگاه متصل کنید و موبایل را روشن نمایید. با رعایت این موارد احتمال آسیب دیدگی گوشی بسیار کاهش می یابد.

 

اگر نیاز به خرید قطعات گوشی موبایل دارید می توانید از وبسایت گروه بازرگانی عادلی که در امر فروش عمده قطعات موبایل فعالیت دارد دیدن نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X