چرا بلوتوث گوشی خاموش نمی شود ؟

دسته بندی ها :
چرا بلوتوث گوشی خاموش نمی شود ؟

تکنولوژی بلوتوث در گوشی ها قابلیت جدیدی نیست و سال ها است که در گوشی های  موبایل مورد استفاده قرار می گیرد. با این وجود برخی از کاربران گوشی های هوشمند، با مشکلاتی در هنگام استفاده از این قابلیت مواجه می شوند. کارشناسان بازرگانی عادلی یکی از این مشکلات را خاموش نشدن بلوتوث موبایل عنوان می کنند. در برخی از گوشی ها مشاهده می شود که پس از استفاده دیگر بلوتوث را نمی توان خاموش نمود. در این مقاله با راهکارهای برطرف نمودن این مشکل آشنا می شویم.

بلوتوث موبایل

ریستارت نمودن گوشی :

ریستارت شدن گوشی می تواند مشکل بلوتوث را برطرف نماید. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند این روش حلال بسیاری از مشکلاتی است که برای موبایل ها ایجاد می گردد. زمانی که مشکلاتی از قبیل کند شدن برای گوشی پیش می آید، می توانید از این روش برای رفع مشکل استفاده نمایید.

با آپدیت کردن دستگاه خود به آخرین نسخه موجود نیز احتمال برطرف شدن مشکل بلوتوث دستگاه وجود دارد.

حذف دستگاه های متصل شده :

کارشناسان بازرگانی عادلی توصیه می کنند که اگر اخیرا با دستگاه های دیگر فایلی جابجا نمودید و بلوتوث موبایل شما هنوز با دستگاه موردنظر جفت شده است، دستگاه جفت شده با بلوتوث را حذف نمایید. بدین منظور به تنظیمات دستگاه وارد شوید و در تنظیمات Bluetooth، از قسمت Paired Devices دستگاه های متصل شده را حذف نمایید.

کش بلوتوث

پاک کردن کش بلوتوث :

با استفاده از این روش، طبق نظر کارشناسان بازرگانی عادلی اکثر مشکلات بلوتوث دستگاه برطرف می شود. به منظور پاک کردن کش و داده های بلوتوث، وارد تنظیمات بلوتوث بشوید. سپس بر روی گزینه storage کلیک کنید. در انتها گزینه های clear cache و clear data را انتخاب نمایید تا کش و دیتای بلوتوث پاک بشود.

برنامه های Shareit و Zapya :

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند که اگر اخیرا از برنامه شیریت و زاپیا استفاده کرده اید، احتمال دارد مشکل خاموش نشدن بلوتوث از این برنامه ها باشد. وارد تنظیمات گوشی بشوید و گزینه ی apps را انتخاب  نمایید. سپس در این قسمت نرم افزار shareit  یا  Zapyaرا انتخاب نمایید و بر روی گزینه ی توقف اجباری برنامه کلیک کنید تا مشکل بلوتوث برطرف شود.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: نشانه های خراب شدن باتری موبایل، تفاوت های فلش کردن با ریست فکتوری موبایل، آشنایی با شماره سریال موبایل، راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت در گوشی های اندرویدی، مشکلات سیم کارت موبایل و راهکارهای برطرف شدن این مشکلات و … می باشد را مطالعه نمایید.

 

برچسب ها :

نظرات شما

X