پیش از تحویل گوشی برای تعمیر به این نکات توجه داشته باشید

دسته بندی ها :
پیش از تحویل گوشی برای تعمیر به این نکات توجه داشته باشید

با توجه به ظرافت گوشی های هوشمند، امکان آسیب دیدگی یا خرابی در این دستگاه های مدرن و محبوب وجود دارد. بسیاری از اوقات آسیب وارد شده به گوشی قابل تعمیر است و نیازی به خرید دستگاه جدید نیست. حتی ممکن است بتوانید با تعویض یک قطعه کوچک، مجددا از گوشی استفاده نمایید. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند که تعمیر یا تعویض قطعات گوشی های هوشمند تخصصی و دشوار است و معمولا باید برای این کار به تعمیرکاران مجرب مراجعه نمایید. در ادامه به بررسی نکاتی که پیش از تحویل گوشی باید مدنظر داشته باشیم خواهیم پرداخت.

بررسی مشکل موبایل

جستجوی مشکل در اینترنت :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند که اگر متوجه نقص سخت افزاری یا نرم افزاری در گوشی خود می شوید، در ابتدا ایراد دستگاه را در اینترنت جستجو نمایید. ممکن است مشکل ایجاد شده با یک ترفند ساده برطرف شود. ضمنا می توانید مشکل ایجاد شده برای گوشی موبایل را با دوستان و اطرافیان خود در میان بگذارید. این احتمال وجود دارد که ایراد گوشی شما ساده باشد و برای دوستان و آشنایان شما نیز اتفاق افتاده باشد. اگر دوست کارشناسی در زمینه ی گوشی دارید حتما مشکل خود را با او در میان بگذارید و از پیشنهادات ذکر شده استفاده نمایید. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند اگر مطمئن هستید مشکل گوشی هوشمند شما جدی است آنگاه دستگاه را برای بررسی نزد تعمیرکار ببرید.

بکاپ گرفتن از گوشی :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند بهتر است همیشه از گوشی موبایل خود بکاپ بگیرید تا در صورت نقص تصادفی گوشی، بتوانید اطلاعات دستگاه را برگردانید. علاوه بر این شما از نتیجه تعمیرات گوشی خود اطلاع ندارید و ممکن است قطعات مختلفی از گوشی هوشمند خراب شده باشد. بنابراین داشتن بکاپ از اطلاعات گوشی بسیار حائز اهمیت است. می توانید پس از اینکه از گوشی خود بکاپ گرفتید، اطلاعات دستگاه را پاک کنید.

لوازم جانبی گوشی

برداشتن لوازم جانبی گوشی :

پیش از اینکه گوشی خود را به تعمیرکار تحویل دهید، لوازم جانبی همانند قاب محافظ و ضربه گیر را از دستگاه جدا نمایید. همچنین حتما سیم کارت و مموری را از گوشی هوشمند جدا کنید. بسیاری از کاربران برداشتن مموری کارت از دستگاه را فراموش می کنند.

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند که اگر باتری گوشی سالم و قابل جداسازی است، همچنین مطمئن هستید هنگام تعمیر گوشی به آن نیازی نیست، از دستگاه جدا نمایید.

همراه داشتن رسید خرید :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل  توصیه می کنند که اگر گوشی را از فروشگاه های معتبر خریداری نموده اید ، حتما رسید خرید گوشی و ضمانت نامه را با خود همراه داشته باشید. اگر گوشی را برای بررسی به تعمیرکار سپردید، رسید دریافت کنید. اگر پس از دریافت گوشی احساس کردید گوشی عوض شده است، فورا سریال IMEI دستگاه را چک کنید.

تعمیر گوشی موبایل

به این نکته توجه داشته باشید که بعضی مواقع گوشی ها آسیب می بینند ولی هم چنان کار می کنند و شما متوجه این آسیب ها نمی شوید. بنابراین با تداوم این مشکلات، معمولا مشکلات دیگری نیز به مشکل قبلی گوشی اضافه می شود که باعث آسیب دیدن شدیدتر دستگاه می شود.

به همین دلیل کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند مشکلات و ایرادات گوشی خود را بسیار جدی بگیرید. به عنوان مثال مشکل زود خالی شدن شارژ باتری روی عملکرد گوشی تاثیر مستقیم می گذارد و این ایراد باید از سوی کاربران جدی گرفته بشود.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: نشانه های خراب شدن باتری موبایل، تفاوت های فلش کردن با ریست فکتوری موبایل، آشنایی با شماره سریال موبایل، راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت در گوشی های اندرویدی، چرا بلوتوث گوشی خاموش نمی شود و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X