نشانه های خراب شدن باتری موبایل

دسته بندی ها :
نشانه های خراب شدن باتری موبایل

بروز مشکل در باتری، عملکرد گوشی های موبایل را به طور کلی مختل می نماید. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند نشانه های ظاهری و نرم افزاری برای خراب بودن باتری موبایل وجود دارد که در این مقاله با آنها آشنا می شویم. به این نکته توجه داشته باشید که نشانه های ظاهری برای دستگاه هایی قابل بررسی است که دارای باتری تعویض پذیر باشند.

تغییر شکل باتری موبایل

تغییر شکل باتری :

باتری را از موبایل خارج کنید و آنرا بررسی نمایید. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند ساییدگی یا حجیم شدن از نشانه های خراب شدن باتری های موبایل محسوب می شوند.

باتری را بر روی یک سطح صاف قرار بدهید و با سرعت باتری را بچرخانید، اگر باتری خیلی راحت و سریع چرخیده می شود احتمال خراب شدن باتری موبایل وجود دارد.

هنگ کردن و خاموش شدن گوشی :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یکی دیگر از علائم خرابی باتری را در هنگ کردن گوشی می دانند. باتری معیوب ممکن است بر روی عملکرد گوشی تاثیر منفی داشته باشد و موجب هنگ کردن دستگاه بشود. همچنین اگر گوشی شما بدون دلیل و به صورت ناگهانی خاموش می شود، ممکن است باتری دستگاه خراب شده باشد. گاهی از اوقات عوض شدن ساعت و تاریخ گوشی موبایل نیز ممکن است از باتری دستگاه باشد.

 

داغ شدن باتری یا تخلیه سریع شارژ :

اگر پس از استفاده کوتاه مدت از گوشی، باتری داغ می شود احتمال دارد باتری گوشی خراب شده باشد. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل تخلیه سریع شارژ را یکی دیگر از نشانه های خرابی باتری عنوان می کنند. اگر پیش از این باتری شارژ بیشتری را نگهداری می کرد و الان نسبت به گذشته با سرعت بیشتری شارژ تخلیه می شود، احتمالا باتری دستگاه دچار مشکل می باشد.

خراب شدن باتری موبایل

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که با رعایت نکات ساده ای می توانید از باتری گوشی خود محافظت نمایید و احتمال بروز مشکل در باتری را به نحو قابل توجهی کاهش بدهید.

برای شارژ باتری حتما از آداپتور اصلی دستگاه استفاده نمایید.

آداپتورهای متفرقه به باتری موبایل بعد از مدتی آسیب می رسانند.

هنگامی که گوشی در حال شارژ است از دستگاه استفاده نکنید، در این حالت احتمال خراب شدن باتری وجود دارد.

 

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: دلایل پرش تصاویر در صفحه نمایش موبایل، تفاوت های فلش کردن با ریست فکتوری موبایل، آشنایی با شماره سریال موبایل، راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت در گوشی های اندرویدی، مشکلات سیم کارت موبایل و راهکارهای برطرف شدن این مشکلات و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X