نشانه های تعویض دوربین موبایل چیست ؟

دسته بندی ها :
نشانه های تعویض دوربین موبایل چیست ؟

یکی از پرکاربردترین امکانات موجود در گوشی های موبایل ،دوربین است. امروزه تعداد اندکی از افراد یک دوربین عکاسی مجزا را با خود حمل می‌کنند، زیرا دوربین تلفن همراه می‌تواند کاملا نیاز افراد را برای عکسبرداری برآورده نماید. با توجه به همین مزیت، کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یکی از فاکتورهای مهم انتخاب گوشی را برای بسیاری از کاربران دوربین مناسب عنوان می کنند. در این مقاله به بررسی مشکلات رایج در دوربین گوشی های هوشمند می پردازیم.

لنز دوربین موبایل

صدای لنز دوربین :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند صدا دادن لنز دوربین گوشی جزو مشکلاتی است که راه حل آن تعویض دوربین گوشی ها می باشد. دلایل متفاوتی وجود دارد که منجر به سروصدای لنز دوربین می شود.به عنوان مثال خیس شدن دوربین گوشی یا باقی ماندن رطوبت ناشی از خیس شدن از مواردی هستند که اختلالات شدیدی در عملکرد دوربین گوشی های موبایل ایجاد می کنند. در صورتی که مشکل سروصدای لنز در اکثر زمان ها وجود دارد، باید دوربین گوشی را تعویض نمایید.

مشکلات فوکوس دوربین :

مشکل فوکوس دوربین در گوشی های سامسونگ بسیار رایج است. اما در صورتی که این مشکل مدت زمان زیادی ادامه داشته باشد بیانگر وجود مشکل اساسی دوربین گوشی است. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند در صورتی که تحت هیچ شرایطی موفق به انجام فوکوس نمی شوید، احتمالا باید دوربین گوشی خود را تعویض نمایید. البته فوکوس خودکار و به صورت پیاپی نیز نشان دهنده وجود مشکل اساسی در دوربین است که برای رفع این مشکل احتمالا باید دوربین گوشی را تعویض نمایید.

تعویض دوربین موبایل

بسته شدن خودکار دوربین :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یکی دیگر از مشکلات رایج دوربین گوشی های هواوی، سامسونگ و آیفون را بسته شدن خودکار دوربین می دانند که در این وضعیت امکان استفاده و عکس گرفتن وجود ندارد. برای برطرف شدن این مشکل ابتدا یکبار گوشی را ریست کنید و سپس حافظه ی پنهان دوربین را هم خالی کنید.

اگر مشکل برطرف نشد و همچنان دوربین اجازه تصویر برداری را نمی دهد، باید اتصال دوربین به برد مورد بررسی قرار بگیرد. البته کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که بررسی اتصالات دوربین و برد یک عمل تخصصی است و نیاز به ظرافت خاصی دارد. به همین دلیل توصیه می شود به مراکز معتبر تعمیر گوشی مراجعه نمایید و از یک تعمیرکار حرفه ای برای بررسی اتصالات کمک بگیرید.

تار شدن تصاویر :

تار شدن تصاویر دوربین گوشی موبایل دلایل مختلفی می تواند داشته باشد اما رایج ترین دلیل این امر، لرزش دست در زمان عکس برداری و یا کثیف بودن لنز دوربین می باشد. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند بهتر است در زمان تصویربرداری با دوربین گوشی، ابتدا با استفاده از یک دستمال فیبری یا پارچه نرم که به لنز آسیبی وارد نمی کند، لنز دوربین را کاملا تمیز کنید. همچنین اگر نمی توانید لرزش دست خودتان را در تصاویر سلفی یا عکس های با دوربین عقب حفظ نمایید، بهتر است از قابلیت تایمر دوربین برای عکاسی استفاده کنید. البته اگر در این وضعیت تمرکز کافی برای عکس برداری را ندارید، استفاده از مونوپاد گوشی هم می تواند پیشنهاد مناسبی باشد.

تعمیر دوربین موبایل

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند در صورتی که لنز را تمیز می کنید، از تایمر هم استفاده می کنید اما همچنان تصاویر گرفته شده تار و بی کیفیت هستند، ممکن است مشکل ناشی از شیشه محافظ دوربین باشد.

شیشه لنز دوربین های موبایل، یک محافظ دارد که این محافظ از لنز دوربین گوشی محافظت می کند.

برخورد اشیا تیز یا فلزی همانند کلید موجب می شود که شیشه دوربین دچار خط و خش و یا حتی شکستگی بشود.

در چنین شرایطی تعویض شیشه دوربین مشکل تار بی کیفیت شدن تصاویر گرفته شده را برطرف خواهد نمود.

اختلالات عملکرد دوربین حتما به دلیل خرابی دوربین نیست :

موارد دیگری نیز وجود دارند که به عنوان اختلالات اصلی دوربین شناخته می شود، اما دلیل بروز این مشکلات خراب شدن دوربین نیست. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل بیان می کنند که ممکن است به هر دلیلی اختلالاتی در عملکرد گوشی ایجاد بشود و این اختلالات تاثیر مستقیم بر روی عملکرد دوربین داشته باشد. از رایج ترین این اختلالات می توان به پیغام عدم وجود حافظه کافی اشاره کرد. در این حالت زمانی که می خواهید فیلمبرداری و عکسبرداری نمایید پیغام پر بودن حافظه روی گوشی ظاهر می شود در صورتی که حافظه خالی به اندازه کافی برای دستگاه وجود دارد. در این وضعیت سه راه حل کلی وجود دارد.

پاک کردن حافظه پنهان دوربین در ابتدا اگر برنامه ی جدیدی را بر روی موبایل نصب کرده اید که دسترسی دوربین از شما گرفته است، برنامه موردنظر را حذف کنید و سپس مجددا دوربین را اجرا نمایید.

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند ممکن است برخی از برنامه های دستگاه مخرب باشند و تاثیر منفی روی عملکرد سایر قسمت های گوشی داشته باشند. دومین راه حل این است که حافظه پنهان دوربین را از طریق تنظیمات گوشی حذف نمایید.

سپس گوشی را به حالت Safe Mode اجرا کنید. اگر دوربین گوشی در حالت  Safe Mode بدون مشکل اجرا می شود، یعنی دوربین موبایل مشکلی ندارد.

سومین و آخرین راه حل این است که گوشی موبایل را فلش کنید. بعد از فلش کردن گوشی، مشکل پیغام حافظه پر دوربین برطرف خواهد شد.

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: نشانه های خراب شدن باتری موبایل، پیش از تحویل گوشی برای تعمیر به این نکات توجه داشته باشید، آشنایی با صفحه نمایش موبایل ها، آشنایی با شبکه 5G، آشنایی با ویژگی های مدرن اندروید 11 و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X