نحوه مدیریت صحیح حافظه رم گوشی های اندرویدی

دسته بندی ها :
نحوه مدیریت صحیح حافظه رم گوشی های اندرویدی

دریافت پیام کمبود حافظه رم در گوشی های هوشمند یکی از آزار دهنده ترین هشدارهای موبایل های هوشمند است. در این مقاله تصمیم داریم با حافظه رم و نحوه مدیریت آن بیشتر آشنا بشویم. برخی از کاربران گوشی های هوشمند از اپلیکیشن هایی برای کنترل و مدیریت حافظه رم استفاده می نمایند. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند بسیاری از کاربران از اهمیت پاک سازی حافظه رم در سیستم عامل اندروید اطلاع ندارند. در ادامه به بررسی راهکارهایی برای مدیریت حافظه رم در گوشی های اندروید می پردازیم.

حافظه رم

حافظه رم چیست ؟

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که عملکرد حافظه رم در گوشی های اندروید با عملکرد حافظه های کامپیوتر متفاوت است.

حافظه رم موبایل یک حافظه دسترسی تصادفی محسوب می شود. این حافظه در میان سایر حافظه ها قیمت بالاتری دارد و سریع ‌تر از حافظه ‌ها‌ی ذخیره ‌سازی است.

با این وجود قطع برق دستگاه می تواند این حافظه سریع را پاک کند. حافظه رم به ‌عنوان لایه ای برای اپلیکیشن ‌ها به منظور ذخیره داده های موقت فعالیت دارد.

حافظه رم در گوشی های اندروید با استفاده از اپلیکیشن ‌هایی که  کاربرد بیشتری دارند، پر می شود. کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که برای راه اندازی اپلیکیشن ‌های جدید یا گاهی لود شدن اپلیکیشن های قدیمی باید بخشی از حافظه رم گوشی هوشمند پاک شود. خوشبختانه سیستم عامل اندروید این وظیفه را به ‌صورت خودکار انجام می ‌دهد. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند پاک کردن دستی فضای حافظه رم در گوشی ‌های اندروید، راهکاری اشتباه محسوب می شود. دلیل این امر این است که رم آزاد ‌شده موبایل به مفهوم راه ‌اندازی مجدد و مداوم اپلیکیشن های اصلی و پرکاربرد گوشی اندرویدی نیز می باشد. نتیجه این امر اتلاف وقت، مصرف انرژی زیاد و ‌کاهش عمر باتری دستگاه می باشد.

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند برای بستن یک اپلیکیشن، باید وارد تنظیمات اپلیکیشن موردنظر بشوید. در این قسمت گزینه ای برای توقف فعالیت اپلیکیشن موردنظر وجود دارد. البته باید دقت داشته باشید برخی از اپلیکیشن ها بلافاصله بعد از متوقف شدن مجددا به صورت خودکار راه اندازی می شوند. با استفاده از این ترفند حتی ممکن است مشکل عملکرد کند اپلیکیشن نیز برطرف شود. فاکتوری که در این میان از اهمیت بالاتری برخوردار است این است که میزان مصرف اپلیکیشن ها تحت کنترل قرار بگیرد و در صورت عدم نیاز اپلیکیشن هایی که مدت زیادی استفاده نشده اند را حذف نماییم. سپس اپلیکیشن هایی را که دارای میزان مصرف بالای حافظه رم هستند کنترل و مدیریت نماییم.

حافظه رم

در چه مواردی پاکسازی حافظه رم دستی باشد؟

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند در صورتی که پر بودن حافظه رم موبایل در مواردی همانند شارژ باتری دستگاه اثرگذار باشد و یا نیاز به فضای خالی جهت فعالیت اپلیکیشن های بیشتری در گوشی اندرویدی باشد، می توانید از پاکسازی حافظه رم به طور دستی استفاده نمایید. موارد دیگری که استفاده از پاکسازی دستی حافظه رم توصیه می شود، زمانی است که اپلیکیشن ها به درستی اجرا نمی شوند یا بارگذاری سیستم عامل اندروید به خوبی صورت نمی گیرد.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: عوامل اصلی آنتن ندادن گوشی، لوازم جانبی پرکاربرد موبایل، عوامل روشن و خاموش شدن مداوم گوشی، استفاده از قابلیت های مخفی و جالب گوشی های هوشمند، بررسی مشکلات اتصال اینترنت در گوشی های اندرویدی و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

09121772236
X