معرفی آی سی گوشی های هوشمند

دسته بندی ها :
معرفی آی سی گوشی های هوشمند

گوشی های موبایل ها مانند هر دستگاه الکترونیکی از قطعات زیادی تشکیل شده است که خرابی هر یک از این قطعات عملکرد گوشی را مختل می کند. کارشناسان بازرگانی عادلی یکی از قطعات داخلی موبایل که خرابی آن می تواند استفاده از دستگاه را طور کامل قطع کند، آی سی ها می دانند. در واقع آی سی یکی از مهم ترین بخش یک گوشی موبایل است که انرژی مورد نیاز دستگاه را تامین می کند. در این مقاله به بررسی کامل آی سی های موبایل می پردازیم.

آی سی موبایل

آی سی موبایل چیست ؟

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که آی سی موبایل بر روی مدار و برد دستگاه قرار گرفته است و وظیفه آن تامین انرژی مورد نیاز برای راه اندازی و کار کردن گوشی موبایل است. در واقع اگر آی سی گوشی خراب باشد، دیگر نمی توانید از دستگاه استفاده کنید. حتی صفحه نمایش گوشی روشن نمی شود و دستگاه عملا خاموش می شود.

محافظت از آی سی ها :

استفاده از لوازم جانبی مانند گلس یا قاب گوشی می تواند تاثیر زیادی در جلوگیری از ضربه دیدن آی سی داشته باشد. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند مهم ترین دلیل خرابی آی سی، نوسان برق است که هنگام شارژ گوشی به دلیل حساسیت زیاد این قطعه، رخ می دهد. البته آی سی های مدرن کیفیت بالایی دارند ولی با این وجود ممکن است آی سی موبایل با مشکل مواجه شود که در این صورت تنها راه تعویض نمودن آی سی است.

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند این قطعه حساس، تاثیر فراوانی روی تامین ولتاژ و جریان الکتریکی مورد نیاز گوشی دارد. آی سی گوشی وظیفه ی مدیریت بخش های بسیاری از موبایل را برعهده دارد. از مهم ترین این بخش ها می توان به تنظیم نور صفحه نمایش گوشی اشاره نمود. آی سی تاثیر فراوانی در خواندن اطلاعات فلش مموری دارد.

وظیفه آی سی

 

به این نکته توجه داشته باشید که تنها وظیفه ی آی سی، تامین انرژی دستگاه نیست و به همین دلیل است که این قطعه اهمیت بسیار بیشتری نسبت به تامین انرژی موبایل دارد.

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند حتی زمانی که هدفون یا هندزفری دچار مشکل می شود، ممکن است ناشی از خرابی آی سی باشد.

از دیگر وظایفی که به عهده آی سی ها است می توان به کنترل کلیدهای صدا، دکمه ی پاورکنترل دمای CPU، هدایت و کنترل NTC، کنترل دوربین و کنترل باتری اشاره نمود.

نشانه های خرابی آی سی :

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که خرابی آی سی همیشه با خاموش شدن گوشی همراه نیست و گاهی اوقات خرابی این قطعه تنها عملکرد گوشی را مختل می کند. البته یکی از مهم ترین نشانه های خراب بودن آی سی خاموش شدن موبایل است.

آی سی گوشی

به عنوان مثال زمانی که آی سی شارژ گوشی سامسونگ خراب می شود، شارژ مجدد دستگاه به درستی صورت نمی گیرد و سرانجام گوشی موبایل خاموش می شود.

همان طور که انتظار می رود خرابی آی سی شارژ، تاثیر فراوانی در عمر باتری و حتی خراب شدن کامل باتری نیز دارد. یکی از نشانه های خراب بودن آی سی موبایل، آنتن دهی نامناسب گوشی است.

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند اگر در حالت های معمولی که شبکه مخابراتی دارای وضعیت مناسبی است، آنتن دهی موبایل شما با اختلال مواجه شده است،

این احتمال را لازم است در نظر بگیرید که شاید آی سی گوشی هوشمند شما با مشکل مواجه شده است.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: راهکارهای محافظت از پاوربانک، دلایل پنهان یا پاک شدن فایل ها در کارت حافظه چیست ؟، آشنایی با تعمیرات رایج سخت افزاری و نرم افزاری آیفون، دلایل خاموش نشدن صفحه نمایش گوشی، آشنایی با کابل فلت گوشی و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X