مشکلات سیم کارت موبایل و راهکارهای برطرف شدن این مشکلات

دسته بندی ها :
مشکلات سیم کارت موبایل و راهکارهای برطرف شدن این مشکلات

قاعدتا مهم ترین هدف طراحی گوشی های موبایل برقراری تماس و ارسال پیامک به سایر مخاطبان بوده است. اگرچه کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل تاکید دارند که در سالیان اخیر و با متنوع شدن گوشی ها و معرفی اسمارت فون ها، فناوری ساخت موبایل دچار تحولات بسیاری شده است، اما کماکان هر کاربری با خریدن گوشی، اولین و مهم ترین کاربرد دستگاه را در برقراری تماس تلفنی می داند. یکی از مشکلات رایجی که ممکن است خریداران گوشی های موبایل با آن مواجه بشوند، مشکلات سیم کارت می باشد.

مشکلات سیم کارت موبایل

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند بعضی از اوقات دلیل اصلی مشکلات سیم کارت، اختلالات نرم افزاری است و در برخی از مواقع، مشکلات سخت افزاری مشخص و یا حتی نامشخص باعث اختلالات سیم کارت است.

اختلالات سیم کارت در شکل های مختلفی ممکن است بروز کنند و موجب سردرگرمی کاربران بشود. به همین دلیل می توان اختلالات سیم کارت را جزو اساسی ترین مشکلات برای کاربران گوشی های موبایل به حساب آورد.

در این مقاله با نحوه برطرف کردن این مشکلات آشنا می شویم.

مشکلات سیم کارت :

ممکن است هنگام قرار دادن سیم کارت در گوشی موبایل ، با ارورهای مختلفی از قبیل Insert SIM، SIM not ready مواجه بشوید. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل  بیان می کنند که امکان دارد پس از نصب رام کاستوم، امکان شارژ سیم کارت اعتباری خود را نداشته باشید و یا با مشکل شناسایی نشدن سیم کارت توسط موبایل مواجه شوید. یکی دیگر از مشکلات سیم کارت، عدم آنتن دهی موبایل است که در این حالت، سیم کارت شما آنتن دهی مناسبی ندارد.

روش های برطرف کردن مشکلات سیم کارت :

در ادامه به بررسی و ذکر مرسوم ترین راه های رفع مشکل سیم کارت موبایل خواهیم پرداخت. در صورتی که بعد از انجام موارد ذیل مشکلات سیم کارت برطرف نشد به منظور بررسی مشکل با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

حالت هواپیما موبایل

استفاده از حالت هواپیما :

برای رفع مشکل سیم کارت موبایل می توانید از حالت هواپیما که در گوشی های موبایل وجود دارد نیز استفاده نمایید.

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند در این حالت با فعال کردن حالت هواپیما و بعد از آن برگرداندن گوشی به حالت اولیه، در بسیاری از مواقع مشکلاتی مانند عدم شناسایی سیم کارت و یا خارج از دسترس بودن سرویس برطرف می گردد.

ریستارت کردن گوشی :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند در قدم اول و قبل از انجام هر اقدامی جهت رفع مشکل سیم کارت موبایل، گوشی خود را خاموش نمایید و بعد از 30 ثانیه دوباره موبایل را راه اندازی نمایید. در بیشتر مواقع با انجام این مراحل، مشکل سیم کارت برطرف می گردد.

قرار دادن دوباره ی سیم کارت :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند یکی دیگر از دلایل اصلی بروز مشکلات سیم کارت می تواند به دلیل قرار گرفتن نامناسب سیم کارت باشد. در این موارد برای رفع مشکل دستگاه ،سیم کارت را از دستگاه خارج کرده و مجددا جا بیندازید تا اتصال سیم کارت برقرار شود.

بازگرداندن تنظیمات کارخانه

بازگرداندن تنظیمات کارخانه :

اگر تمام راهکارهای ذکر شده برای رفع مشکل سیم کارت موثر نبود، می توانید قبل از مراجعه به تعمیرکار یک بار از طریق منوی اصلی، گوشی موبایل را به حالت تنظیمات کارخانه برگردانید.

با استفاده از این راهکار اگر تنظیمات دستگاه به اشتباه باعث بروز مشکل عدم شناسایی سیم کارت شده باشد، با حدف این تنظیمات مشکل سیم کارت برطرف بشود.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: دلایل پرش تصاویر در صفحه نمایش موبایل، لوازم جانبی پرکاربرد موبایل، راهکارهای افزایش سرعت شارژ موبایل، راهکارهایی مفید برای محافظت از سرقت یا گم شدن موبایل، دلایل بالا نیامدن گوشی های موبایل و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X