قطعات اصلی موبایل ها

دسته بندی ها :
قطعات اصلی موبایل ها

امروزه موبایل ها یکی از نمادهای تکنولوژی به شمار می روند و کارخانه های سازنده ی موبایل جزو بزرگترین برندهای دنیا محسوب می شوند. آشنایی با قطعات اصلی یک موبایل نه تنها برای افرادی که در حوزه ی کاری فروش عمده قطعات موبایل مشغول به کار هستند بلکه برای هر فردی می تواند جالب باشد. این قطعات اصلی در تمام گوشی های هوشمند ساخت هر برندی که باشند وجود دارد. در ادامه با این اجزا آشنا می شویم.

 

صفحه نمایشگر موبایل

بارزترین قطعه ی یک موبایل هوشند صفحه نمایشگر آن است. افرادی که در فروش عمده قطعات موبایل شاغل هستند نمایشگرها را به دو دسته ی ال سی دی و ال ای دی تقسیم می کنند. در ال سی دی  یک نور پس زمینه از قطبنده ها تولید می شود. در نمایشگرهای ال ای دی دیودهای تابنده نور را ساطع می کنند.

قطعه ی اصلی بعدی باتری است. فعالین حوزه ی فروش عمده قطعات موبایل تکنولوژی باتری های گوشی موبایل را عمدتا لیتیوم یونی می دانند. امروزه باتری ها در دو مدل قابل تعویض و داخلی ساخته می شوند. نسل قبلی باتری های موبایل از جنس نیکل بودند که با معرفی لیتیوم یونی برندها از این مدل برای باتری گوشی های موبایل استفاده می کنند.

 

حافظه گوشی :

بسیاری از افرادی که در فروش عمده قطعات موبایل اشتغال دارند یکی از معیارهای مهم خریداران گوشی موبایل را حافظه دستگاه می دانند. امروزه گوشی هایی با حافظه ی بالا که در مدل های پرچمدار یک برند قرار می گیرد طرفداران زیادی دارد.

دوربین :

کم نیستند افرادی که دوربین باکیفیت را معیار خرید گوشی می دانند. فعالین حوزه ی فروش عمده قطعات موبایل اجزای اصلی دوربین گوشی های موبایل را سنسور، لنز و پردازنده تصویر می دانند. به دلیل اینکه سنسورهای دوربین گوشی کوچک است در شرایط نور کم، کیفیت مناسبی را ارائه نمی کنند.

سیستم روی چیپ :

بسیاری از فعالین در حوزه ی فروش عمده قطعات موبایل سیستم روی چیپ را مهمترین قسمت داخلی یک گوشی موبایل می دانند. این قطعه شامل پردازنده ی گوشی یا همان سی پی یو ، پردازنده ی صفحه نمایش ، جی پی یو و قطعات دیگری می شوند که ساختار اصلی داخل یک گوشی را تشکیل می دهند. سیستم روی چیپ یک آی سی است که این قطعات الکتریکی را بر روی یک تراشه قرار داده است.

 

اگر نیاز به خرید قطعات گوشی موبایل دارید می توانید از وبسایت گروه بازرگانی عادلی که در امر فروش عمده قطعات موبایل فعالیت دارد دیدن نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X