عوامل روشن و خاموش شدن مداوم گوشی

دسته بندی ها :
عوامل روشن و خاموش شدن مداوم گوشی

یکی از مشکلات نسبتا رایجی که کاربران گوشی های هوشمند ممکن است با آن مواجه بشوند، خاموش و روشن شدن مداوم دستگاه می باشد. خاموش و روشن مداوم گوشی هوشمند عملا استفاده از دستگاه را غیرممکن می سازد و نارضایتی شدید مشتریان را به دنبال خواهد داشت. کارشناسان بازرگانی عادلی تاکید می کنند که مشکل خاموش و روشن شدن مداوم گوشی های هوشمند می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

تعمیر گوشی

بعضی از اوقات ممکن است دلیل این اتفاق یک ایراد سخت افزاری یا نرم افزاری دستگاه باشد.

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند یکی از عوامل ایجاد این اختلالات نرم افزاری نصب برنامه های نامطمئن روی گوشی می باشد که البته در این مورد نگرانی زیادی برای دستگاه وجود ندارد و این ایراد معمولا با استفاده از چند ترفند ساده برطرف می شود.

در این موارد معمولا ریکاوری گوشی توسط کارشناسان پیشنهاد می شود.

البته برای رفع این مشکل، اجرای رام های غیر رسمی یا همان سیستم عامل های دستکاری شده و یا فلش کردن گوشی توصیه نمی شود، زیرا این روش ها ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات ثانویه برای گوشی هوشمند بشود. البته در مواردی که مشکلات سخت افزاری دستگاه وجود داشته باشد، برای برطرف کردن مشکل لازم است از متخصصان مجرب کمک گرفت.

بررسی اتصال باتری :

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند در بعضی از موارد علت خاموش و روشن شدن گوشی تلفن همراه، به دلیل خارج شدن باتری از محل قرارگیری خود می باشد که این اتفاق معمولا در اثر ضربه خوردن یا تکان دادن ناگهانی باتری اتفاق می افتد. پس لازم است در ابتدا اتصال باتری گوشی هوشمند را بررسی کنید. البته در اکثر گوشی های هوشمند جدید امکان جدا شدن باتری وجود ندارد و برای بررسی سلامت باتری باید از یک کارشناس کمک بگیرید.

داغ شدن موبایل

داغ شدن دستگاه :

به جز وجود اختلال در عملکرد باتری، داغ شدن بیش از حد گوشی هوشمند نیز می تواند باعث خاموش و روشن شدن مداوم دستگاه بشود.

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند در صورتی که موبایل بیش از حد داغ بشود، امکان آسیب دیدن اجزای برد گوشی نیز وجود دارد که در این صورت آسیب های جدی به دستگاه وارد می شود.

به همین دلیل در این مواقع گوشی هوشمند به صورت اتوماتیک خاموش می شود تا از آسیب دیدن قطعات مختلف دستگاه جلوگیری کند.

نصب آنتی ویروس قوی روی گوشی :

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند به دلیل اینکه ممکن است این مشکل در اثر وجود ویروس و بدافزارها در گوشی های هوشمند اتفاق بیفتد، برای برطرف کردن این مشکل لازم است آنتی ویروس معتبر و قدرتمند بر روی گوشی هوشمند نصب بشو تا با حذف ویروس ها مشکل برطرف بشود.

روشن خاموش شدن مداوم گوشیانجام ریست فکتوری :

اگر تمامی راهکارهای فوق به نتیجه نرسید و گوشی هوشمند کماکان به طور مرتب خاموش و روشن می شود، بهتر است دستگاه را ریست فکتوری کنید.

با این کار موبایل یک بار به تنظیمات کارخانه برگردانده می شود و اطلاعات موجود بر روی دستگاه کاملا پاک می شود.

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند ریست فکتوری گوشی باعث می شود تمام تنظیماتی که بعد از تولید دستگاه بر روی گوشی هوشمند شما ایجاد شده، حذف شود و دستگاه به حالت اولیه برگردد.

با این روش در صورتی که مشکل خاموش و روشن شدن مداوم گوشی هوشمند شما نرم افزاری بوده باشد، به احتمال بسیار زیاد برطرف خواهد شد.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: بررسی مشکلات بلوتوث در گوشی های هوشمند، راهکارهای حل مشکل هنگ کردن موبایل، آشنایی با ساختار باتری موبایل، استفاده از قابلیت های مخفی و جالب گوشی های هوشمند، ویژگی های گوشی موبایل افراد مسن چیست و … می باشد را مطالعه کنید.

برچسب ها :

نظرات شما

09121772236
X