عوامل اصلی آنتن ندادن گوشی

دسته بندی ها :
عوامل اصلی آنتن ندادن گوشی

آنتن ندادن گوشی یکی از مشکلات نسبتا رایجی است که صرف‌نظر از مدل گوشی ممکن است اتفاق بیفتد. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که در این وضعیت سیم کارت موجود در موبایل نمی تواند از پوشش شبکه ای استفاده نماید. حتی گوشی های هوشمندی که تکنولوژی بالایی دارند، بعضی اوقات دچار مشکل عدم آنتن دهی می گردند. در این مقاله علاوه بر بررسی دلایل عدم آنتن دهی گوشی ها، راهکارهای رفع این ایراد را نیز بررسی می نماییم.

مشکل آنتن دهی موبایل

رفتن به فضای باز :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یکی از اقدامات موثر برای رفع مشکل آنتن دهی را مراجعه به فضای باز می دانند. وجود دیوار و سایر اجسامی که میان کاربر و برج ارسال سیگنال آنتن قرار دارد، ممکن است روی شدت سیگنال و قدرت آنتن موبایل تاثیر بگذارند. در این وضعیت موبایل نمی تواند به شبکه متصل شود و ممکن است در حالی که آنتن دو خط یا بیشتر را نمایش می دهد امکان تماس وجود نداشته باشد. با مراجعه به فضای باز می توانید متوجه شوید که مشکل عدم آنتن دهی به دلیل وجود چنین موانعی است یا خیر.

بررسی سیم کارت :

قرار گرفتن نادرست سیم کارت در موبایل می تواند موجب بروز مشکلاتی در ارتباط با شناسایی سیم کارت بشود. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند با قرار دادن مجدد سیم کارت در دستگاه به بررسی احتمال این مشکل بپردازید.

خاموش و روشن کردن دستگاه :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یکی دیگر از اقدامات موثر در رفع مشکل آنتن دهی گوشی را خاموش و روشن کردن دستگاه عنوان می نمایند. با خاموش شدن گوشی سیستم عامل دستگاه دوباره راه اندازی می شود و احتمال بازیابی آنتن افزایش می یابد.

گوشی را در حالت پرواز قرار دهید و بعد از چند ثانیه از این حالت خارج کنید :

قرار گرفتن گوشی در حالت پرواز نیز می تواند در رفع مشکل آنتن دهی موبایل موثر باشد. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند پس از انجام این مرحله، چند ثانیه به گوشی زمان بدهید و سپس دوباره آنتن دهی موبایل را بررسی نمایید.

آنتن ندادن گوشی

بازگشت به تنظیمات کارخانه :

با این راهکار تمامی تنظیمات موبایل به حالت اولیه برگردانده می شود. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند اگر تنظمیات ناصحیح باشد و یا نرم افزار دستگاه دچار اختلال شده باشد، می توانید از این راهکار برای رفع مشکل استفاده نمایید.

در صورتی که باز هم مشکل آنتن دهی موبایل برطرف نشد برای بررسی دستگاه به نمایندگی معتبر تعمیرات موبایل مراجعه نمایید.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: بررسی مشکلات بلوتوث در گوشی های هوشمند، راهکارهای حل مشکل هنگ کردن موبایل، عوامل روشن و خاموش شدن مداوم گوشی، استفاده از قابلیت های مخفی و جالب گوشی های هوشمند، ویژگی های گوشی موبایل افراد مسن چیست و … می باشد را مطالعه کنید.

برچسب ها :

نظرات شما

09121772236
X