عادت های اشتباه در مورد باتری موبایل

دسته بندی ها :
عادت های اشتباه در مورد باتری موبایل

باتری گوشی یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. پیش از این در مقاله ی ” قطعات اصلی موبایل ها “ با اجزای اصلی تشکیل دهنده ی یک گوشی آشنا شدیم. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل باتری گوشی را جزو قطعاتی می دانند که هم برای کاربران و هم برای سازندگان گوشی اهمیت بسیاری دارد. میزان فعالیت یگ گوشی به طور مستقیم به قدرت باتری بستگی دارد و کیفیت باتری و دوربین یکی از ملاک های انتخاب یک گوشی توسط مشتریان است. در مقاله ی ” دانستنی های دوربین موبایل “ با اطلاعات مفیدی درباره ی دوربین گوشی های هوشمند آشنا شدیم.

اجزای اصلی گوشی

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یکی از اجزای اصلی یک گوشی هوشمند را سنسورها می دانند که در بین مشتریان کمتر شناخته شده است. در مقاله ی ” سنسورهای موبایل “ با سنسورهای متعددی که در ساختمان یک گوشی هوشمند وجود دارد بیشتر آشنا شدیم. همچنین در مقاله ی ” بررسی ال سی دی موبایل “ ساختار ال سی دی یک گوشی را بررسی کردیم.

در این مقاله تصمیم داریم به عادت های اشتباهی که در ارتباط با باتری های موبایل وجود دارد بپردازیم.

اهمیت باتری در گوشی ها به اندازه ای است که بسیاری از سازندگان موبایل در هنگام معرفی محصولات جدید خود بر روی معرفی باتری محصول تاکید فراوانی دارند. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل پیشرفت های باتری گوشی های هوشمند را در مدت زمان کوتاه بسیار با ارزش می دانند. علیرغم تمام پیشرفت های حاصل شده و استفاده از بالاترین تکنولوژی ها در تولید باتری ها، هنوز باتری ها جزو قطعات با استهلاک زیاد یک گوشی محسوب می شوند.

باتری گوشی موبایل

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل عمر مفید باتری ها را چندین سال می دانند. باتری ها معمولا پس از چند سال عملکرد مناسب خود را از دست می دهند. با خراب شدن باتری مشتریان ناچار هستند باتری دستگاه را تعویض نمایند و از آنجایی که باتری ها جزو قطعات گرانقیمت گوشی محسوب می شوند تعویض باتری هزینه ی زیادی را به مشتریان تحمیل می سازد. اشتباهات نسبتا رایجی در میان کاربران وجود دارد که این استفاده های نادرست از باتری ممکن است باعث صدمه دیدن سریعتر باتری موبایل بشود.

شارژ دستگاه از شب تا صبح :

یکی از اشتباهات رایجی که در میان کاربران وجود دارد شارژ مداوم شب تا صبح موبایل است. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل شارژ کردن مداوم از شب تا صبح را یک اشتباه رایج می دانند. وقتی باتری کاملا شارژ می شود و همچنان شارژر به گوشی متصل است در این حالت باتری دستگاه بیش از حد معمول شارژ می شود. زمانی که باتری دستگاه کاملا شارژ می شود شارژر ولتاژ را کاهش می دهد.

نکته ی دیگری که کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل بیان می کنند استفاده از گوشی در زمان شارژ شدن است. زمانی که از گوشی استفاده می شود باتری از حالت شارژ کامل خارج می شود. زمانی که باتری شروع به استفاده از شارژ می کند اگر شارژر به گوشی متصل باشد شارژر ولتاژ ورودی را افزایش می دهد. اگر زمانی که گوشی در حال شارژ است از گوشی استفاده کنید متوجه می شوید که دستگاه به سرعت داغ می شود.

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل داغ شدن سریع و بیش از اندازه دستگاه را به دلیل همین افزایش ولتاژ اعمال شده توسط شارژر ذکر می کنند. در این حالت اگر باتری گوشی بیش از اندازه داغ شود حتی احتمال انفجار گوشی نیز وجود دارد. بنابراین هیچوقت در زمانی که گوشی به شارژر متصل است از آن استفاده نکنید.

تمام شدن کامل شارژ :

یکی دیگر از باورهای نادرستی که در میان کاربران وجود دارد شارژ گوشی پس از تخلیه ی کامل باتری است. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل شارژ دستگاه پس از تخلیه ی کامل باتری را در حالت عادی اشتباه می دانند. البته در موارد خاص ممکن است تخلیه ی کامل شارژ دستگاه توسط کارشناسان توصیه شود ولی در حالت معمولی این روش صحیح نیست. به طور میانگین باتری های لیتیومی قابلیت ۳۰۰ تا ۶۰۰ بار شارژ شدن را دارند. البته کاربران می توانند با کاهش مقدار تخلیه ی شارژ تعداد میانگین شارژ را افزایش بدهند. به عنوان مثال اگر شارژ باتری در زمانی که چهل درصد از شارژ دستگاه باقی مانده انجام شود تعداد میانگین شارژ باتری به ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ بار خواهد رسید.

استفاده از شارژر نامرغوب :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یکی دیگر از اشتباهات رایج کاربران را استفاده از شارژرهای نامرغوب ذکر می کنند. دلیل اصلی که باعث استفاده از شارژر نامرغوب توسط کاربران می شود خراب شدن شارژر اصلی گوشی است. به دلیل اینکه خرید شارژر اصلی برند قیمت نسبتا بالایی دارد بسیار از مشتریان به دلیل ارزان بودن شارژرهای متفرقه این شارژرها را انتخاب می کنند.

شارژر گوشی موبایل

پیش از این در مقاله ی ” راهکارهای خرید یک شارژر مناسب “ راهکارهای انتخاب یک شارژر مناسب برای گوشی را بررسی کردیم. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل تاکید می کنند که با استفاده از شارژر نامرغوب اولین قطعه ای که آسیب خواهد دید باتری موبایل است. زمانی که از یک شارژر نامناسب استفاده می شود حتی احتمال خراب شدن کامل باتری دستگاه نیز وجود دارد. در این صورت به دلیل هزینه نکردن برای خرید یک شارژر مرغوب شاید مجبور شوید هزینه ی به مراتب بیشتری برای خرید یک باتری جدید بپردازید.

بنابراین کارشناسان توصیه می کنند حتما شارژرهای اصل را از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید تا از آسیب دیدن شدید باتری و گوشی جلوگیری شود.

 

اگر نیاز به خرید قطعات گوشی موبایل دارید می توانید جهت خرید قطعات باکیفیت از وبسایت گروه بازرگانی عادلی که در امر فروش عمده قطعات موبایل فعالیت دارد دیدن نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

09121772236
X