سنسورهای موبایل

دسته بندی ها :
سنسورهای موبایل

امروزه گوشی های هوشمند تبدیل به یکی از مهم ترین وسایل مورد استفاده مردم شده اند. پیش از این در مقاله ی ” قطعات اصلی موبایل ها “ با قطعات اصلی تشکیل دهنده یک گوشی هوشمند آشنا شدیم. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یکی از اجزای پرکاربرد گوشی های موبایل را سنسورها می دانند. سنسورهای موبایل های هوشمند متعدد هستند و کاربردهای مختلفی دارند.

 

قطعات اصلی گوشی

سنسورها بخش زیادی از قابلیت ها را در یک گوشی مدیریت می کند و بدون وجود این سنسورها استفاده از موبایل مشکل و در مواردی غیر ممکن است.

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل بیان می کنند که افراد در زمان استفاده از موبایل از بسیاری سنسورها استفاده می کنند که معمولا متوجه هم نمی شوند. در این مقاله تصمیم داریم با سنسورهای یک گوشی هوشمند بیشتر آشنا بشویم.

سنسور شتاب سنج :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل وظیفه ی این سنسور را تشخیص شتاب و حالت نمایش دستگاه بیان می کنند. همچنین این سنسور به اپلیکیشن ها اجازه می دهد که متوجه شوند صفحه نمایش گوشی مشخص است یا گوشی به پشت قرار گرفته است .

سنسور تشخیص فاصله نزدیک :                         

طبق توضیحات کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل این سنسور قابلیت تشخیص فاصله ی نزدیک کاربر از گوشی را دارد. این سنسور زمانی که شما در حال مکالمه هستید صفحه نمایش دستگاه را خاموش می کند.

سنسور میدان مغناطیس :

وظیفه ی این سنسور تشخیص میدان های مغناطیسی است. قطب نمای گوشی ها و نرم افزارها از این سنسور برای تشخیص جهت های جغرافیایی و مسیریابی استفاده می کنند.

سنسور ژیروسکوپ :

طبق اظهارنظر کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل عملکرد سنسور ژیروسکوپ همانند سنسور شتاب سنج است. ولی این سنسور دقت بیشتری نسبت به شتاب سنج دارد و می تواند جهت های حرکت گوشی را نیز به درستی تشخیص بدهد.

 

سنسور روشنایی

سنسور روشنایی :

یکی دیگر از سنسورهایی که در گوشی های هوشمند وجود دارد سنسور روشنایی است. این سنسور میزان روشنایی محیط را اندازه می گیرد. موبایل با استفاده از این سنسور نور محیط را تشخیص می دهد و نور صفحه نمایش را با نور محیط تنظیم می کند.

سنسور فشارسنج :

طبق اظهار نظر کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل این سنسور بیشتر بر روی گوشی های پرچمدار برندها وجود دارد. این سنسور میران تغییرات ارتفاع و فشار را محاسبه می کند.

سنسور گرماسنج :

یکی دیگر از سنسورهای مدرن که در بعضی گوشی های هوشمند وجود دارد سنسور گرماسنج است. سنسور گرماسنج دمای گوشی را اندازه می گیرد و اگر دما بیش از اندازه بالا برود گوشی به صورت اتوماتیک خاموش می شود تا دمای موبایل کاهش پیدا کند و آسیبی به گوشی وارد نشود.

سنسور اثر انگشت :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یکی از پرطرفدارترین سنسورهای موبایل را سنسور اثر انگشت می دانند. امروزه این سنسور در بیشتر گوشی های هوشمند وجود دارد . در این سنسور با شناسایی اثر انگشت صاحب گوشی، دستگاه کار می کند و از سنسور اثر انگشت به عنوان یک قفل امنیتی استفاده می شود.

سنسور تشخیص چهره :

طبق اظهار نظر کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل این سنسور نیز در گوشی های پرچمدار برندها وجود دارد و یکی دیگر از سنسورهای محبوب کاربران است. این سنسور با تشخیص چهره صاحب تلفن قفل گوشی را باز می کند. اگر چهره ی صاحب گوشی تشخیص داده نشود قفل گوشی باز نخواهد شد و امکان استفاده از گوشی وجود نخواهد داشت.

 

اگر نیاز به خرید قطعات گوشی موبایل دارید می توانید از وبسایت گروه بازرگانی عادلی که در امر فروش عمده قطعات موبایل فعالیت دارد دیدن نمایید.

 

 

 

 

 

 

برچسب ها :

نظرات شما

X