روش های محافظت از چشم ها در برابر موبایل

دسته بندی ها :

بسیاری از افراد در مواقعی که طولانی مدت از گوشی های هوشمند استفاده می کنند دچار حالت خستگی یا خشکی چشم می شوند. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل صفحه نمایش گوشی هوشمند را دارای انرژی بسیار بالایی می دانند که باعث خستگی و خشکی چشم ها می شود. پیش از این در مقاله ی ” بررسی ال سی دی موبایل “ با ساختار نمایشگر گوشی های هوشمند آشنا شدیم. ال سی دی ها جزو ” قطعات اصلی موبایل ها “ محسوب می شوند.

ال سی دی موبایل

سنسورها و دوربین ها نیز از دیگر قطعات اصلی به کار رفته در یک گوشی هوشمند هستند که در مقالات ” سنسورهای موبایل “ و ” دانستنی های  دوربین موبایل “ با آنها بیشتر آشنا شدیم.

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل باتری ها را یکی از قطعه هایی معرفی می کنند که حساسیت بالایی دارد و کاربران به منظور افزایش طول عمر باتری بهتر است با راهکارهای محافظت از باتری آشنایی داشته باشند. در مقاله ی ” عادت های اشتباه در مورد باتری موبایل “ با عادت های اشتباهی که بعضی از کاربران در ارتباط با باتری گوشی ها دارند آشنا شدیم.

مطمئنا کاهش مدت زمان استفاده از موبایل می تواند یک راه مناسب برای استراحت چشم ها باشد ولی این راه حل برای تمامی افراد مقدور نیست. امروزه بسیاری از افراد از طریق گوشی های هوشمند درآمد کسب می کنند و مشاغل زیادی به موبایل ها مرتبط هستند. اما افرادی که وابستگی شغلی یا مالی چندانی به گوشی های هوشمند ندارند کنترل میززان استفاده از گوشی ها ساده ترین و بهترین راه برای محافظت از چشم ها می باشد. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل به منظور محافظت چشم ها از گوشی های هوشمند راهکارهایی را پیشنهاد می کنند که در ادامه با این راهکارها آشنا می شویم.

چشمانتان را به صورت مداوم باز و بسته کنید :

یکی از بهترین روش های جلوگیری از خشکی چشم پلک زدن مداوم است. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل بر این نکته تاکید می کنند که کاربران زمانی که مشغول بازی یا خواندن متن در گوشی هستند ناخودآگاه کمتر از حالت عادی پلک می زنند. اگر در هنگام استفاده از موبایل به اندازه کافی چشمانتان را باز و بسته کنید از خشکی چشم جلوگیری می شود.

کاهش روشنایی صفحه نمایش :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل کاهش نور صفحه نمایش را در جلوگیری از خستگی چشم موثر می دانند. این موضوع در شب اهمیت بیشتری پیدا می کند.

محافظت چشم در موبایل

در طول شب یا مکان هایی که نور طبیعی کمتر است روشنایی زیاد گوشی بیشتر چشم ها را خسته می کند.

کاهش نور نمایشگر کمتر چشم ها را خسته می کند و علاوه براین باعث کاهش مصرف باتری نیز می گردد.

اگر تمایل به استفاده بهتر از شارژ گوشی هوشمند را دارید مقاله ی ” عوامل اتمام سریع شارژ موبایل “ را مطالعه نمایید.

هر پانزده دقیقه استراحت کنید :

یکی دیگر از نکاتی که در زمان استفاده طولانی مدت از گوشی برای محافظت از چشم ها باید انجام دهید استراحت دادن به چشم ها در فواصل زمانی پانزده دقیقه است. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند که هر پانزده دقیه گوشی را کنار بگذارید و به مدت حداقل سی ثانیه چشمانتان را ببندید. این کار باعث می شود چشم ها خسته نشوند و رطوبت چشم ها کاهش پیدا نکند. علاوه بر این می توانید به جای بستن چشم ها به مکان دوردستی به مدت لااقل سی ثانیه خیره شوید تا چشم ها استراحت کنند.

تنظیم سایز متن ها :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند که سایز متن ها را نیز به خوبی تنظیم کنید تا چشم ها کمتر خسته شوند. تنظیم سایز متن در گوشی های با صفحه نمایش کوچک تر اهمیت بیشتری پیدا می کند. به هر میزانی که صفحه نمایش یا سایز متن کوچک تر باشد به چشم ها فشار بیشتری برای خواندن متن ها وارد می شود که این امر در طولانی مدت ممکن است بر روی بینایی افراد تاثیر داشته باشد. پس با تنظیم سایز مناسب سایز متن ها از این مشکل جلوگیری کنید.

صفحه نمایش گوشی تمیز باشد :

یکی دیگر از نکاتی که کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل بیان می کنند تمیز نگاه داشتن نمایشگر گوشی است. در زمانی که صفحه نمایش گوشی تمیز نباشد از وضوح تصاویر و متن ها کاسته می شود و باعث می شود که چشم کاربران زودتر خسته بشود. برای تمیز کردن نمایشگر گوشی از پارچه های نرم و لطیف استفاده کنید تا بر روی صفحه نمایشگر خط و خش ایجاد نشود. خط های بسیار بر روی نمایشگر نیز شفافیت صفحه نمایش را کاهش می دهد و باعث می شود چشم کاربران سریع تر خسته بشود.

تنظیم فاصله مناسب با گوشی :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند همیشه در هنگام استفاده از گوشی ، فاصله مناسبی با دستگاه داشته باشید.

فاصله مناسب با گوشی

بسیاری از افراد عادت دارند برای استفاده از گوشی دستگاه را بسیار به چشمان خود نزدیک کنند که باعث می شود اشعه بیشتری به چشمان برسد و چشم ها سریعا دچار خستگی یا خشکی بشوند. پیشنهاد می شود در هنگام استفاده گوشی را حداقل در فاصله بیست تا سی سانتیمتری از چشم ها قرار دهید. در هنگام استفاده از گوشی توجه داشته باشید که گردنتان بیش از اندازه خم نشود. کج شدن گردن در طولانی مدت باعث گردن درد خواهد شد.

 

اگر نیاز به خرید قطعات گوشی موبایل دارید می توانید جهت خرید قطعات باکیفیت از وبسایت گروه بازرگانی عادلی که در امر فروش عمده قطعات موبایل فعالیت دارد دیدن نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X