روش های تشخیص ویروسی شدن گوشی

دسته بندی ها :
روش های تشخیص ویروسی شدن گوشی

با فراگیر شدن استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی در گوشی های هوشمند، ویروسی شدن دستگاه ها بیش از پیش شده است که همین امر بیانگر لازمه ی توجه بیشتر کاربران محترم به این مشکل است. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که ویروس ها یا همان بدافزارها از راه های مختلفی می توانند وارد گوشی شما بشوند. دانلود و نصب اپلیکیشن ها از منابع نامعتبر، نقل و انتقال فایل، باز کردن لینک مشکوکی که به شما ایمیل شده از جمله این روش ها هستند. در این مقاله با نشانه های ویروسی شدن گوشی های هوشمند آشنا می شویم.

ویروسی شدن موبایل

نشانه های مختلف ویروسی شدن موبایل ها :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند برخی از بدافزارها به گونه ای هستند که به صورت ظاهری برای گوشی مشکلی ایجاد نمی کنند ولی اقدام به سرقت های بزرگی از گوشی می نمایند. این سرقت ها شامل بدست آوردن اطلاعات حساب های بانکی، هک کردن حساب ها، برداشت از حساب و مواردی از این دست می شود.

 

بعضی از ویروس ها به صورت نمایش تبلیغات بر سایر اپلیکیشن ها نمایان می شوند. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند از طریق اپلیکیشن هایی که تبلیغات ندارند می توان برای تشخیص این ویروس ها استفاده کرد. شبکه های اجتماعی و سایت ها یکی از این اپلیکیشن های فاقد تبلیغات هستند. نرم افزار و سایت توئیتر یک مثال بسیار خوب برای این مدل تشخیص است. اگر باز هم در این سایت ها تبلیغاتی می دیدید، به احتمال بسیار بالا موبایل شما ویروسی شده است.

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شود که اگر باطری گوشی بدون دلیل و به صورت ناگهانی خالی می شود یا مصرف باطری دستگاه به شکل غیرمعمول افزایش یافته است، می تواند از نشانه های ویروسی شدن موبایل باشد. بعضی از ویروس ها هارد گوشی را به طور دائمی فعال نگه می دارند که این مسئله باعث کوتاه شدن طول عمر باطری و زود خالی شدن شارژ می شود.

ویروسی شدن گوشی هوشمند

داغ شدن بیش از حد گوشی :

معمولا در هنگام مکالمه، استفاده از اپلیکیشن ها و یا هنگام شارژ کردن گوشی، دستگاه مقداری داغ می شود که این امری طبیعی است.

اما کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند که اگر موبایل بی دلیل داغ می شود، احتمال ویروسی شدن دستگاه وجود دارد. این ویروس ها سی پی یو موبایل را دائما درگیر می کنند که همین امر موجب داغ شدن گوشی می شود.

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که غیرفعال شدن قسمت جستجو و منوی دسترسی سریع نیز می تواند از نشانه های ویروسی شدن گوشی باشد. همچنین قطع ناگهانی وای فای موبایل نیز می تواند به معنای ویروسی شدن گوشی باشد. در گوشی های اندرویدی خاموش شدن ناگهانی اینترنت خط نیز می تواند به دلیل راه یافتن گوشی به دستگاه باشد.

در صورتی که حافظه گوشی شما پر نشده است ولی گوشی شما کند شده است، این مسئله نیز می تواند به دلیل ویروسی شدن گوشی باشد. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل به غیر از کند شدن، هنگ کردن گوشی به صورت مداوم و کاهش سرعت عملکرد دستگاه را نیز از نشانه های ویروسی شدن گوشی موبایل می دانند.

ویروسی شدن گوشی

همچنین اگر برنامه ای را بدون آنکه دانلود کرده باشید در لیست اپلیکیشن های گوشی خود می بینید، احتمال وجود ویروس در دستگاه بسیار زیاد است.

در انتها کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل به کاربران محترم توصیه می کنند در دانلودها دقت بیشتری داشته باشند، دقت کنند چه فایل هایی را شیر می کنند و ایمیل های با لینک های مشکوک را باز نکنند.

اگر یک فایل ویروسی را پیدا کردید، به سرعت فایل را حذف کنید و اگر درحالت عادی فایل قابل حذف شدن نبود، به حالت safe mode بروید و فایل را حذف نمایید.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: بررسی دلایل انفجار گوشی ها، راهکارهایی برای افزایش سرعت گوشی، آشنایی با ساختار باتری موبایل، راه حل کار نکردن تاچ موبایل، روش های شارژ سریع گوشی و … می باشد را مطالعه کنید.

 

برچسب ها :

نظرات شما

X