راهکارهای مقابله با پر شدن حافظه گوشی

دسته بندی ها :
راهکارهای مقابله با پر شدن حافظه گوشی

پر شدن حافظه داخلی موبایل یکی از مواردی است که اگر کنترل نمودن آن به درستی صورت نپذیرد، بعد از مدتی پیغام های مکرر و کندی دستگاه، عملکرد مناسب موبایل را مختل می نماید. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند بعضی از مواقع با حذف برخی از فایل های شخصی می توان از مشاهده مداوم این پیغام جلوگیری کرد، اما در مواقعی بدون وجود فایل های سنگین و حجیم بر روی گوشی موبایل، این پیغام را دریافت خواهید کرد که حافظه گوشی شما پر شده است. در این مقاله با راهکارهای برطرف نمودن این مشکل نسبتا رایج آشنا می شویم.

حافظه موبایل

بررسی محل ذخیره اطلاعات :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند اگر با وجود کارت حافظه خالی، همچنان پیغام کمبود حافظه در گوشی موبایل را دریافت می کنید، به بررسی محل ذخیره اطلاعات گوشی بپردازید.

اگر حافظه داخلی گوشی تکمیل بشود و محل ذخیره اطلاعات بر روی حافظه داخلی تنظیم شده باشد، کارت حافظه عملا بدون استفاده باقی می ماند.

در اولین قدم لازم است محل ذخیره اطلاعات گوشی موبایل را بر روی کارت حافظه تنظیم نمایید. حتی پیشنهاد می شود برای سبک نمودن حافظه گوشی، برنامه های نصب شده بر روی گوشی موبایل را توسط اپلیکیشن های مرتبط، به کارت حافظه انتقال دهید.

توجه به حافظه پنهان برنامه ها :

حذف اطلاعات شخصی معمولا اولین راهکاری است که کاربران برای خالی نمودن حافظه گوشی انجام می دهند. اما کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند که در بسیاری از مواقع بعد از حذف نمودن فایل های شخصی، متوجه می شوید که باز هم حافظه خالی چندانی بر روی دستگاه وجود ندارد. برنامه هایی مانند گوگل مپ، دیتاها را در حافظه پنهان یا همان حافظه کش نگهداری می کنند و به این شکل، قسمت زیادی از حافظه گوشی شما را اشغال می کنند. برای خالی کردن حافظه پنهان هر برنامه وارد تنظیمات برنامه موردنظر بشوید و گزینه پاک کردن حافظه کش را انتخاب نمایید.

پاک کردن فایل های اضافی و تکراری :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند وجود فایل های تکراری برای اکثر کاربران شبکه های اجتماعی رخ می دهد. اگر چه پیشنهاد می شود فضای پیشفرض ذخیره اطلاعات برنامه های شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام را به کارت حافظه تغییر دهید، در صورتی که برنامه ها بر روی حافظه موبایل ذخیره می شوند، فایل های دانلودی خود را بررسی نمایید. برخی از فایل ها ممکن است دو یا حتی چندین بار ذخیره شده باشند.

برنامه های سنگین نصب نکنید :

شاید تا اندازه ای این پیشنهاد تکراری به نظر برسد اما گاهی اوقات دیده می شود که چندین برنامه ای که از آن استفاده نمی کنید مدت ها بر روی گوشی موبایل باقی مانده است. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل پیشنهاد می کنند یکبار با دقت تمام برنامه های نصب شده روی دستگاه را بررسی کنید و برنامه های غیر ضروری را حذف کنید. در صورتی که نمی خواهید بعضی از برنامه ها را حذف کنید، بهتر است نسخه لایت برنامه های موردنظر را بر روی گوشی دانلود و نصب کنید. بسیاری از برنامه های سنگین یک نسخه لایت دارند که حجم کمتری از نسخه اصلی دارد. البته این برنامه ها عملکرد کاملا مشابهی نسبت به برنامه اصلی ندارند اما می توانند به عنوان یک جایگزین مفید توسط کاربران مورداستفاده قرار بگیرند.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: دلایل باد کردن باتری موبایل چیست ؟، روش هایی برای انتخاب بهترین هندزفری، خرید کارت حافظه مناسب برای گوشی موبایل، آشنایی با هولدر موبایل، آشنایی با ویژگی های مدرن اندروید 11 و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X