راهکارهای ضدعفونی نمودن گوشی موبایل

دسته بندی ها :
راهکارهای ضدعفونی نمودن گوشی موبایل

با شیوع گسترده ی ویروس کرونا، گوشی های هوشمند می توانند به عنوان یک دستگاه پراستفاده، خطرات بسیار زیادی را برای صاحبان خود ایجاد نمایند. گوشی های هوشمند جزو وسایلی هستند که بیشترین برخورد با پوست دست و صورت را دارند و به همین دلیل ضدعفونی کردن گوشی های موبایل ضروری می باشد. البته کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که برای ضدعفونی نمودن گوشی لازم است به نکاتی توجه شود تا از آسیب دیدگی گوشی موبایل جلوگیری شود. در این مقاله قصد داریم با راهکارهای ضدعفونی کردن صحیح گوشی های هوشمند آشنا بشویم.

ضدعفونی گوشی ضد آب

ضدعفونی نمودن گوشی های ضد آب :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل تاکید می کنند که در مورد گوشی های هوشمند ضد آب، نگرانی خاصی وجود ندارد و به سادگی می توانید دستگاه را ضد عفونی نمایید.

در اولین مرحله مخلوط آب و صابون را در یک ظرف درست کنید و با پارچه ای نرم این محلول را به قسمت های مختلف گوشی موبایل بزنید.

بهتر است محلولی که درست می کنید، کف فراوانی نداشته باشد و به همین دلیل توصیه می شود بعد از درست کردن محلول، اجازه دهید مدت زمانی سپری شود و پس از 10 دقیقه محلول را استفاده نمایید.

استفاده از الکل برای ضدعفونی :

الکل بهترین محلول برای از بین بردن ویروس کرونا محسوب می شود، اما برای ضدعفونی نمودن گوشی با این ماده باید دقت کنید تا به گوشی موبایل خسارت وارد نشود. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که قسمت هایی مانند حسگر اثرانگشت، لنز دوربین و صفحه نمایش گوشی به شدت در برابر الکل بالای 50 درصد آسیب پذیر هستند. اگر الکل بالای 50 درصد را انتخاب کنید، احتمال دارد آسیب های فراوانی به گوشی موبایل وارد شود. برای تمیز نمودن گوشی با الکل، تنها کافیست الکل زیر 50 درصد را بر روی اجزای مختلف گوشی اسپری کنید و اجازه بدهید الکل خشک بشود.

ضدعفونی گوشی موبایل

استفاده از اسپری ضدعفونی :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل پیشنهاد می کنند با توجه به کمیاب شدن محلول های ضدعفونی کننده، از اسپری های مخصوص عینک و صفحه نمایش استفاده نمایید.

برای ضدعفونی نمودن گوشی موبایل نازل را بر روی حالت اسپری قرار بدهید و مقداری بر روی اجزای مختلف گوشی اسپری کنید.

دقت کنید که اگر فرآیند ضدعفونی کردن گوشی به بهترین شکل ممکن هم انجام شود، در صورتی که قاب گوشی موبایل تمیز نباشد، باز هم احتمال انتقال ویروس کرونا وجود دارد.

اگر گوشی شما دارای قاب است، کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که ابتدا قاب را از گوشی جدا نمایید و با توجه به جنس قاب گوشی به ضدعفونی نمودن قاب بپردازید. برای قاب های ژله ای و سیلیکونی می توانید از محلول آب و صابون استفاده کنید. اگر قاب گوشی موبایل چرمی یا تزئینی است، توصیه می شود مقداری الکل روی قاب اسپری کنید و اجازه بدهید تا قاب کاملا خشک شود.

ضدعفونی اجزای موبایل

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند که ضدعفونی نمودن هندزفری، اسپیکر و سایر تجهیزات جانبی را فراموش نکنید.

جک هدفون و پورت شارژ گوشی، جزو اجزای حساس گوشی موبایل است و نباید مایعات وارد این اجزا بشود.

برای تمیز کردن این اجزا می توانید از پنبه و گوش پاک کن استفاده کنید. اگر می خواهید این اجزای حساس گوشی موبایل را با الکل تمیز کنید، یک گوش پاک کن را به الکل آغشته نمایید و به سرعت آن را بر روی جک هدفون و پورت شارژر قرار بدهید.

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: دلایل اصلی شارژ نشدن موبایل موبایل چیست ؟، روش هایی برای انتخاب بهترین هندزفری، بررسی مشکل لمس اتوماتیک صفحه نمایش، راهکارهای مقابله با پر شدن حافظه گوشی، بررسی مشکلات رایج در گلکسی s8 و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X