راهکارهای حل مشکل هنگ کردن موبایل

دسته بندی ها :
راهکارهای حل مشکل هنگ کردن موبایل

هنگ‌ کردن یا کند شدن موبایل ها یکی از مشکلات رایج گوشی‌های هوشمند می باشد و در طول عمر نسبتا کوتاهی که موبایل ها دارند ، بارها با این مشکل مواجه خواهند شد و این مسئله به ‌هیچ ‌عنوان، دلیلی بر بد بودن یا خرابی دستگاه نیست. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند گاهی یک اختلال کوچک نیز موجب هنگ کردن یا کندی گوشی‌ها خواهد شد. گوشی های موبایل گجت های الکترونیکی هستند که از اجزای سخت افزاری بسیار پیشرفته‌ای تشکیل می‌شوند و هماهنگی خاصی میان اجزای سخت افزاری آن ها وجود دارد. متاسفانه در تمام گوشی های موبایل ممکن است بنا به شرایط مختلف مشکل هنگ کردن و افت سرعت پدیدار شود.

دلایل هنگ کردن گوشی کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که برخلاف تصور خیلی از افراد مشکل هنگ کردن گوشی محدود به گوشی های اندرویدی نیست و آیفون ها هم در شرایط خاص کمتر از گوشی های اندرویدی هنگ نمی‌کنند. اما آمار هنگ کردن گوشی در بین گوشی های اندرویدی بیشتر است چون اولا تنوع این محصولات از آیفون های اپل بیشتر بوده و همچنین گوشی های اندرویدی شامل نسخه های مقرون به صرفه تر و ارزان قیمت تر (میان رده و رده پایین) هم می‌شوند که طبیعتا نسبت به گوشی های بالا رده و درجه یک از بستر سخت افزاری ضعیف تری بهره‌مند بوده و بیشتر از گوشی های گران قیمت و قدرتمند هنگ می کنند.

در این مقاله با دلایل هنگ کردن گوشی ها و روش برطرف کردن این مشکل رایج بیشتر آشنا می شویم.

دلایل هنگ کردن :

غالبا هنگ‌ گوشی، مربوط به مشکلات نرم ‌افزاری دستگاه می‌شود. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند در واقع  هنگ کردن حالتی است که دستگاه در پردازش‌ داده‌ها دچار اختلال شده و نه تنها به فرامین ورودی پاسخی نمی‌دهد، بلکه برنامه‌های در حال اجرا را نیز متوقف می‌کند. شاید دلایلی که منجر به هنگ‌کردن گوشی‌ها می‌شوند ساده به نظر برسند، اما یقیقنا بی‌ توجهی به آن‌ کاربران را به دردسر خواهد انداخت.

هنگ کردن گوشی‌

وجود بدافزارها :

یکی از شایع‌ترین دلایل هنگ کردن گوشی‌های اندرویدی، تاثیر مخرب  بدافزارها است.

درنتیجه کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند حتما اپلیکشین ‌ها و فایل‌ های مورد نیاز از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر دانلود بشود. همچنین حتما از یک نسخه آنتی‌ویروس معتبر برای حفظ موبایل در مقابل فایل‌های مخرب کمک بگیرید.

حافظه داخلی پر شده است :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند حتی الامکان حافظه گوشی خود را خالی کرده و اطلاعات خود را به حافظه جانبی انتقال دهید. یکی از مهم‌ترین دلایل هنگ کردن گوشی‌ها، پر شدن حافظه داخلی آن است. پردازش‌های مرکزی و گرافیکی موبایل ها در بستر رم انجام می گیرد، با پرشدن ظرفیت رم، گوشی هوشمند دربرابر پردازش‌ داده ها دچار مشکل می شود. اجرای اپلیکیشن‌ها و بازی‌های دیتادار نیاز به پردازنده‌ قوی و حافظه رم کافی دارد؛ درغیر این صورت دستگاه با تاخیر و در نهایت هنگ کردن همراه خواهد شد.

رفع هنگ کردن گوشی

روش های برطرف سازی هنگ کردن دستگاه :

ساده‌ترین راه برای رفع هنگ کردن گوشی، راه‌اندازی مجدد دستگاه یا همان ریستارت است. البته کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل تاکید می کنند قطعا هنگ کردن گوشی علت خاصی دارد که حتما باید بررسی شود. اما قبل از هر چیز ابتدا یک بار گوشی خود را خاموش کرده و مجددا روشن نمایید، این عمل فرآیند برنامه‌های درحال اجرا را از بین برده و سبب افزایش سرعت دستگاه می‌شود.
کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند ریستارت، یک راه‌حل موقتی برای رفع هنگ کردن گوشی است و در شرایطی که دستگاه به دلیل اجرای معتدد اپلیکشین‌‌ها و عمل مولتی تسکینگ، هنگ کرده موثر خواهدبود.

 بازگردانی تنظیمات کارخانه:

در شرایطی که راه‌اندازی مجدد گوشی، مناسب نبود و دستگاه همچنان در اجرای فرامین تاخیر داشت، کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند تنظیمات دستگاه را به‌حالت کارخانه بازگردانید. با این عمل تمامی تنظیمات دستگاه حذف و به حالت تنظیمات پیش‌فرضی که کارخانه در ابتدا در نظر گرفته بود، باز می گردد. البته با ریست‌فکتوری تمامی اطلاعات شخصی حذف خواهدشد، برای محافظت از فایل‌ها و اطلاعات شخصی خود حتما یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 

آپدیت یا دانگرید سیستم عامل :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یکی از موثرترین راه‌های حل اختلالات نرم‌افزاری مربوط به گوشی از جمله مشکلات هنگ کردن را در آپدیت نسخه سیستم‌عامل می دانند. حتی بعضی از اوقات برخی باگ‌ها در گوشی که ظاهرا مربوط به سخت‌افزار بوده و نیاز به تعمیرات دارد، با آپدیت سیستم‌عامل رفع خواهدشد.
دانگرید به معنای بازگشت سیستم‌عمل به نسخه قبلی است. یعنی دانگرید دقیقا برعکس آپدیت سیستم‌عامل عمل می‌کند و درصورتی که نسخه موجود دچار مشکل شود یا با دستگاه شما هم‌خوانی لازم را نداشته باشد، می‌توانید سیستم‌عامل گوشی را به نسخه قبل بازگردانید.

هنگ کردن موبایل

نصب رام جدید :

فلش کردن یا نصب رام، به معنای حذف سیستم‌عامل کنونی و نصب یک سیستم عامل جدید است. دقیقا همان عملی که با نصب ویندوز جدید در کامپیوترها انجام می‌دهیم. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند معمولا برای حل مشکل هنگ گوشی، رام جدید نصب نمی‌کنیم چرا که این اقدام با ریسک بالایی همراه است و درصورتی که در مراحل انجام نصب رام، کوچک‌ترین خطایی صورت بگیرد با مشکلات بزرگتری مواجه خواهید شد.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: بررسی مشکلات بلوتوث در گوشی های هوشمند، دلایل استفاده از قاب موبایل، آشنایی با ساختار باتری موبایل، راه حل کار نکردن تاچ موبایل، آشنایی کامل با فلش کردن گوشی و … می باشد را مطالعه کنید.

 

 

برچسب ها :

نظرات شما

X