راهکارهای افزایش سرعت شارژ موبایل

دسته بندی ها :
راهکارهای افزایش سرعت شارژ موبایل

افزایش سرعت شارژ باتری موبایل برای کاربرانی که مدت زیادی از گوشی هوشمند خود استفاده می نمایند مهم است. با افزایش استفاده از موبایل، نیاز بیشتری به شارژ کردن دستگاه نیز وجود دارد. به دلیل استفاده فراوان از گوشی ها تعداد دفعات شارژ دستگاه نیز افزایش یافته است و به همین دلیل سرعت بالای شارژ موبایل از اهمیت فروانی برخوردار است و نبود فرصت کافی، کاربران زمان زیادی را برای استفاده از شارژر ندارد. در این مقاله به بررسی راهکارهای کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل برای افزایش سرعت شارژ می پردازیم.

میزان آنتن گوشی

میزان آنتن گوشی :

به هر میزانی آنتن دهی کمتر باشد، میزان مصرف باتری بیشتر است. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند در مواقعی که آنتن دهی ضعیف است، از حالت پرواز استفاده کنید.

این راهکار به افزایش ۲۵ درصدی سرعت شارژ منجر می شود. همچنین توصیه می شود در زمان شارژ، گوشی هوشمند را خاموش کنید.

زیرا در این حالت، هیچ اپلیکیشنی از باتری تغذیه نمی کند که موجب افزایش سرعت شارژ می شود.

 

شارژ توسط پاور بانک :

اگر از گوشی بسیار استفاده می کنید، در صورت نیاز به شارژر از پاوربانکی با خروجی یک آمپر یا بیشتر استفاده کنید (خروجی آمپرِ پاوربانک و کابل باید یکی باشد). کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند اگر گوشی خود را با رایانه یا ماشین شارژ نمایید، سرعت شارژ گوشی بسیار کمتر می شود. برای افزایش سرعت شارژ بهتر است از شارژر دیواری استفاده کنید. علیرغم اینکه شارژهای بی سیم با استقبال کاربران مواجه شده اند، اما سرعت شارژ این شارژرها در حدود ۵۰ درصد کمتر از شارژ عادی است. پس برای شارژ سریع تر از شارژرهای معمولی استفاده کنید.

افزایش سرعت شارژ موبایل

کیفیت کابل شارژر :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند کیفیت کابل در افزایش سرعت شارژ، اهمیت دارد.

کابل های بی کیفیت تا نیم آمپر و کابل های باکیفیت ، تا ۲ آمپر جریان را منتقل می نمایند.

باتری های لیتیومی در هنگام شارژ شدن، نیاز به خنک بودن ( نه سرد شدن که باعث کاهش سرعت شارژ باتری می شود) موبایل دارند.

قاب های موبایل یکی از عوامل مهم در خنک نشدن دستگاه محسوب می شوند. برای شارژ سریع تر گوشی هوشمند بهتر است قاب را از موبایل جدا نمایید.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: آشنایی با انواع قفل گوشی های هوشمند، لوازم جانبی پرکاربرد موبایل، نحوه مدیریت صحیح حافظه رم گوشی های اندرویدی، باورهای نادرست در مورد باتری های موبایل، بررسی مشکلات اتصال اینترنت در گوشی های اندرویدی و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X