راهکارهایی مفید برای محافظت از سرقت یا گم شدن موبایل

دسته بندی ها :
راهکارهایی مفید برای محافظت از سرقت یا گم شدن موبایل

با اجرای طرح رجیستری گوشی های موبایل، آمار سرقت گوشی تا حد زیادی کاهش یافته است، اما متاسفانه همچنان این مقدار به صفر نرسیده است و هر روزه گوشی موبایل های فراوانی توسط سارقین ربوده می ‌شود. بنابراین کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند کاربران گوشی های هوشمند با راهکارهای محافظت از دستگاه در مقابل سرقت یا مفقود شدن آشنایی داشته باشند. در این مقاله قرار است به بررسی روش های جلوگیری از سرقت و مفقود شدن گوشی موبایل بپردازیم.

محافظت از سرقت موبایل

گوشی در مکان مناسب باشد :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند یکی از موثرترین روش ها برای محافظت از سرقت گوشی، قرار دادن دستگاه در یک مکان مناسب است. به هر میزانی که به این موضوع توجه نمایید، خطر به سرقت رفتن گوشی بیشتر کاهش می‌ یابد. به عنوان مثال فرض کنید گوشی در جیب پشت شما قرار گرفته است و نیمی از گوشی هم خارج از جیب باشد، در این وضعیت بستر مناسبی برای سارقین وجود دارد که به سادگی گوشی شما را سرقت نمایند. بنابراین همیشه گوشی را در مکان های مناسبی قرار دهید. این مسئله تاثیر بسیار زیادی بر پیشگیری از به سرقت رفتن گوشی های موبایل دارد. بنابراین نتیجه می گیریم که نباید گوشی را در مکانی رها کنید و یا نسبت به گوشی بی ‌توجه باشید.

تعیین رمز عبور مناسب :

با انتخاب یک رمز عبور صحیح بر روی صفحه نمایش موبایل، امنیت گوشی خود را بالا می برید تا افراد سودجو به سادگی نتوانند از قفل نمایشگر دستگاه عبور نمایند و به محتوای گوشی دسترسی داشته باشند. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که برای انتخاب یک رمز عبور صحیح باید به نکات خاصی را مدنظر داشته باشید. اگر گوشی اسکنر انگشت دارد، پیشنهاد می شود نسبت به فعالسازی آن اقدام نمایید. اگر رمز عبوری به شکل الگو یا پسورد برای موبایل در نظر می‌ گیرید، به هیچ عنوان از رمز های ساده استفاده نکنید.

قفل سیم کارت

فعالسازی قفل سیم کارت :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که گوشی ها علاوه بر قفل صفحه نمایش، می ‌توانند قفل سیم کارت نیز داشته باشند.

به قفل سیم کارت پین گفته می شود. زمانی که قفل سیم کارت فعال می شود، هر زمانی که گوشی خاموش و روشن شود و سیم کارت متصل باشد، باید پین سیم کارت وارد شود، در غیر این صورت موبایل بوت نخواهد شد.

رجیستر نمودن گوشی :

هر راهکاری که موجب می شود امنیت گوشی بالا برود، نهایتا باعث مشکل شدن سرقت دستگاه می شود. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند یکی از بهترین راهکارها، طرح رجیستری گوشی است. طبق طرح رجیستری، مالکیت هر گوشی موبایل برای مالک سیم کارت تعیین می‌ شود. بنابراین اگر کاربر دیگری با سیم کارت متفاوت، قصد استفاده از گوشی را داشته باشد، موبایل برای کاربر قابل استفاده نیست، مگر در مواردی که مالک اصلی با انتقال مالکیت گوشی موافقت نماید.

قابلیت ردیابی گوشی

فعالسازی قابلیت ردیابی گوشی :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل قابلیت های امنیتی بسیار جالب که در سیستم عامل اندروید و IOS وجود دارد را به کاربران توصیه می نمایند. این قابلیت ها به شیوه نسبتا مشابه با هدف ردیابی گوشی های سرقت و گم شده ارائه می ‌گردد، قابلیت  Find My iPhone مختص iOS و قابلیت Android Device Manager   مختص اندروید است. زمانی که این دو قابلیت را فعال می کنید، می‌ توانید در هر زمان، موقعیت مکانی موبایل خود را از طریق یک کامپیوتر، تبلت یا حتی یک گوشی موبایل دیگر ردیابی نمایید. فقط کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که فعالسازی و استفاده از قابلیت مذکور، به طور مستقیم منجر به جلوگیری از سرقت گوشی نمی ‌شود، بلکه تنها شما را برای قرارگیری در این شرایط آماده‌ تر می‌ سازند و یک لایه امنیتی به گوشی شما اضافه می نمایند.

یادداشت نوشتن بر روی لاک اسکرین :

در گوشی های اندروید و آیفون قابلیت اضافه نمودن یادداشت بر روی لاک اسکرین دستگاه فعال است. با استفاده از این قابلیت می ‌توانید متن خاصی را بر روی لاک اسکرین موبایل اضافه نمایید. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل  توصیه می کنند که در این بخش شماره تماس، اطلاعات مفید و موارد مشابه را ایجاد نمایید. این راهکار ممکن است برای پیشگیری از به سرقت رفتن گوشی چندان موثر نباشد، اما راهکاری عالی برای جلوگیری از گم شدن گوشی محسوب می شود.

گوشی را بیمه نمایید :

زمانی که موبایل شما بیمه باشد، نگرانی شما بابت دزدیده شدن گوشی کاهش خواهد یافت. در صورتی که موبایل شما از بیمه برخوردار باشد شرایطی را ایجاد می‌ نماید که در صورت سرقت گوشی بتوانید حداقل 80 درصد ارزش گوشی خود را از بیمه گذار دریافت نمایید. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند اگر از گوشی های گران قیمت استفاده می نمایید، با بیمه کردن موبایل خیال خود را نسبت به سرقت یا گم شدن دستگاه، تا حد زیادی آسوده نمایید.

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: آشنایی با انواع قفل گوشی های هوشمند، لوازم جانبی پرکاربرد موبایل، راهکارهای افزایش سرعت شارژ موبایل، باورهای نادرست در مورد باتری های موبایل، دلایل بالا نیامدن گوشی های موبایل و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X