راهکارهایی برای افزایش سرعت گوشی

دسته بندی ها :
راهکارهایی برای افزایش سرعت گوشی

یکی از نارضایتی های عمده صاحبان گوشی های هوشمند که به مرور زمان با آن مواجه می شوند، کند شدن سرعت موبایل است. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند میزان کند شدن سرعت گوشی معمولا از یک گوشی به گوشی دیگر تفاوت دارد. در گوشی های پایین رده و میان رده به دلیل ضعیف تر بودن سخت افزارها با مشکل کند شدن دستگاه بیشتر روبرو هستیم. معمولا مشکل کند شدن گوشی های موبایل با گذشت زمان بیشتر می شود. در این مقاله به بررسی راهکارهایی برای بهبود سرعت گوشی می پردازیم.

بهبود سرعت گوشی

پاک کردن حافظه کش گوشی :

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که یکی از روش های موثر در افزایش سرعت گوشی، پاک کردن حافظه ی کش اپلیکیشن های نصب شده بر روی دستگاه می باشد.

برای پاک کردن کش وارد قسمت settings و سپس قسمت  storage بشوید. با پاک کردن حافظه ی کش، فایل های اضافی ذخیره شده که موجب پر شدن حافظه ی گوشی می شود، پاک خواهند شد.

عدم نصب بلوت ویرها :

بلوت ویرها اپلیکیشن های سنگین و حجیمی هستند که فضای بسیار زیادی را در گوشی اشغال می کنند و همچنین با گذشت زمان کاربرد اولیه ی خود را از دست می دهند. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند این اپلیکیشن ها تاثیر زیادی بر سرعت گوشی های هوشمند دارند و با عدم نصب یا پاک کردن این اپلیکیشن ها سرعت دستگاه افزایش قابل توجهی پیدا می کند.

مدیریت حافظه گوشی :

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که حافظه ی گوشی ها نقش بسیار مهمی در بالا بودن سرعت گوشی ها ایفا می کند. به طور کلی حافظه ی گوشی از اصلی ترین عوامل تعیین سرعت یک گوشی می باشد. دلیل اصلی کند شدن گوشی های هوشمند، پر شدن تدریجی حافظه ی گوشی می باشد. اگر می خواهید گوشی پرسرعتی داشته باشید از مدیریت حافظه گوشی غافل نشوید.

افزایش سرعت گوشی

کنترل میزان فیلم ها و انیمیشن ها :

برای افزایش سرعت گوشی هوشمند لازم است که انیمیشن ها و جلوه های بصری مختلف در دستگاه دارای محدودیت باشد. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند به دلیل لازم داشتن فضای زیاد عامل بسیاری از کاهش سرعت های دستگاه انیمیشن ها و فیلم ها هستند.

روش های ساده ی دیگری نیز برای بهبود سرعت دستگاه وجود دارد که شامل دانلود و نصب آخرین آپدیت های گوشی، غیرفعال بودن همگام سازی های اتوماتیک گوشی، حذف اپلیکیشن های پس زمینه و انجام ریستارت برای گوشی می باشد.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: بررسی دلایل انفجار گوشی ها، دلایل استفاده از قاب موبایل، آشنایی با ساختار باتری موبایل، راه حل کار نکردن تاچ موبایل، روش های شارژ سریع گوشی و … می باشد را مطالعه کنید.

 

برچسب ها :

نظرات شما

X