راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت در گوشی های اندرویدی

دسته بندی ها :
راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت در گوشی های اندرویدی

کند شدن سرعت اینترنت گوشی های موبایل ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند کند شدن اینترنت می تواند ناشی از اپراتور شبکه باشد یا مشکل از گوشی هوشمند باشد و یا تنظیمات اینترنت دستگاه صحیح نباشند و یا حتی ممکن است منطقه ای که در آن حضور دارید از اینترنت های نسل ۴ پشتیبانی نمی کند که موجب می شود اینترنت در منطقه موردنظر سرعت مناسبی نداشته باشد. تمامی موارد ذکرشده می تواند موجب کندی سرعت اینترنت شود. در این مقاله به بررسی روش های افزایش سرعت اینترنت خواهیم پرداخت.

افزایش سرعت اینترنت گوشی

پاک کردن فایل های اضافی :

پیش از آنکه به بررسی دلایل افت سرعت گوشی بپردازید، اطمینان حاصل نمایید که افت سرعت ناشی از محدودیت های شبکه اصلی اینترنت و مخابرات نباشد. با شیوع کرونا استفاده از اینترنت افزایش چشمگیری یافت که این افزایش مصرف اینترنت علی الخصوص در ساعات پرکاری موجب افت سرعت اینترنت می گردد. کارشناسان بازرگانی عادلی توصیه می کنند که اگر در گوشی خود برنامه یا فایل های اضافی دارید که از آنها استفاده نمی کنید، این فایل ها و برنامه ها را به طور کامل از گوشی خود پاک کنید.

پاک کردن حافظه کش :

در حافظه کش گوشی های موبایل، فایل هایی که دانلود یا مشاهده می نمایید به صورت نسخه های کم حجم در حافظه پنهان برنامه ها ذخیره می گردد. کارشناسان بازرگانی عادلی توصیه می کنند با خالی کردن فضای حافظه پنهان برنامه ها, هم می توانید به سبک تر شدن برنامه کمک کنید و هم موجب افزایش سرعت اینترنت دستگاه بشوید.

مرورگرهای سبک گوشی

استفاده از مرورگرهای سبک :

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند یکی از دلایلی که می تواند بر سرعت اینترنت تاثیرگذار باشد استفاده از مرورگرهای پرحجم زیاد است.

این مرورگرها نه تنها از حجم اینترنت شما بیشتر از حد معمول می کاهند، بلکه موجب افت سرعت اینترنت هم می شوند. بهتر است از مرورگر پیش فرض گوشی و یا گوگل کروم استفاده نمایید.

بررسی تنظیمات اینترنت دستگاه :

یکی از مواردی که کارشناسان بازرگانی عادلی به کاربران یادآور می شوند عدم فعالسازی اینترنت نسل چهار می باشد. البته فعالسازی اینترنت نسل چهار در برخی گوشی های قدیمی و ارزان قیمت امکان پذیر نیست. گوشی هایی که از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند به طور پیشفرض از اینترنت نسل سوم بهره مند هستند و تنها از این حالت اینترنتی می توان برای این گوشی ها استفاده نمود.

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که ممکن است اینترنت نسل چهارم بر روی دستگاه فعال نشده باشد. برای فعالسازی این قابلیت به تنظیمات گوشی و سپس به قسمت mobile networks مراجعه نمایید. در این قسمت  بر روی گزینه  preferred network type کلیک کنید و حالت LTE را که به معنای نسل چهارم می باشد، انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که اگر سیمکارت شما تنها از نسل سوم اینترنت پشتیبانی می کند، حتی اگر گوشی شما دارای اینترنت نسل چهارم می باشد نمی توانید از این قابلیت استفاده نمایید و لازم است  اقدام به تغییر سیمکارت به نسل چهارم نمایید.

 

فعال کردن حالت دیتا سرور در مرورگر کروم :

کارشناسان بازرگانی عادلی به کاربران توصیه می کنند برای اینکه از سرعت اینترنت بیشتری استفاده نمایند و صفحات وب را با سرعت بالاتری مشاهده نمایند و همچنین حجم اینترنت کمتری را مصرف کنند، حالت دیتا سرور را در مرورگر کروم فعال کنند. این قابلیت موجب فشرده سازی صفحات وب و افزایش سرعت اینترنت می گردد.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: دلایل پرش تصاویر در صفحه نمایش موبایل، تفاوت های فلش کردن با ریست فکتوری موبایل، آشنایی با شماره سریال موبایل، راهکارهایی مفید برای محافظت از سرقت یا گم شدن موبایل، مشکلات سیم کارت موبایل و راهکارهای برطرف شدن این مشکلات و … می باشد را مطالعه نمایید.

 

 

 

برچسب ها :

نظرات شما

X