دلایل پنهان یا پاک شدن فایل ها در کارت حافظه چیست ؟

دسته بندی ها :
دلایل پنهان یا پاک شدن فایل ها در کارت حافظه چیست ؟

به دلیل اینکه اکثر گوشی های هوشمند از کارت حافظه پشتیبانی نمی کنند، کاربران با توجه به نیازی که به حافظه آزاد دارند، برای خرید یک گوشی با حافظه داخلی بالا اقدام می کنند. متاسفانه خرید یک گوشی با ظرفیت داخلی بالا، می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. از این رو کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند بیشتر افرادی که نیاز به حافظه بیشتر دارند، از یک حافظه جانبی مانند کارت اس دی استفاده می کنند. البته استفاده از حافظه رم به عنوان یک حافظه همیشگی، می تواند اختلالات را هم ایجاد نماید. در این مقاله قصد داریم به بررسی مشکلاتی که برای انواع کارت حافظه های گوشی ها ایجاد می شود بپردازیم.

کارت حافظه موبایل

کارت حافظه اولویت آخر ذخیره سازی :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند پیش از هر چیز سعی کنید برای فایل های ضروری از حافظه اصلی گوشی استفاده نمایید. انتقال فایل ها به حافظه خارجی باعث بازتر شدن فضای داخلی گوشی خواهد شد اما این اتفاق همیشه مناسب نیست.

برخی از برنامه های سنگین بهتر است در حافظه داخلی گوشی باشند، زیرا هر بار باز کردن این برنامه ها زمان زیادی را تلف می کند.

همچنین برای فایل هایی که اهمیت فراوانی برای شما دارند، فضایی به جز کارت حافظه موبایل در نظر بگیرید. همچنین توصیه می شود تا حتی الامکان یک بک آپ از دیتای موجود در گوشی هوشمند خود داشته باشید تا در صورت ایجاد مشکلات مختلف امکان بازیابی این اطلاعات برای شما وجود داشته باشد.

نیم سوز شدن کارت حافظه :

یکی از مهم ترین دلایلی که نمی توانید به فایل های کارت حافظه دسترسی داشته باشید، نیم سوز شدن کارت حافظه شما است. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند وارد شدن ضربه به مموری کارت، افتادن مموری کارت از ارتفاع و یا وارد شدن فشار زیاد از عواملی است که باعث نیم سوز شدن و از دست رفتن اطلاعات در کارت حافظه می شود. در برخی از مواقع با Repair نمودن یک مموری کارت می توان به صورت مجدد به اطلاعات دسترسی پیدا کرد و گاهی اوقات نیز تمامی اطلاعات موجود در کارت حافظه برای همیشه از دست خواهند رفت.

خوانده نشدن کارت حافظه

خوانده نشدن کارت حافظه توسط گوشی :

بسیاری از کاربران متوجه می شوند که کارت حافظه به خوبی در کامپیوتر باز می شود و اجازه دسترسی کامل به اطلاعات دارند، ولی این شرایط در گوشی موبایل برای آنها امکان پذیر نیست و پیغام های متفاوتی از گوشی دریافت می کنند.

در شرایطی هم کارت حافظه به صورت کلی در گوشی موبایل شناخته نمی شود. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند مسائلی از این قبیل می تواند به دلیل مشکلات نرم افزاری گوشی باشد که باید آن ها را شناسایی و برطرف نمایید. معمولا عدم به روز رسانی سیستم عامل گوشی می تواند یکی از دلایل خوانده نشدن کارت حافظه باشد.

تمیز نبودن سطوح کارت حافظه :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که سطوح کارت حافظه به گونه ای طراحی شده است که به سادگی گرد و غبار بر روی آن قرار می گیرد. قاعدتا در صورتی که کارت حافظه کثیف باشد و سپس داخل محفظه قرار بگیرد، در مرحله خواندن اطلاعات دچار مشکل خواهد شد. در صورتی که کارت حافظه را وارد گوشی کرده اید و پیغامی مبنی بر دریافت کارت حافظه مشاهده نکرده اید، بهتر است یک بار کارت را خارج کنید و آن را تمیز نمایید.

مموری کارت موبایل

خروج کارت حافظه از موبایل بدون خاموش نمودن :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند در موارد متعددی خراب شدن کارت حافظه و ایجاد اختلال در روند عملکرد آن به دلیل نحوه ی غلط استفاده از مموری کارت است. به عنوان مثال خارج کردن مموری رم از گوشی موبایل، بدون غیرفعال کردن آن یکی از کارهایی است که به شدت احتمال خراب شدن مموری را افزایش می دهد.

مراقبت صحیح از کارت حافظه به طرق مختلفی صورت می پذیرد. به عنوان مثال برای سالم نگه داشتن مموری کارت بهتر است مقداری از فضای کارت حافظه را خالی بگذارید و همیشه تمامی فضای کارت حافظه را استفاده نکنید.

ویروسی شدن کارت حافظه :

پنهان شدن فایل های کارت حافظه، یکی از نشانه هایی است که نشان دهنده ویروسی شدن کارت حافظه شما می باشد. در این حالت کاربران به اشتباه تصور می کنند که فایل ها به صورت کامل پاک شده است، در صورتی که چنین نیست. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند زمانی که در چنین شرایطی قرار می گیرید ابتدا لازم است کارت حافظه را از گوشی هوشمند خارج کنید و به یک کامپیوتر وصل نمایید. در ابتدا با  استفاده از یک آنتی ویروس، فایل های ویروسی را از بین ببرید و سپس یک بار مموری را فرمت نموده و مجدد از آن استفاده نمایید.

خرید کارت حافظه معتبر

خرید کارت حافظه معتبر :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند کیفیت مناسب یک مموری کارت تاثیر بالایی بر نحوه عملکرد آن دارد.

در صورتی که یک کارت حافظه نامرغوب خریداری کنید و نهایت دقت را برای مراقبت کردن از آن هم داشته باشید،اما بعد از مدتی به دلایل نامعلوم متوجه می شوید که مموری کارت شما از کار افتاده است. دلیل اصلی این اتفاق، استفاده از مموری کارت های بی کیفیت و نامرغوب است.

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: ساده ترین روش حذف تلگرام، حل کردن مشکل روشن نشدن وای فای، سه راهکار برای مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید،،آشنایی با حافظه کش گوشی، بررسی مشکل باز نشدن کیبورد گوشی های اندرویدی و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X