دلایل پرش تصاویر در صفحه نمایش موبایل

دسته بندی ها :
دلایل پرش تصاویر در صفحه نمایش موبایل

در گوشی های موبایل قدیمی مشکلات پرش صفحه نمایش، معمولا سخت افزاری بود اما در گوشی های هوشمند امروزی، علاوه بر مشکلات سخت افزاری احتمال ایرادات نرم افزاری نیز دخیل است. پرش صفحه نمایش معمولا در هنگام سرچ برنامه ها، باز نمودن برنامه های کوچک و یا مرور وب با کروم صورت می گیرد. البته کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند ممکن است در هر شرایطی پرش تصاویر در صفحه نمایش رخ دهد. در این مقاله با دلایل مختلفی که موجب پرش صفحه نمایش گوشی می شوند بیشتر آشنا می شویم.

پرش صفحه نمایش

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که اگر پرش صفحه نمایش تنها برخی اوقات روی می‌دهد و یا به نظر می‌رسد این پرش صفحه تنها در قسمت خاصی از اسکرین روی می‌دهد، در این وضعیت معمولا با برگرداندن گوشی موبایل به تنظیمات کارخانه ایراد برطرف خواهد شد. ممکن است دانلود یک برنامه موجب پرش صفحه نمایش موبایل شده باشد.

برای بررسی مشکل می‌توانید موبایل را در «حالت امن» راه‌اندازی مجدد نمایید تا مشخص شود برنامه‌ای که دانلود کرده‌اید موجب بروز مشکل پرش صفحه نمایش شده است یا این مشکل ارتباطی به برنامه موردنظر ندارد. اگر برنامه  موجب بروز مشکل باشد، با حذف برنامه موردنظر مشکل برطرف خواهد شد .

ممکن است مشکلات مربوط به سنسور نور گوشی موبایل، پرش صفحه نمایش را به همراه داشته باشد. کارشناسان بازرگانی عادلی توصیه می کنند پیش از هر اقدامی در ابتدا یک بار گوشی خود را ریستارت نمایید تا شاید مشکل پرش صفحه نمایش برطرف شود. سپس به تنظیمات گوشی رجوع کنید و در قسمت Display وارد تنظیمات Brightness بشوید. اگر گوشی موبایل دارای سنسور تشخیص میزان نور است، این تنظیمات را با برداشتن تیک گزینه Automatic/Adaptive Brightness غیر فعال نمایید.

پرش صفحه نمایش

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که حسگر تشخیص نور موبایل ها، مقدار نورهای محیط بیرون را شناسایی می نماید و بر اساس نور محیط، به صورت اتوماتیک نور صفحه نمایش را تنظیم می نماید. ممکن است به مرور زمان این سنسورها دچار مشکل شده باشند و موجب پرش صفحه نمایش موبایل بشوند.

اگر با استفاده از روش های ذکر شده مشکل پرش صفحه نمایش برطرف نشده باشد به این معنی است که احتمالا گوشی موبایل شما دچار اشکال فیزیکی یا سخت افزاری شده است.

کارشناسان بازرگانی عادلی  معتقدند احتمال دارد صفحه نمایش دستگاه یا بعضی از سنسورها یا پردازنده ها معیوب شده باشند که بسته به میزان معیوبی قطعات، شامل پرداخت هزینه می شود.

در این حالت برای بررسی وضعیت بهتر است گوشی موبایل را به تعمیر کاران مجاز بسپارید تا گوشی مورد بررسی و تعمیر قرار بگیرد.

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: آشنایی با انواع قفل گوشی های هوشمند، لوازم جانبی پرکاربرد موبایل، راهکارهای افزایش سرعت شارژ موبایل، راهکارهایی مفید برای محافظت از سرقت یا گم شدن موبایل، دلایل بالا نیامدن گوشی های موبایل و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

09121772236
X