دلایل روشن نشدن گوشی موبایل چیست ؟

دسته بندی ها :
دلایل روشن نشدن گوشی موبایل چیست ؟

روشن نشدن گوشی موبایل می تواند بیانگر خراب شدن قسمت های مختلفی از موبایل باشد. البته کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند با توجه به عملکرد گوشی تا اندازه ای می توان متوجه شد که اشکال از کدام قسمت است. روشن نشدن گوشی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در این مقاله با دلایل اصلی روشن نشدن گوشی های موبایل آشنا می شویم.

خرابی هارد موبایل

خرابی هارد موبایل :

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که خراب شدن هارد گوشی نشانه های گوناگونی دارد. اگر در زمان روشن نمودن گوشی با هر یک از موارد زیر روبرو شدید باید به سلامت هارد گوشی شک کنید. البته پیشنهاد می شود پیش از تعویض هارد، ابتدا یکبار گوشی را فلش کنید.

خرابی هارد گوشی دو نشانه اصلی دارد، نشانه اول تنها موبایل یک ویبره می زند و سپس مجدد خاموش می شود، نشانه دوم گوشی روشن می شود، نام برند گوشی را مشاهده می کنید سپس گوشی دوباره خاموش می شود.

خرابی آی سی شارژر :

اگر گوشی موبایل کاملا سالم است، هیچگاه هنگ نمی کند و شما به تازگی باتری گوشی را عوض کرده اید، این احتمال وجود دارد که آی سی شارژ گوشی خراب باشد. نشانه های خراب بودن آی سی شارژر متفاوت است اما مهم ترین نشانه ها، تضعیف آنتن دهی و روشن نشدن گوشی موبایل می باشد. کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که استفاده از کابل شارژ تقلبی ونامرغوب از مواردی است که موجب خراب شدن آی سی شارژ می شود.

روشن نشدن موبایلکارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند زمانی که آی سی شارژر خراب باشد، باتری موبایل شارژ نمی شود و در نتیجه گوشی روشن نخواهد شد.

برای اینکه مطمئن بشوید دلیل روشن نشدن گوشی، معیوب بودن آی سی شارژر است یا نه، باتری گوشی را جدا نموده و با شارژر باتری یدک، باتری را شارژ نمایید سپس باتری را روی گوشی قرار دهید.

اگر گوشی روشن شد، به خوبی می توانید متوجه خرابی آی سی شارژر بشوید.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است شارژر گوشی نیز مشکل داشته باشد. بنابراین پیش از جدا نمودن باتری گوشی ، ابتدا از شارژرهای مختلف استفاده نمایید.

 

باتری موبایل

بررسی باتری موبایل :

خرابی باتری موبایل می تواند نشانه های سخت افزاری و نرم افزاری مختلفی داشته باشد. اگر گوشی بدون دلیل و به طور ناگهانی خاموش می گردد، احتمال دارد باتری دستگاه خراب شده باشد.

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند باتری معیوب ممکن است بر روی عملکرد دستگاه تاثیر نامناسب داشته باشد و موجب هنگ کردن گوشی بشود. در مقاله ی ” نشانه های خراب شدن باتری موبایل “ با نشانه های مختلف معیوب بودن باتری های موبایل آشنا شدیم.

بررسی صفحه نمایش :

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که ویبره زدن و روشن نشدن گوشی نیز می تواند به دلیل خراب بودن صفحه نمایش موبایل باشد. البته این احتمال وجود دارد که تحت شرایط خاصی، گوشی موبایل ویبره بزند ولی روشن نشود. با انجام یک روش ساده می توانید این تفاوت را متوجه بشوید. اگر ویبره زدن و روشن نشدن گوشی موبایل به دلیل خراب بودن صفحه نمایش باشد، پس عملکرد سایر قسمت های گوشی، همانند قبل می باشد. به همین دلیل می توانید با گوشی موبایل تماس بگیرید یا دکمه های ولوم دستگاه را فشار دهید. اگر صدایی از گوشی می شنوید، به این معنی است که گوشی موبایل روشن است اما صفحه نمایش روشن نمی شود.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: آشنایی با کالیبره کردن باتری موبایل، راهکارهای ضدعفونی نمودن گوشی موبایل، آشنایی کامل با حالت Safe Mode، بررسی مشکلات GPS موبایل ها، دلایل خالی شدن سریع شارژ موبایل چیست و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X