دلایل خالی شدن سریع شارژ موبایل چیست ؟

دسته بندی ها :
دلایل خالی شدن سریع شارژ موبایل چیست ؟

سرعت خالی شدن شارژ باتری های موبایل در یک بازه ی زمانی ثابت، با توجه به ویژگی های خاص هر گوشی متفاوت می باشد. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که عوامل متعددی مانند ظرفیت باتری، میزان رم و اندازه صفحه نمایش بر سرعت خالی شدن باتری گوشی تاثیرگذار هستند. اما در بعضی از مواقع مشکل زود خالی شدن شارژ باتری، بعد از مدتی استفاده از گوشی ایجاد می شود. در این مقاله با دلایل خالی شدن سریع شارژ باتری آشنا می شویم.

شناسایی عوامل مصرف باتری

شناسایی عوامل مصرف باتری :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند که کاربران ابتدا عوامل مصرف کننده باتری گوشی را شناسایی نمایند و به حذف این عوامل بپردازند. همچنین خاموش کردن وای فای و بلوتوث می تواند جلوی مصرف بی رویه باتری گوشی را بگیرد.

علاوه براین برنامه هایی که در پیش زمینه دستگاه فعال هستند را نیز نباید نادیده گرفت. پیش از اینکه گوشی هوشمند خود را کنار بگذارید، ابتدا کلیه ی اپلیکیشن ها را ببندید. همچنین به بازی هایی که در طول روز minimized می کنید نیز توجه داشته باشید، این بازی ها میزان مصرف باتری را به نحو چشمگیری افزایش می دهند.

نکته ی مهم دیگری که باعث کم شدن شارژ باتری می شود، تلاش های گوشی های هوشمند برای پیدا نمودن شبکه ی موبایل قدرتمند است. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که این اتفاق معمولا زمان هایی که در سفر هستید یا در فضاهایی قرار دارید که آنتن دهی مناسبی ندارد، ایجاد می شود. در این فضاها گوشی هوشمند تلاش می کند تا به شبکه ای با سیگنال های پرقدرت متصل بشود که همین امر موجب مصرف فراوان باتری می شود.

خالی شدن سریع شارژ موبایل

بررسی باتری موبایل :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که اگر علاوه بر خالی شدن سریع شارژ، نشانه های دیگری مانند باد کردن باتری گوشی یا خاموش شدن ناگهانی باتری را مشاهده نمودید، به احتمال فراوان باتری گوشی شما خراب شده است و زمان تعویض باتری موبایل فرا رسیده است.

در مقاله ی ” نشانه های خراب شدن باتری موبایل “ با علائم خراب بودن باتری گوشی های هوشمند آشنا شدیم.

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: آشنایی با کالیبره کردن باتری موبایل، راهکارهای ضدعفونی نمودن گوشی موبایل، آشنایی کامل با حالت Safe Mode، بررسی مشکلات GPS موبایل ها، بررسی مشکلات رایج در گلکسی s8 و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X