دلایل بالا نیامدن گوشی های موبایل

دسته بندی ها :
دلایل بالا نیامدن گوشی های موبایل

ممکن است پس از نصب یک برنامه و یا رام در موبایل، شاهد بالا نیامدن یا  بوت نشدن سیستم عامل دستگاه باشید. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند وقتی کاربران اقدام به نصب یک رام برای دستگاه خود می نمایند و یا در فایل های سیستمی دستگاه تغییراتی ایجاد می نمایند، باید مهارت کافی را در این زمینه داشته باشند. در غیر این صورت احتمال دارد یکی از مراحل اشتباه انجام شود و مشکلاتی برای موبایل ایجاد بشود. یکی از این مشکلات، حالت بوت ‌لوپ است که در این وضعیت دستگاه روشن می شود اما سیستم عامل بالا نمی آید و بر روی لوگوی شرکت سازنده دستگاه باقی می ماند.

بوت نشدن موبایل

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند حتی نصب کردن یک برنامه معمولی هم می تواند موجب بروز چنین مشکلاتی باشد. اصطلاح بالا نیامدن گوشی زمانی به کار می رود که دستگاه از بوت ‌شدن به ‌صورت عادی خودداری نموده و نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی داشته باشد. فلش زدن یک کاستوم رام یا کرنل معیوب، نصب اپلیکیشن یا بازی ناسازگار، نصب یک کاستوم مد یا تم و مجوزهای اشتباه برای یک برنامه یا فایل از مهم ترین عواملی هستند که شرایط را برای بروز این مشکل ایجاد می نمایند. کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که برای تشخیص دلیل این مشکل تنها کافی است به یاد بیاورید که دقیقا چه کاری انجام داده اید.

در این مقاله روش ها و راه حل هایی را برای رفع مشکل بالا نیامدن گوشی بررسی می نماییم.

بالا نیامدن گوشی

اگر گوشی روی فریمور اصلی باشد :

دستگاه روی فریم اصلی باشد بدین معناست که هیچ کاستوم ریکاوری نظیر CWM یا TWRP نصب نشده باشد. گوشی را خاموش و روشن کرده و سیستم را در حالت ASR بوت نمایید. کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند با استفاده هم زمان از چند کلید ترکیبی که در هر گوشی متفاوت است، می توانید این بوت را انجام دهید. سپس با استفاده از دکمه کاهش یا افزایش صدا عبارت Wipe Cache Partition را انتخاب نمایید. پس از آن Wipe Data Factory را انتخاب نموده و با برگشت به منوی اصلی ریکاوری، دستگاه خود را با استفاده از گزینه reboot system now مجددا راه ‌اندازی نمایید. معمولا با استفاده از این ترفند مشکل برطرف می شود.

اگر بر روی دستگاه یک کاستوم ریکاوری نصب باشد :

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند دومین روش برای رفع مشکل بالا نیامدن دستگاه، مربوط به زمانی است که روی گوشی روت شده خود یک کاستوم ریکاوری نظیر TWRP یا CWM نصب نموده‌ اید. در این حالت باید دستگاه را خاموش و روشن نموده و سیستم را برروی ریکاوری که نصب کرده ‌اید، بوت نمایید. ضمن مراجعه به و انتخاب گزینه Wiping dalvik cache ، وارد قسمت Mounts & Storage شده و wipe cache را انتخاب نمایید. پس از انجام این مراحل دستگاه را ریبوت نمایید.

ریستور پشتیبان رام

ریستور کردن نسخه پشتیبان رام :

اگر هیچ کدام از روش های ذکر شده موثر نبود، باید نسخه پشتیبان رام اصلی را ری استور نمایید. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند فلش زدن یک رام دیگر از منوی ریکاوری و یا نصب فریمور اصلی یا factory image نیز می تواند در رفع مشکل موثر باشد.

توجه نمایید کاربران عادی مهارت و دانش کافی برای انجام این کار را ندارند و ممکن است در طی اجرای مراحل با مشکل مواجه شوند. لذا بهتر است برای برطرف کردن مشکل، از متخصصین مجرب کمک بگیرید.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: آشنایی با انواع قفل گوشی های هوشمند، لوازم جانبی پرکاربرد موبایل، راهکارهای افزایش سرعت شارژ موبایل، باورهای نادرست در مورد باتری های موبایل، بررسی مشکلات اتصال اینترنت در گوشی های اندرویدی و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X