دلایل باد کردن باتری موبایل چیست ؟

دسته بندی ها :
دلایل باد کردن باتری موبایل چیست ؟

باتری های لیتیوم یونی در بسیاری از دستگاه های الکترونیکی مانند گوشی های موبایل و تبلت ها مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای باتری های موبایل ایجاد بشود، باد کردن باتری است. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند علت باد کردن باتری می تواند نقص های تولیدی یا استفاده زیاد و اتمام عمر باتری و موارد دیگری باشد که در این مقاله با آنها آشنا می شویم.

محافظت باتری بادکرده

توجه به نکات ایمنی :

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که اگر باتری گوشی موبایل شما باد کرده است اولین گام این است که بسیار احتیاط نمایید، باتری باد کرده در حالت بسیار خطرناکی قرار دارد و در این وضعیت بسیار آسیب پذیر است، زیرا پوشش باتری تحت فشار ناشی از گازهای ساخته شده در داخل باتری قرار دارد.

از تماس و برخورد هر وسیله ای با باتری متورم خودداری نمایید و هرگز برای خروج باد باتری متورم، باتری را سوراخ نکنید!.

اگر قادر به تعویض باتری هستید با احتیاط و دقت فراوان باتری را از جای خود جدا نموده و به آرامی باتری را در جایی خنک و امن قرار دهید. کارشناسان بازرگانی عادلی توصیه می کنند اگر قادر به تعویض باتری گوشی نیستید یعنی درب گوش به راحتی قابل جدا سازی نیست گوشی را خاموش کنید و دستگاه را در جایی خنک قرار دهید و در اسرع وقت نسبت به تعویض باتری گوشی از طریق نمایندگی های معتبر اقدام نمایید.

باد کردن باتری موبایل

کارشناسان بازرگانی عادلی تاکید می کنند که از رها کردن باتری های باد کرده در مکان هایی که احتمال دارد توسط کودکان یا حیوانات خانگی برداشته شود، جدا خودداری نمایید.

از فشردن و سوراخ  کردن باتری جدا خودداری نمایید و توجه داشته باشید که این اقدام ممکن است منجر به انفجار باتری بشود.

گاهی اوقات فرسودگی باتری باعث تورم می شود که در این حالت راه حل تعویض باتری است. اما با استفاده از راهکارهایی می توان به طول عمر باتری اضافه نمود که در ادامه با این راهکارها آشنا می شویم.

محافظت از باتری ها در برابر گرما و نگهداری در محل های خشک می تواند به افزایش طول عمر مفید باتری ها کمک کند. کارشناسان بازرگانی عادلی توصیه می کنند از قرار دادن گوشی موبایل در آفتاب و روی داشبورد ماشین علی الخصوص در تابستان خودداری نمایید. به دلیل اینکه باتری ها در زمان شارژ گرم می شوند، استفاده از باتری در زمان شارژ می تواند گرمای تولید شده را افزایش بدهد. برخی از کاربران در هنگام شارژ شدن باتری، از گوشی هوشمند خود استفاده می نمایند که این امر علاوه بر کاهش طول عمر باتری، احتمال انفجار باتری را نیز افزایش می دهد. اگر باتری گوشی موبایل در هنگام شارژ شدن داغ می شود، با جدا نمودن کاور یا قاب گوشی می توانید به خنک شدن دستگاه کمک نمایید.

بازیافت باتری موبایل

بازیافت باتری های موبایل :

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که هرگز باتری خراب را در سطل زباله نیندازید، به دلیل سمی بودن باتری ها به محیط زیست آسیب رسانده می شود.

فلزات سنگین موجود در باتری ها مانند سرب و جیوه به همراه ترکیبات شیمیایی موجود در باتری ها در صورت ورود به آب و خاک می تواند محیط زیست را آلوده نماید.

بهترین راهکار تحویل باتری های موبایل بلااستفاده به غرفه‌های بازیافت شهرداری می باشد.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: نشانه های خراب شدن باتری موبایل، نشانه های تعویض دوربین موبایل چیست ؟، آشنایی با صفحه نمایش موبایل ها، آشنایی با شبکه 5G، آشنایی با ویژگی های مدرن اندروید 11 و … می باشد را مطالعه نمایید.

 

 

 

برچسب ها :

نظرات شما

X