دلایل اصلی شارژ نشدن موبایل چیست ؟

دسته بندی ها :
دلایل اصلی شارژ نشدن موبایل چیست ؟

یکی از مشکلات نسبتا رایجی که در مورد گوشی های هوشمند مختلف وجود دارد، قطع و وصل شدن شارژ گوشی و یا شارژ نشدن دستگاه است. مشکل شارژ تنها به کابل شارژر بستگی ندارد کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که حتی اگر کابل شما جدید هم باشد، باز هم احتمال دارد که گوشی به درستی شارژ نشود. در این مقاله قصد داریم با دلایل اصلی شارژ نشدن موبایل و روش های برطرف نمودن این مشکل آشنا بشویم.

کابل شارژر موبایل

کیفیت نامناسب کابل شارژر :

کارشناسان بازرگانی عادلی یکی از مهم ترین دلایل شارژ نشدن گوشی همراه را مربوط به کابل شارژر می دانند. کابل شارژر موبایل به دلیل ارتباط دائم با جریان برق ، یکی از آسیب پذیرترین قطعات در گوشی است.

دلایل مختلفی وجود دارد که موجب می شود کابل موبایل نتواند به خوبی و با سرعت بالا گوشی را شارژ نماید. علاوه بر این کیفیت پایین کابل نیز می تواند در شارژ نامناسب گوشی تاثیرگذار باشد.

خرابی آی سی شارژر :

آی سی شارژ یکی از اصلی ترین قطعات در موبایل است که وظیفه ی تامین ولتاژ و جریان الکتریکی مورد نیاز دستگاه را برعهده دارد. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند دومین دلیل شایع در شارژ نشدن موبایل می تواند ایراد در آی سی شارژ گوشی باشد. برای بررسی این قطعه مهم و حساس لازم است گوشی را در اختیار یک فرد متخصص قرار بدهید.

خراب شدن باتری :

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که برخلاف کابل و آی سی شارژ، باتری ها معمولا کمتر دچار ایراد می شوند. مخصوصا امروزه باتری های مدرن با فناوری های شارژ سریع به بازار عرضه می شوند که احتمال خرابی در باتری را به حداقل رسانده است. با این وجود هنوز هم مشکلات فنی زیادی در باتری گوشی ها ممکن است ایجاد گردد که می تواند موجب شارژ نشدن یا دیر شارژ شدن گوشی موبایل بشود.

شارژ نشدن موبایل

خرابی پورت شارژر :

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند که اگر از سالم بودن بخش هایی که ذکر گردید اطمینان کامل دارید، پورت شارژ گوشی خود را بررسی نمایید.

سوکت شارژ موبایل ها به مرور زمان فرسوده می شود و این فرسودگی موجب از بین رفتن خارهای فلزی تعبیه شده در سوکت ها می شود.

در این حالت گوشی موبایل یا شارژ نمی شود و یا شارژ شدن با سرعت پایینی صورت می پذیرد.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: دلایل باد کردن باتری موبایل چیست ؟، روش هایی برای انتخاب بهترین هندزفری، خرید کارت حافظه مناسب برای گوشی موبایل، راهکارهای مقابله با پر شدن حافظه گوشی، آشنایی با ویژگی های مدرن اندروید 11 و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X