دانستنی های دوربین موبایل

دسته بندی ها :
دانستنی های دوربین موبایل

برای بسیاری از افراد کیفیت دوربین یکی از اصلی ترین ملاک های انتخاب یک گوشی هوشمند می باشد. البته کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند خیلی از مشتریان نیز به اجزای اصلی دیگر موبایل ها همانند کارت حافظه و باتری پر قدرت هنگام خرید توجه دارند. در مقاله ی ” قطعات اصلی موبایل ها “ با اجزای اصلی گوشی های هوشمند بیشتر آشنا شدیم.

قطعات اصلی موبایل

در این مقاله تصمیم داریم اطلاعات مفید و کاربردی را در مورد دوربین موبایل ها با یکدیگر بررسی کنیم .چنانچه شما هم به کیفیت بالای دوربین به عنوان یکی از معیارهای انتخاب گوشی هوشنمد توجه دارید مطالعه این مقاله می تواند به شما در شناخت مناسب دوربین ها کمک کند. متاسفانه فعالین حوزه ی فروش عمده قطعات موبایل بیان می کنند که تعدادی از مشتریان بعد از خرید گوشی از کیفیت دوربین رضایت کافی ندارند. دانستن این اطلاعات به شما در شناخت صحیح دوربین های یک گوشی هوشمند کمک فراوانی خواهد کرد.

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند که کیفیت مناسب یک دوربین در گوشی های هوشمند به عوامل مختلفی بستگی دارد. هر کدام از این فاکتورها قدرت بیشتری داشته باشند به افزایش کیفیت دوربین کمک می کنند. در ادامه با هر کدام از این فاکتورهای موثر آشنا می شویم.

قدرت سنسور :

پیش از این در مقاله ی ” سنسورهای موبایل “ با انواع سنسورهایی که در گوشی های هوشمند وجود دارد آشنا شدیم. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل اندازه ی سنسور را یکی از عوامل مهم در کیفیت بالای دوربین می دانند. بنابراین یکی از فاکتورهای انتخاب دوربین خوب ، بزرگ بودن عدد سنسور دوربین در یک گوشی هوشمند است.

اندازه ی پیکسل :

پیکسل دوربین ها یکی از مشهورترین فاکتورهای انتخاب یک دوربین است که در بین مردم نیز بیشتر شناخته شده است. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل بیان می کنند که هرچقدر اندازه ی پیکسل دوربین بزرگتر باشد هر پیکسل فوتون بالاتری را دریافت خواهد کرد و بنابراین در شرایط خاص مانند زمانی که نور محیط کم است یا در زمان حرکت با سرعت های بالا تصویری مناسب گرفته می شود.

رزولوشن بالا دوربین

رزولوشن نیز یکی از مشهورترین فاکتورهای انتخاب یک دوربین است که معمولا افراد با آن آشنایی دارند.

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل رزولوشن را که تعداد پیکسل های صفحه نمایش یک گوشی هوشمند است به عنوان یک فاکتور در کیفیت بالاتر دوربین بیان می کنند.

لنز دوربین :

یکی از فاکتورهای مهم که اتفاقا کمتر در میان افراد شناخته شده است کیفیت لنز دوربین موبایل است. کیفیت لنز دوربین خود به عوامل گوناگونی بستگی دارد که در ادامه با آنها بیشتر آشنا می شویم.

فاصله کانونی :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل فاصله کانونی را یکی از عوامل تاثیرگذار بر کیفیت دوربین می دانند. فاصله ی کانونی مناسب برای هر موقعیتی می تواند متفاوت باشد. اگر عدد فاصله ی کانونی کوچک باشد در اصطلاح عکاسی ، تصویر پهن تر است و برای عکاسی از مناظر طبیعی یا عکس های گروهی مناسب تر است. اگر فاصله ی کانونی عدد بزرگی باشد بخش های کمتری از منظره را نمایش می دهد و برای تصویربرداری دقیق و با جزئیات بیشتر مناسب تر است.

دوربین موبایل

ضریب دیافراگم :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل ضریب دیافراگم را نیز به عنوان یکی از فاکتورهای کیفیت دوربین گوشی های هوشمند بیان می کنند. این ضریب هر اندازه عدد کمتری باشد یعنی نور بیشتری گرفته می شود و در محیط های با نور کم عکس های روشن تری حاصل می شود.

فوکس اتوماتیک :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل بیان می کنند که این تکنولوژی در چند سال اخیر معرفی شده است و معمولا بر روی گوشی های پرچمدار برندها وجود دارد. با این تکنولوژی دوربین حالت شفاف را سریع تر پیدا می کند و همچنین در زمان فیلمبرداری اهداف متحرک را ساده تر دنبال می کند. بنابراین اگر به عکاسی سریع و فیلمبرداری سریع از اشیای متحرک علاقه دارید موبایلی انتخاب کنید که دارای این تکنولوژی باشد.

سیستم لرزش گیر :

سیستم لرزش گیر طبق توضیحات کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل سیستمی است که لرزش های دست و تکان های دوربین را حذف می کند تا یک تصویر واضح گرفته شود. این سیستم هم یک امکان جالب برای مشتریانی است که می خواهند عکاسی سریع و باکیفیت انجام بدهند.

سیستم عکس برداری ممتد :

افرادی که نیاز به گرفتن عکس های ممتد دارند کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل این سیستم را به آنها معرفی می کنند. با این سیستم می توانید در یک ثانیه چندین عکس با رزولوشن کامل بگیرید. تعداد عکسی که در یک ثانیه می توانید بگیرید در گوشی ها متفاوت است.

سیستم فیلمبرداری آهسته :

طبق نظرات کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل اگر تمایل به فیلمبرداری آهسته دارید از این سیستم استفاده کنید. فیلم هایی که تحرک زیادی در آنها وجود دارد با فیلمبرداری آهسته بسیار جذاب و دیدنی می شوند. این سیستم معمولا بر روی گوشی های پرچمدار برندها وجود دارد.

بارگذاری سریع دوربین :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل این ویژگی را برای افرادی که تصمیم دارند سریعا از یک منظره ی جالب عکس بگیرند مناسب می دانند.

بارگذاری سریع دوربین

در این ویژگی که معمولا در گوشی های پرچمدار یک برند وجود دارد زمان شروع به کار دوربین بسیار کوتاه است و به سرعت دوربین بر روی تصویر فوکس می کند و آماده برای عکس گرفتن می شود.

همین بارگذاری سریع و گرفتن عکس باعث می شود در بهترین زمان ممکن عکس گرفته شود که این ویژگی برای افرادی که تخصص در شکار لحظه ها دارند بسیار مفید خواهد بود.

 

اگر نیاز به خرید قطعات گوشی موبایل دارید می توانید از وبسایت گروه بازرگانی عادلی که در امر فروش عمده قطعات موبایل فعالیت دارد دیدن نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X