خرید کارت حافظه مناسب برای گوشی

دسته بندی ها :
خرید کارت حافظه مناسب برای گوشی

امروزه بسیاری از کاربران به فضای ذخیره سازی مجزایی که در کنار حافظه گوشی وجود داشته باشد نیاز دارند. به همین دلیل خرید کارت حافظه از رونق فراوانی برخوردار است. کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که اگر قصد خرید کارت حافظه و یا همان مموری کارت را دارید پیش از هر چیز توجه داشته باشید که قرار است از این کارت حافظه چگونه استفاده نمایید. به دلیل اینکه کارت حافظه ها مدل های مختلفی دارد، احتمال دارد انتخاب شما اصلا برای کاربرد موردنظر مناسب نباشد. در این مقاله با راهکارهای انتخاب کارت حافظه مناسب آشنا می شویم.

کارت حافظه میکرو

سرعت های مختلف کارت حافظه :

کارت حافظه میکرو از نظر سرعت به سه دسته اصلی تقسیم می شود. کارت حافظه MicroSD که فقط تا 2 گیگابایت اطلاعات را ذخیره می کند. برخی از این کارت حافظه ها امکان ذخیره اطلاعات تا 4 گیگابایت را هم فراهم می کنند.

کارت حافظه MicroSDHC دومین سری هستند که کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند این سری از کارت حافظه ها به عنوان متداول ترین مدل مورد استفاده کاربران قرار می گیرد و کارت حافظه MicroSDXC که سومین سری کارت های حافظه هستند و در حال حاضر امکان ذخیره اطلاعات تا 2 ترابایت را دارا هستند.

کلاس های مختلف کارت های حافظه :

کارشناسان بازرگانی عادلی یکی از ملاک های مهم در انتخاب کارت حافظه را کلاس مموری کارت عنوان می کنند که بسیاری از خریداران با این کلاس ها آشنایی ندارند. کلاس کارت حافظه به عنوان یک ویژگی برای تعیین حداقل سرعت رم تعریف می شود. کارت حافظه کلاس 2، با حداقل سرعت انتقال داده 2 مگابایت در ثانیه مناسب برای ضبط ویدئو با کیفیت SD می باشد.

کارت حافظه کلاس 4، با حداقل سرعت انتقال داده 4 مگابایت در ثانیه و کارت حافظه کلاس 6، با حداقل سرعت انتقال داده 6 مگابایت در ثانیه مناسب برای ضبط ویدئو با کیفیت SD مناسب هستند. کارشناسان بازرگانی عادلی بیان می کنند کارت حافظه کلاس ۱۰ با حداقل سرعت انتقال داده 10 مگابایت در ثانیه برای ضبط ویدئو با کیفیت Full HD مناسب است. کلاس UHS-1 با حداقل سرعت انتقال داده 10 مگابایت در ثانیه مشابه کارت حافظه های کلاس 10 امکان ضبط ویدئو با کیفیت Full HD را فراهم می کند، اما در این کلاس حجم بالاتری جای می گیرد.

کارت حافظهسرعت مناسب یک فاکتور مهم برای گوشی های میان رده محسوب می شود.

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که به همین دلیل است که کاربران گوشی های میان رده تلاش می کنند با رم هایی که کلاس بالا دارند تا اندازه ای سرعت گوشی خود را افزایش بدهند.

پیش از خرید مموری کارت، به مشخصات گوشی موبایل توجه نمایید. برخی از گوشی های هوشمند رم هایی که ظرفیت و کلاس بالایی دارند را پشتیبانی نمی کنند.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: دلایل باد کردن باتری موبایل چیست ؟، نشانه های تعویض دوربین موبایل چیست ؟، آشنایی با صفحه نمایش موبایل ها، آشنایی با هولدر موبایل، آشنایی با ویژگی های مدرن اندروید 11 و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X