خراب شدن دکمه پاور موبایل

دسته بندی ها :
خراب شدن دکمه پاور موبایل

دکمه پاور یکی از مهم ترین قسمت های گوشی هوشمند است که اگر این دکمه خراب شود تقریبا تمامی عملکرد دستگاه مختل می شود. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل متذکر می شوند که با توجه به روشن شدن صفحه نمایش توسط دکمه پاور، خراب شدن این دکمه عملا گوشی را بدون استفاده می سازد. در این مقاله راهکارهایی را برای خراب شدن دکمه پاور گوشی بررسی می نماییم.

خرابی دکمه پاور موبایل

گیر کردن دکمه پاور :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که کار نکردن دکمه پاور همیشه به معنی خراب شدن دکمه نیست. احتمال دارد که دکمه ها در جای خودشان گیر کرده باشند. استفاده از گارد گوشی بی کیفیت یا ضربه خوردن ممکن است موجب این مشکل بشود. اطراف دکمه پاور را نگاه کنید، اگر دکمه به یک جهت خاص تمایل دارد و یا یک قسمتی بیشتر از سایر قسمت ها دچار فرورفتگی است، احتمال دارد که دکمه گیر کرده باشد. می توانید توسط سوزن مخصوص سیمکارت، کمی دکمه را به بالا بکشید. البته توجه کنید که فشار زیادی به دکمه ممکن است خرابی دکمه را بیشتر سازد.

استفاده از نرم افزارها به جای دکمه پاور :

نرم افزارهای مختلفی وجود دارند که می توان از آن ها برای روشن کردن گوشی های هوشمند استفاده نمود. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل نرم افزار Gravity Screen – On/Off را یکی از بهترین برنامه های اندرویدی می دانند که با نصب آن سنسورهای مختلف گوشی، وظایف دکمه پاور را برعهده می گیرند.

دکمه پاور موبایل

البته کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند زمانی که گوشی موبایل کاملا خاموش شده باشد، تنها باید از دکمه پاور برای روشن کردن استفاده نمود پس هیچ یک از این روش ها در چنین مواقعی، کامل مشکل را برطرف نمی کنند.

یک راهکار مناسب دیگر، نصب برنامهPower Button To Volume  و تبدیل دکمه ولوم به دکمه پاور برای دستگاه است.

در انتها کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند که اگر به این نتیجه رسیدید که با راهکارهای پیشنهادی امکان استفاده از دکمه پاور وجود ندارد، بهترین راه مراجعه به یک تعمیرکار مجرب موبایل است.

هزینه تعمیر دکمه پاور گوشی های مختلف، با یکدیگر متفاوت است اما در کل هزینه بسیار بالایی ندارد.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: دلایل باد کردن باتری موبایل چیست ؟، نشانه های تعویض دوربین موبایل چیست ؟، خرید کارت حافظه مناسب برای گوشی موبایل، آشنایی با هولدر موبایل، آشنایی با ویژگی های مدرن اندروید 11 و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X