تفاوت های فلش کردن با ریست فکتوری موبایل

دسته بندی ها :
تفاوت های فلش کردن با ریست فکتوری موبایل

فلش کردن و ریست فکتوری گوشی های موبایل از جمله راهکارهایی است که به هنگام بروز مشکلات متعدد نرم افزاری ، به عنوان روشی برای بازگردانی سلامت دستگاه در نظر گرفته می شود. با این وجود ممکن است بسیاری از کاربران با تفاوت های ریست فکتوری با فلش کردن آشنا نباشند و این دو راهکار مجزا را یکسان درنظر بگیرند. در صورتی که کارشناسان بازرگانی عادلی تاکید می کنند که ریست فکتوری با فلش کردن تفاوت های قابل توجهی دارد. در این مقاله با این تفاوت ها بیشتر آشنا می شویم.

ریست فکتوری موبایل

عدم امکان بازیابی اطلاعات پس از فلش :

کارشناسان بازرگانی عادلی یکی از مهم ترین تفاوت های ریست فکتوری با فلش کردن موبایل را در امکان یا عدم امکان بازیابی اطلاعات دستگاه می دانند. البته هم در فلش و هم در ریست فکتوری، اطلاعات قرار گرفته بر روی گوشی موبایل حذف می شود، اما تنها در فلش کردن است که هیچ احتمالی برای بازیابی مجدد اطلاعات حذف شده وجود ندارد.

البته به این نکته توجه داشته باشید که بازیابی اطلاعات پس از ریست فکتوری چندان ساده نیست و ممکن است بازیابی اطلاعات موفقیت آمیز نباشد.

تفاوت در پیاده سازی فلش و ریست فکتوری :

تفاوت دیگر ریست فکتوری با فلش کردن گوشی های موبایل به نحوه ی پیاده سازی مربوط می شود. ریست فکتوری پروسه ای با امنیت بالا است که به سادگی انجام می پذیرد و هر کاربری به راحتی قادر به انجام ریست فکتوری خواهد بود.

تفاوت فلش ریست فکتوری

کارشناسان بازرگانی عادلی تاکید می کنند که برای انجام ریست فکتوری نیازی به تجهیزاتی چون کامپیوتر و برقرار اتصال گوشی به کامپیوتر وجود ندارد.

اما در فلش کردن پروسه ها مقداری متفاوت است. برای فلش موبایل لازم است فایل های مخصوص توسط کاربران نصب گردند و پس از روت شدن دستگاه، اقدامات خاصی بر روی دستگاه اعمال گردد.

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که انجام صحیح این پروسه نیاز به تجربه و مهارت دارد.

در واقع ریست فکتوری به نوعی نوسازی سیستم عامل دستگاه است اما در فلش کردن سیستم عامل دستگاه حذف شده و دوباره نصب می گردد.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: دلایل پرش تصاویر در صفحه نمایش موبایل، لوازم جانبی پرکاربرد موبایل، راهکارهای افزایش سرعت شارژ موبایل، راهکارهایی مفید برای محافظت از سرقت یا گم شدن موبایل، مشکلات سیم کارت موبایل و راهکارهای برطرف شدن این مشکلات و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X