تعویض سوکت شارژ گوشی شیائومی

دسته بندی ها :
تعویض سوکت شارژ گوشی شیائومی

سوکت های شارژ برخلاف ظاهر ساده ای که دارند؛ نقش هایی مهم و اساسی در یک گوشی هوشمند ایفا می‌کنند. این سوکت ها با دریافت انرژی برق و انتقال آن به باتری، نیروی گوشی را تامین می‌کنند. حالا اگر این قطعات که به ظاهر ساده نیز به نظر می رسند در دریافت شارژ دچار اختلال شوند، چه خواهد شد؟. طبق نظر کارشناسان بازرگانی عادلی بی شک خرابی سوکت شارژ تمام قسمت ‌های گوشی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. حقیقت این است که یک گوشی بدون شارژ عملا قابل استفاده نیست.

البته در نظر داشته باشید که همیشه مشکل شارژ نشدن گوشی، ناشی از خرابی سوکت شارژ نیست. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند گاهی این اختلالات بر اثر خراب شدن شارژر، وجود نداشتن برق در پریز و یا خرابی باتری رخ می‌ دهد.

سوکت شارژ

 

همچنین امکان دارد که گوشی هوشمند شما در اثر آلوده شدن سوکت شارژ به گرد و غبار و یا نداشتن اتصال صحیح، با اختلال در دریافت انرژی مواجه ‌شود. البته در این موارد می‌توانید از تمیزکننده‌ های مخصوص مدارهای الکترونیکی برای نظافت نمودن آلودگی ‌ها و زنگ‌زدگی ‌ها کمک بگیرید.

از نظر کارشناسان بازرگانی عادلی باید در نظر داشته باشید که اصلا برای دسترسی به قسمت انتهایی سوکت شارژ از اجسام تیز استفاده نکنید، چرا که امکان دارد آسیب جدی به این قطعه وارد نماید.

روش های مراقب از سوکت شارژ گوشی شیائومی :

  1. به هیچ وجه برای جدا کردن تلفن همراه از شارژر، کابل شارژ را محکم نکشید. این عمل یک تهدید جدی برای سوکت شارژ محسوب می ‌شود.
  2. به هیچ عنوان از شارژر غیر اورجینال که برای گوشی شما نیست استفاده نکنید.
  3. سوکت شارژ را با اشیای فلزی و تیز تمیز نکنید چون نه تنها کمکی به نظافت این بخش نمی ‌کند، بلکه آسیب جدی به این قطعات وارد می ‌کند.
  4. هرگز کابل شارژ را با فشار در سوکت جا نزنید.
  5. طبق نظر کارشناسان بازرگانی عادلی در زمان شارژ شدن از گوشی خود استفاده نکنید، چرا که در این حالت احتمال تحت فشار قرار گرفتن کابل و آسیب رسیدن به سوکت شارژ بالا می ‌رود.
  6. آب ‌خوردگی و نفوذ رطوبت، دشمن اصلی همه بخش ‌های یک گوشی هوشمند، مخصوصا سوکت شارژ است. معمولا نکات به ظاهر ساده ای که درمورد گوشی خود رعایت نمی‌کنیم، صدمات جبران ناپذیری به دستگاه ما وارد می نماید.

تعویض سوکت شارژ

برای تعویض سوکت شارژ باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

از نظر کارشناسان بازرگانی عادلی مسئله‌ای که بعد از عیب‌ یابی یک گوشی هوشمند اهمیت پیدا می‌ کند،  مسئله اطمینان از اصل بودن قطعه تعویضی است.

تعویض سوکت شارژ با قطعه ‌ای غیراورجینال، گذشته از عملکرد ضعیف، نه تنها کمکی به دستگاه نخواهد کرد، بلکه مسبب مشکلات جدی تر نیز برای گوشی موبایل خواهد شد. حال به این سوال برمی‌خوریم که راه تشخیص اصل بودن سوکت شارژ چیست؟

متاسفانه از نظر کارشناسان بازرگانی عادلی تشخیص اصل بودن قطعه، نیاز به فردی متخصص و با تجربه و در ضمن فردی متعهد و امین دارد که در قبال هزینه‌ های دریافتی، بهترین خدمات را ارائه نماید. به عنوان سخن پایانی اگرچه سوکت شارژها با جثه‌ ای کوچک در لبه ی پایینی گوشی شیائومی مخفی شدند و از نظر دور ماندند، اما نقش حیاتی این سوکت ها در گوشی های موبایل غیرقابل انکار است و همین امر لزوم توجه و محافظت از این قطعه ی مهم را نمایان می سازد.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: آشنایی با کالیبره کردن باتری موبایل، دلایل روشن نشدن گوشی موبایل چیست ؟، آشنایی کامل با حالت Safe Mode، تعمیر دوربین گوشی Galaxy 80 A، دلایل خالی شدن سریع شارژ موبایل چیست و … می باشد را مطالعه نمایید.

 

برچسب ها :

نظرات شما

X