تعمیر و تعویض ال سی دی

دسته بندی ها :
تعمیر و تعویض ال سی دی

در این مقاله سعی داریم تا به شما عزیزان اطلاعاتی مفید در رابطه با عوض کردن ال سی دی و تعمیر صفحه ‌نمایش ارائه نماییم. ابتدا باید بفهمیم که کدام قسمت از صفحه نمایش خراب شده است. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که صفحه ‌نمایش گوشی های هوشمند دارای 3 بخش مشخص است:

تاچ اسکرین

ال سی دی

گلس (بخش شیشه‌ای روی ال سی دی)

برای فهمیدن اینکه کدام بخش از صفحه نمایش شما از کار افتاده است، 3 نکته را برای شما عزیزان بازگو می ‌کنیم:

تعویض ال سی دی

قسمتی یا تمامی نمایشگر از کار می‌افتد:

از نظرکارشناسان فروش عمده قطعات موبایل در این حالت گوشی شما حتما نیاز به تعویض ال سی دی دارد، اما نکته ای که وجود دارد این است که ال سی دی و تاچ اسکرین تلفن های همراه نسل جدید از جمله آیفون X، به روی هم چسبیده ‌هستند و در اصل یک قطعه محسوب می ‌شوند.

درنتیجه با خرابی هر یک از این دو قطعه، باید هر دو آن ‌ها تعویض شوند. حالت دوم این است که ال سی دی گوشی آسیبی نبیند اما تاچ اسکرین آن دچار مشکل شود که در این حالت نیز نیاز به تعویض هر دو دارید.

خوشبینانه‌ ترین و بهترین حالت ممکن:

تنها گلس روی ال سی دی ترک برداشته اما ال سی دی و تاچ آن کاملا سالم هستند. در این صورت کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند فقط ظاهر گوشی دچار مشکل خواهد شد و هزینه عوض کردن گلس آن به مراتب کمتر از عوض کردن ال سی دی و یا تاچ اسکرین است. دقت داشته باشید که اینجا منظور از گلس، شیشه‌ محافظی است که توسط کارخانه روی ال سی دی نصب شده است.

انواع تاچ و ال سی دی

انواع تاچ و ال سی دی در بازار ایران :

تاچ و ال سی دی اورجینال :

برای این دسته از لوازم که اورجینال و اصلی هستند جای هیچ حرفی نیست و از نظر کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل بهترین انتخاب ممکن هستند زیرا دقیقا کیفیت و عملکرد قطعه اصلی را دارند اما در بازار به سختی پیدا می شوند و حتما باید از فروشندگان معتبر آن ها را تهیه نمایید.

تاچ و ال سی دی طرح اصلی یا های کپی :

این دسته از تاچ و ال سی دی ها فقط در حالتی که قطعات اصلی به هر دلیلی در بازار موجود نباشند، استفاده می‌شود.

به عنوان نمونه یک موبایلی که در سال 2016 عرضه شده همچنان مورد استفاده کاربران است اما  قطعات اصلی آن پیدا نمی ‌شود. پس به این نکته توجه داشته باشید که در حالتی که تاچ و ال سی دی طرح اصلی یا همان های کپی به شما پیشنهاد شد، از این گونه قطعات جانبی انتظار می رود معمولا عملکردی 80 درصدی نسبت به قطعات اصلی داشته باشند.

تعمیر و تعویض ال سی دی

تاچ و ال سی دی درجه 3 و 4 :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل این موارد را به دلیل طول عمر کم و کیفیت بسیار پایین که معمولا عملکرد 30 الی 40 درصدی نسبت به قطعات اصل دارند را اصلا پیشنهاد نمی‌ کنند. با این شرایط این دسته از قطعات به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شوند، قطعات دسته دوم نیز در این دسته قرار می‌گیرند.

جمع‌ بندی و نتیجه‌گیری :

در این مطلب، سعی شد در حوزه ‌ی تعمیر و تعویض ال سی دی به شما عزیزان دید وسیع‌تری داده شود بلکه در نهایت درباره تعمیر و تعویض ال سی دی خود بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که تعمیرات گوشی های هوشمند نیاز به تخصص و دانش کافی دارند؛ پس در انتخاب مرکز تعمیرات هوشمند باشید!.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: ساده ترین روش حذف تلگرام، حل کردن مشکل روشن نشدن وای فای، تعویض تاچ و ال سی دی J610،، تعمیر دوربین گوشی Galaxy 80 A، راه حل های ساده برای مشکل هنگ کردن گوشی های اندرویدی و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X