بررسی مشکل لمس اتوماتیک صفحه نمایش (گاست تاچ)

دسته بندی ها :
بررسی مشکل لمس اتوماتیک صفحه نمایش (گاست تاچ)

لمس اتوماتیک معمولا زمانی ایجاد می شود که آب بر روی صفحه نمایش گوشی ریخته شود. فشار اندکی که توسط آب به صفحه نمایش وارد می شود، همانند حرکت انگشت روی صفحه نمایش می باشد و موجب لمس اتوماتیک می گردد. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که ممکن است بدون هیچ برخوردی صفحه نمایش به صورت اتوماتیک فعال بشود. به این مشکل گاست تاچ یا تاچ خودکار گوشی می گویند. در این مقاله به بررسی دلایل بروز این مشکل می پردازیم.

مشکل لمس اتوماتیک

وجود گرد و غبار روی صفحه نمایش :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند اگر گوشی دارای گلس است، باید این احتمال را در نظر بگیرید که شاید گرد و غبار به زیر گلس نفوذ کرده باشد.

ممکن است گرد و غبار در زیر گلس مشخص نباشد اما حساسیت صفحه نمایش به قدری بالا است که گرد و غبار اندک زیر گلس نیز می تواند این مشکل را ایجاد نماید.

 

یکی از اصلی ترین دلایلی که موجب مشکل گوست تاچ گوشی می شود، قرار گرفتن نادرست صفحه نمایش موبایل در شاسی و جایگاه، پس از پایان تعمیرات است. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که در چنین شرایطی باید صفحه نمایش گوشی باز بشود و در جایگاه مناسب خود قرار بگیرد. توصیه می شود برای این کار از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

لمس اتوماتیک صفحه نمایش

آپدیت نرم افزارها :

بسیاری از صاحبان گوشی های هوشمند مشکل گوست تاچ گوشی را با آپدیت برنامه های گوشی برطرف نموده اند. البته کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند نمی توان به صورت قطعی در مورد این موضوع نظر داد اما با توجه به اینکه این راهکار توسط تعدادی از کاربران بیان شده است، می توان پیش از سپردن گوشی موبایل به تعمیرکار، این راه حل را امتحان نمود.

استفاده از حالت ایمن یا همان حالت safe mode گوشی، یک راه حل موثر برای بسیاری از مشکلاتی است که نمی دانید منشا آنها مسائل نرم افزاری یا مسائل سخت افزاری است که می تواند موثر باشد. در صورتی که با استفاده از راهکارهای ذکر شده مشکل لمس اتوماتیک برطرف نشد برای بررسی بیشتر دستگاه از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

 

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: دلایل اصلی شارژ نشدن موبایل موبایل چیست ؟، روش هایی برای انتخاب بهترین هندزفری، خرید کارت حافظه مناسب برای گوشی موبایل، راهکارهای مقابله با پر شدن حافظه گوشی، آشنایی با ویژگی های مدرن اندروید 11 و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X