بررسی مشکل باز نشدن کیبورد گوشی های اندرویدی

دسته بندی ها :
بررسی مشکل باز نشدن کیبورد گوشی های اندرویدی

باز نشدن کیبورد گوشی های اندرویدی یکی از مشکلات نسبتا رایجی است که کاربران با آن مواجه می شوند و دلایل متفاوتی دارد. در این وضعیت ممکن است هنگام تایپ کردن به صورت ناگهانی، کیبورد گوشی پنهان شود و دیگر بالا نیاید. کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که ممکن است گاهی اوقات هم بعد از اینکه گوشی را باز می کنید و قصد تایپ دارید، کیبورد به هیچ عنوان بالا نمی آید. در این مقاله با راهکارهای برطرف نمودن این مشکل آشنا می شویم.

گوشی را ریست کنید :

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند بسیاری از مشکلات نرم افزاری گوشی، با یک بار ریست نمودن گوشی حل می شود. برای انجام این کار، کافیست ابتدا دکمه پاور گوشی را نگه دارید. سپس با ظاهر شدن گزینه ری استارت، گوشی موبایل را ریست نمایید. در صورتی که بعد از روشن شدن گوشی، باز هم شاهد مخفی ماندن کیبورد گوشی موبایل هستید، راهکار بعدی را تست کنید.

ریست کیبورد گوشی

کیبورد گوشی را ریست کنید :

بسیاری از کاربران اطلاع ندارند که کیبورد گوشی قابلیت ریست شدن را دارد. از این رو در چنین شرایطی کیبرد نصب شده را حذف می کنند. در صورتی که کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند ممکن است مشکل دستگاه بدون حذف برنامه کیبورد نیز حل شود. در صورتی که برنامه کیبورد نصب نکرده اید، باید به قسمت تنظیمات گوشی وارد شوید. سپس گزینه برنامه ها را انتخاب کنید. سپس از میان برنامه ها Android Keyboard  را انتخاب نموده و در صفحه ظاهر شده گزینه ی Force Stop را انتخاب کنید. با انجام این کار، عملکرد کیبورد متوقف و ریست می شود. در صورتی که از کیبورد استاندارد گوشی استفاده نمی کردید و یک برنامه کیبورد نصب کرده اید، کش برنامه ی کیبورد را پاک کنید.

ورود به حالت سیف مود :

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند یکی از مهم ترین مواردی که مشکلات متعددی مانند ویروسی شدن گوشی را به وجود می آورد، نصب برنامه های نامعتبر است. برنامه هایی که معتبر نیستند، موجب اختلال در فرآیندهای مختلف گوشی موبایل می شوند. اگر به تازگی برنامه ای نصب کرده اید، این احتمال وجود دارد که مشکل ایجاد شده ناشی از همان برنامه باشد. برای اطمینان از اینکه برنامه های جدید، عامل این مشکل است یا نه، پیشنهاد می شود از قابلیت سیف مود استفاده کنید. در صورتی که کیبورد گوشی در حالت سیف مود، به شکل طبیعی اجرا شد، برنامه هایی که اخیرا نصب نموده اید را پاک کنید.

آپدیت سیستم عامل :

در نظر داشته باشید که مشکل کیبورد می تواند به دلیل آپدیت نشدن سیستم عامل گوشی موبایل باشد. کارشناسان بازرگانی عادلی پیشنهاد می کنند از قسمت تنظیمات و به روز رسانی ها، نسبت به وجود آپدیت جدید مطلع شوید. در صورتی که آپدیت جدیدی برای سیستم عامل موبایل ارائه شده است، در اولین فرصت آن را نصب کنید و سپس گوشی موبایل را خاموش و روشن نمایید.

ریست فکتوریریست فکتوری :

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند در صورتی که هیچ یک از روش ها ذکر شده مشکل شما را حل نکرد، تنها راه حل بازگردانی گوشی موبایل به تنظیمات کارخانه است.

توجه داشته باشید که پیش از انجام ریست فکتوری، حتما یک کپی از اطلاعات گوشی خود در فلش مموری یا کارت حافظه ذخیره کنید.

به دلیل اینکه با انجام ریست فکتوری، تمامی اطلاعات گوشی موبایل از جمله پیام ها، مخاطبین، فایل ها و تمامی تنظیمات اعمال شده پاک می گردد.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: ساده ترین روش حذف تلگرام، حل کردن مشکل روشن نشدن وای فای، سه راهکار برای مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید،،آشنایی با حافظه کش گوشی، راه حل های ساده برای مشکل هنگ کردن گوشی های اندرویدی و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X