بررسی مشکلات GPS موبایل ها

دسته بندی ها :
بررسی مشکلات GPS موبایل ها

سیستم GPS یا سیستم موقعیت یابی که در اکثر گوشی های هوشمند وجود دارد، وظیفه ی مکان یابی را برعهده دارد. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند دقت بالای این سیستم و ظهور اپلیکیشن های مفید باعث شده تا GPS در زندگی روزمره افراد بسیار مهم باشد. گاهی اوقات این سیستم در گوشی های هوشمند با مشکلاتی مواجه می شود که منجر به اختلال در عملکرد قسمت های مختلف می گردد. در این مقاله با دلایل بروز مشکل در GPS آشنا می شویم.

روشن شدن GPS

روشن شدن خودکار GPS :

یکی از مشکلات رایج در سیستم GPS ، روشن شدن خودکار است. کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که برخی از کاربران توجهی به این موضوع ندارند، اما روشن ماندن GPS در مدت زمان طولانی، باعث مصرف بیش از حد باتری می گردد.

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند در بعضی از مواقع مشکل خاموش شدن خودکار جی پی اس روی می دهد. این وضعیت در زمان هایی که گوشی روی هولدر موبایل قرار دارد و هنگام رانندگی نیاز به استفاده از مکان یاب دارید بسیار ایجاد مشکل می نماید.

در اکثر مواقع نصب یک برنامه و اعطای مجوز خاموش و روشن کردن GPS به برنامه باعث این مشکل می شود. برنامه هایی مانند مسیریاب ها و تاکسی های اینترنتی از برنامه هایی هستند که باعث خاموش و روشن شدن خودکار جی پی اس گوشی می شوند.

ممکن است بدون نصب برنامه مسیریاب یا تاکسی اینترنتی ، جی پی اس گوشی به صورت خودکار خاموش شود و یا امکان روشن نشدن آن وجود نداشته باشد. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند در چنین حالتی باید گوشی را در حالت سیف مود اجرا کنید تا دلیل مشکل مشخصص گردد. در صورتی که مشکل جی پی اس در حالت سیف مود نیز وجود داشت، باید جهت بررسی به یک متخصص تعمیرکار مراجعه نمایید.

GPS موبایلکارشناسان بازرگانی عادلی به کاربران توصیه می کنند در صورت خاموش شدن GPS وضعیت Power Saving را هم بررسی کنید.

خاموش شدن خودکار وای فای و جی پی اس از عوارض روشن بودن قابلیت Power Saving  است.

این قابلیت به منظور صرفه جویی در مصرف باتری روشن می شود اما تعدادی از برنامه های گوشی را غیر فعال می کند.

اگر قابلیت  Power Saving را روشن کرده اید این احتمال وجود دارد که جی پی اس گوشی غیر فعال بشود.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: دلایل اصلی شارژ نشدن موبایل موبایل چیست ؟، راهکارهای ضدعفونی نمودن گوشی موبایل، بررسی مشکل لمس اتوماتیک صفحه نمایش، راهکارهای مقابله با پر شدن حافظه گوشی، بررسی مشکلات رایج در گلکسی s8 و … می باشد را مطالعه نمایید.

 

برچسب ها :

نظرات شما

X