بررسی مشکلات سنسور اثر انگشت

دسته بندی ها :
بررسی مشکلات سنسور اثر انگشت

به منظور ایجاد امنیت برای صاحبان گوشی های هوشمند امکان قفل کردن گوشی های هوشمند به شکل های مختلفی برای کاربران وجود دارد که از محبوب ترین آنها می توان به سیستم قفل با اثر انگشت اشاره نمود. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که حسگر اثرانگشت در بسیاری از گوشی های هوشمند مدرن وجود دارد و به کاربران این امکان را می دهد تا با ثبت اثر انگشت وارد گوشی هوشمند بشوند. اما گاهی اوقات سنسور اثر انگشت به درستی کار نمی کند. در این مقاله به بررسی مشکلات از کار افتادن حسگر اثر انگشت می پردازیم.

سنسور اثر انگشت

استفاده از کد تست :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند می توانید از کد تست خرابی حسگر اثر انگشت استفاده کنید. کد *#0* را وارد کنید و  call را بزنید تا درخواست شما ارسال گردد.

بعد از وارد کردن کد یک صفحه باز می شود که گزینه های مختلفی دارد. از بین این گزینه ها  Sensor را انتخاب نمایید. سنسور گوشی شما فعال می شود و در این قسمت لازم است اثر انگشت را ثبت نمایید.

در صورتی که سنسور اثر انگشت شما را تشخیص بدهد یعنی مشکلی از نظر سخت افزاری وجود ندارد. در غیر این صورت مشکلات سخت افزاری برای گوشی ایجاد شده که منجر به اختلال در عملکرد سنسور شده است.

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند معمولا عدم استفاده از قاب یا وارد شدن ضربه می تواند از عوامل خرابی های سخت افزاری باشد. بهتر است برای بررسی مشکل با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

حسگر اثر انگشت موبایل

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل بیان می کنند که اگر بعد از آپدیت نمودن سیستم عامل، حسگر اثر انگشت غیرفعال شد حافظه کش را پاک کنید می توانید از این روش استفاده کنید.

برای پاک کردن حافظه کش لازم است از طریق حالت ریکاوری اقدام نمایید. گاهی اوقات، کثیف بوددن سطح سنسور اثر انگشت و حتی آلوده یا مرطوب بودن انگشت می تواند موجب فعال نشدن سنسور گوشی گردد. همچنین برای ضدعفونی کردن گوشی نباید از هر ماده ای استفاده کنید. اگر از الکل برای ضدعفونی گوشی استفاده کنید ممکن است به سنسور اثر انگشت آسیب برسد.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: راهکارهای محافظت از پاوربانک، معرفی آی سی گوشی های هوشمند، آشنایی با تعمیرات رایج سخت افزاری و نرم افزاری آیفون، دلایل خاموش نشدن صفحه نمایش گوشی، آشنایی با کابل فلت گوشی و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X