بررسی مشکلات بلوتوث در گوشی های هوشمند

دسته بندی ها :
بررسی مشکلات بلوتوث در گوشی های هوشمند

یکی از رایج ترین روش های برقراری ارتباط به صورت بی سیم بین وسایل برقی مختلف، همچون تلفن های همراه، گوشی های هدفون و اسپیکرها بلوتوث است. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند یکی از مشکلات بسیار مهمی که کاربران با آن مواجه می شوند، وجود مشکلات بلوتوث موبایل است. مشکلات بلوتوث ممکن است سخت افزاری یا نرم افزاری باشد. در این مقاله به بررسی مشکلات بلوتوث گوشی های هوشمند و نحوه ی برطرف کردن این مشکلات می پردازیم.

پروفایل ارتباطی

بررسی پروفایل ارتباطی :

پروفایل ارتباطی، محیطی است که در آن دو دستگاه برقی مجزا با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که در این محیط باید بین دستگاه ها همخوانی وجود داشته باشد.

به عنوان مثال شما نمی توانید یک ماوس بلوتوثی را به دوربین دیجیتال بلوتوثی متصل کنید، زیرا این دو دستگاه هیچ تناسب محیطی با یکدیگر ندارند.

ولی شما می توانید به سادگی یک تلفن همراه را به یک هدست بی سیم بلوتوثی وصل کنید، زیرا این دستگاه ها از پروفایل هندزفری پشتیبانی کرده و در این محیط با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

رفع مشکل عدم اتصال بلوتوثی :

کارشناسان بازرگانی عادلی در ابتدا یادآور می شوند که بلوتوث خود را قابل مشاهده کنید. وارد زیرمنوی بلوتوث شوید و سپس روی نام بلوتوث را لمس کرده تا در یک بازه زمانی مشخص بلوتوث موبایل برای سایر دستگاه ها قابل رویت باشد. بیشترین فاصله ای که دو دستگاه می توانند از طریق بلوتوث درارتباط باشند ۹ متر می باشد. چنانچه فاصله ای بیشتر از این میزان میان دو دستگاه باشد قابلیت اتصال ندارند.

بعضی از اوقات با یک بار خاموش و روشن کردن گوشی، مشکل برطرف می شود و می توان از بلوتوث استفاده کرد. در صورت برطرف نشدن مشکل کارشناسان بازرگانی عادلی توصیه می کنند که بلوتوث شخص مورد نظر را از گوشی حذف کنید و اجازه بدهید دوباره بلوتوث گوشی شما شناسایی شود. همچنین اگر گوشی شما اشتباها به بلوتوث های دیگری متصل می شود بهتر است بلوتوث های اضافی اطراف را خاموش کنید.

بلوتوث موبایل

کارشناسان بازرگانی عادلی توصیه می کنند که اطمینان حاصل کنید که هردو دستگاه می توانند با یکدیگر جفت شوند.

بعضی از اوقات یک مودم روشن موجب اختلال در عملکرد بلوتوث می شود، بهتر است از مودم فاصله بگیرید. ممکن است عدم اتصال بلوتوثی به دلیل شارژ کم گوشی باشد.

به همین دلیل توصیه می شود قبل از انتقال بلوتوثی حتما گوشی به میزان کافی شارژ داشته باشد.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: بررسی دلایل انفجار گوشی ها، راهکارهایی برای افزایش سرعت گوشی، آشنایی با ساختار باتری موبایل، دلایل خاموش شدن ناگهانی موبایل، آشنایی کامل با فلش کردن گوشی و … می باشد را مطالعه کنید.

برچسب ها :

نظرات شما

X