بررسی مشکلات اتصال اینترنت در گوشی های اندرویدی

دسته بندی ها :
بررسی مشکلات اتصال اینترنت در گوشی های اندرویدی

اتصال به اینترنت در کنار سرعت بالای اینترنتی نسل چهارم، موجب استفاده روزافزون از گوشی های اندرویدی در فضای سایبر گردیده است. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند این دستگاه هوشمند امکان رفع نیازهای مختلف کاربران را در شبکه جهانی اینترنت و شبکه های اجتماعی به خوبی فراهم نموده است. بعضی از اوقات قطعی موقت اینترنت یا اشکال در اتصال به اینترنت، موجب ایجاد وقفه در استفاده کاربران از اینترنت می شود که همین امر موجب نارضایتی کاربران می گردد. در این مقاله به بررسی راهکارهای مختلف در جهت برطرف کردن مشکلات اتصال اینترنت گوشی های اندرویدی می پردازیم.

اتصال اینترنت موبایل

روشن و خاموش کردن دستگاه :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که در ابتدا اینترنت گوشی هوشمند را خاموش و روشن نمایید ( منظور از خاموش و روشن اینترنت در گوشی های هوشمند اندرویدی، خاموش و روشن کردن اتصال داده ها است و یا اینکه حالت پرواز (یا هواپیما) در گوشی اندرویدی، روشن و خاموش شود). در بسیاری از موارد همین عمل ساده موجب برطرف شدن مشکل اتصال اینترنت گوشی اندرویدی می گردد.

بررسی تنظیمات APN :

وارد تنظیمات گوشی اندرویدی بشوید و در بخش wireless and network اطمینان داشته باشید که گزینه ی Mobile Data روشن باشد. در ادامه کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل بیان می کنند که باید در انتخاب اپراتور شبکه، گزینه ی صحیح را با توجه به سیمکارت گوشی انتخاب کرده باشید. به تنظیمات APN گوشی توجه داشته باشید.

اگر گوشی اندرویدی ریست فکتوری شده باشد، سیم کارت تعویضی باشد و یا اینکه دستگاه به تازگی خریداری شده باشد، ممکن است تنظیمات APN تغییر یابد و یا حتی از میان رفته باشد. به همین دلیل کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل توصیه می کنند کاربران به تنظیمات اینترنت گوشی های اندرویدی مراجعه نمایند و در تنظیمات، شبکه یا داده های موبایل، اگرAPN  وجود نداشته نباشد، توسط کاربران محترم ایجاد گردد.

اتصال اینترنت گوشی اندرویدی

بررسی تنظیمات VPN :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند گاهی ممکن است به دلیل نصب بعضی برنامه ها، تنظیمات پروکسی گوشی اندرویدی تغییر نماید و باعث ایجاد مشکل در اتصال اینترنت گوشی های هوشمند اندرویدی بشود. برای بررسی از طریق تنظیمات گوشی در بخش wireless and network گزینه های Proxy یا VPN را بررسی کنید. در صورت وجود VPN یا Proxy آنها را پاک کنید. ممکن است بعضی از اوقات گزینه محدودیت استفاده از داده های اینترنت همراه در گوشی فعال باشد که با رسیدن به محدودیت تعیین شده, ارتباط اینترنتی قطع می شود. از طریق تنظیمات شبکه همراه گوشی می توانید این محدودیت را بررسی نمایید.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: عوامل اصلی آنتن ندادن گوشی، لوازم جانبی پرکاربرد موبایل، عوامل روشن و خاموش شدن مداوم گوشی، استفاده از قابلیت های مخفی و جالب گوشی های هوشمند، ویژگی های گوشی موبایل افراد مسن چیست و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

09121772236
X