باورهای نادرست درمورد باتری های موبایل

دسته بندی ها :
باورهای نادرست درمورد باتری های موبایل

امروزه در گوشی های هوشمند از باتری های لیتیوم یونی استفاده می ‌شود که تاکنون بهترین نوع باتری های شارژی محسوب می شوند. باتری های لیتیوم یونی مزایای فروانی دارند که یکی از مهم ترین این مزایا، قابلیت شارژ شدن در چندین هزار سیکل  و مدت زمان طولانی شارژ می باشد. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند در میان کاربران باورهای اشتباهی در مورد باتری های گوشی های هوشمند وجود دارد که متاسفانه در میان افراد جامعه نیز رواج یافته است. در این مقاله با این باورهای اشتباه آشنا می شویم.

باتری گوشی هوشمند

اتصال طولانی مدت گوشی به شارژر موجب انفجار باتری می شود :

بسیاری از کاربران تصور دارند که اگر گوشی هوشمند خود را برای مدت زمان طولانی به شارژر متصل نمایند، به احتمال زیاد باتری گوشی هوشمند آنها منفجر می شود، در صورتی که این باور صحیح نیست. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل بیان می کنند زمانی که باتری گوشی صد درصد شارژ می شود، به دلیل هوشمند بودن دستگاه، به طور اتوماتیک دریافت انرژی از شارژر متوقف می‌ شود.

بنابراین امکان ندارد که با اتصال طولانی مدت گوشی به شارژر، باتری منفجر شود. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند انفجارهایی که طی چند سال اخیر در برخی گوشی های موبایل اتفاق افتاده است به دلیل اشتباه در طراحی محصول و باتری بوده است یا به دلیل استفاده از شارژرهای نامرغوب و غیراستاندارد، انفجار اتفاق افتاده است. پس تا زمانی که از شارژر فابریک برای شارژ استفاده می کنید و مدت زمانی طولانی هم موبایل را به شارژ متصل کنید، باتری گوشی هوشمند منفجر نمی ‌شود.

شبکه 4G شارژ بیشتری مصرف می‌ نماید :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند یکی دیگر از دیگر اشتباهاتی که بین بسیاری افراد در مورد باتری گوشی موبایل وجود دارد، این است که اگر گوشی موبایل را به شبکه 4G متصل نمایید نسبت به حالتی که دستگاه به شبکه 3G متصل می شود، دستگاه مصرف انرژی بیشتری دارد. این باور اشتباه است، البته روشن بودن و استفاده از قابلیت اینترنت همراه موجب مصرف شارژ باتری می شود، اما نوع شبکه هیچ ارتباطی به میزان مصرف شارژ باتری گوشی هوشمند ندارد و با اتصال به شبکه پرسرعت ‌تر میزان مصرف شارژ بیشتر نمی شود.

باتری های موبایل

وای فای و بلوتوث بر مصرف شارژ باتری تاثیر زیادی دارند :

بسیاری از کاربران تصور دارند که قابلیت های بلوتوث و وای فای تاثیر زیادی بر روی مصرف شارژ باتری دارند و باعث می شوند شارژ باتری موبایل خیلی زودتر از حالت عادی خالی ‌شود. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند قابلیت های بلوتوث و وای فای نیاز به مصرف شارژ باتری دارند اما تاثیر این قابلیت ها بر مصرف شارژ باتری بسیاراندک و قابل چشمپوشی است.

بنابراین نگران روشن بودن بلوتوث گوشی به دلیل استفاده از دستبند هوشمند و یا هندزفری بلوتوثی نباشید، زیرا مصرف شارژ باتری در این حالت بسیار اندک است.

استفاده از شارژرهای دیگر به باتری آسیب نمی ‌زند :

برخی از کاربران براین باورند که با استفاده از هر شارژی می ‌توان باتری گوشی های موبایل را شارژ نمود و لازم نیست که حتماً از شارژر اصلی گوشی استفاده شود. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند این باور به طور کامل اشتباه نیست، زیرا با هر شارژر مشابه دیگری نیز می ‌توانید گوشی های موبایل را شارژ نمایید، اما در برخی از موارد مخصوصا در استفاده طولانی مدت ممکن است به باتری گوشی آسیب برسد.

شارژ باتری گوشی

به عنوان مثال فروش عمده قطعات موبایل معتقدند اگر از شارژری استفاده می‌ کنید که خروجی بیشتری دارد، باتری گوشی هوشمند شما زودتر شارژ می ‌شود اما در طولانی مدت ممکن است با افت کیفیت شارژدهی مواجه بشوید.

همچنین اگر از شارژرهای نامرغوب استفاده نمایید، ممکن است به باتری گوشی  هوشمند آسیب های جدی بزند که حتی موجب بروز حوادث ناگوار نیز بشود. بنابراین توصیه می‌ شود به منظور حفظ احتیاط ، همیشه از شارژر اصل گوشی هوشمند استفاده بشود.

پاره شدن سیم شارژر در شارژ اختلال ایجاد نمی ‌نماید :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند اینکه بعضی افراد معتقدند پارگی سیم شارژر هیچ اختلالی در پروسه شارژ گوشی ایجاد نمی‌کند، یک باور اشتباه در مورد باتری گوشی های هوشمند است. پارگی سیم شارژر مخصوصا اگر عمیق باشد می ‌تواند مستقیماً بر روی شدت جریان ورودی به گوشی تاثیرگذار باشد و نوساناتی را در پروسه ی شارژ باتری ایجاد نماید که در دراز مدت به باتری گوشی آسیب می زند. پس اگر سیم شارژر دچار پارگی شده است و همچنان گوشی را شارژ می ‌کند، تصور نکنید که هیچ مشکلی برای استفاده از سیم شارژر معیوب وجود ندارد.

خالی شدن باتری گوشی

باتری گوشی باید پیش از شارژ کاملا خالی گردد :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند این قضیه در مورد باتری های لیتیوم یونی صحیح نیست و این مطلب مربوط به باتری های کادمیوم یا نیکل هایبرید می باشد. به دلیل اینکه در گوشی های قدیمی از این نوع باتری ها استفاده می ‌شد و این باور هم در مورد باتری های قدیمی درست بود، این تصور به همین صورت همچنان باقی مانده است و برای باتری های مدرن لیتیوم یونی هم به اشتباه ذکر می شود.

باتری های لیتیوم یونی مثل باتری های قدیمی نیستند که با هر بار از دست رفتن شارژ، حافظه باتری ها بر روی همان ظرفیت شارژ قفل بشود. بنابراین می ‌توانید هر زمانی که تمایل داشتید، باتری لیتیوم یونی گوشی هوشمند را به شارژر متصل نمایید.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: عوامل اصلی آنتن ندادن گوشی، لوازم جانبی پرکاربرد موبایل، نحوه مدیریت صحیح حافظه رم گوشی های اندرویدی، استفاده از قابلیت های مخفی و جالب گوشی های هوشمند، بررسی مشکلات اتصال اینترنت در گوشی های اندرویدی و … می باشد را مطالعه نمایید.

 

 

برچسب ها :

نظرات شما

X