آشنایی کامل با فلش کردن گوشی

دسته بندی ها :
آشنایی کامل با فلش کردن گوشی

اگر در زمینه ی تعمیرات گوشی های هوشمند مطالعه داشته باشید با واژه ی ” فلش کردن ” مواجه شده اید. فلش کردن گوشی کار چندان مشکلی نیست و کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند همه کاربران می توانند بدون نیاز به هزینه یا ابزار ویژه ای تلفن همراه خود را فلش کرده و مشکلات احتمالی را برطرف نمایند. به طور کلی دو روش مختلف برای فلش کردن گوشی ها وجود دارد، فلش کامل و فلش جزئی.

فلش موبایل

کارشناسان بازرگانی عادلی بیان می کنند در فلش کامل تمامی اطلاعات داخل گوشی پاک می شود، این اطلاعات مربوط به سیستم عامل و سایر مشخصات فنی نرم افزاری دستگاه است و اطلاعاتی نظیر عکس و فیلم و اپلیکیشن ها را هم در برمی گیرد.

اما در فلش جزئی اطلاعات شما پاک نمی شود و تنها به آپدیت آنها پرداخته می شود تا به اطلاعات و حتی مسائل امنیتی گوشی آسیبی وارد نشود. دقت نمایید که پیش از انجام فلش کامل از اطلاعات داخل گوشی بکاپ و یا یک نسخه پشتیبانی تهیه کنید.

معنای فلش کردن گوشی :

دلایل مختلف و متنوعی در ارتباط با فلش کردن گوشی ها ممکن است وجود داشته باشد، کارشناسان بازرگانی عادلی بیان می کنند یکی از شایع ترین دلایلی که باعث فلش گوشی می شود، قفل شدن دستگاه توسط یک اپراتور مخابراتی می باشد. این روش بدین شکل صورت میگیرد که یک شبکه مخابراتی به شما پیشنهاد می دهد که یک گوشی را با قیمت پایین تر خریداری نمایید ولی تنها باید از سیم کارت آن شرکت استفاده کنید و در صورت تغییر اپراتور، موبایل شما آنتن نمی دهد.

فلش گوشی

این اتفاق از طریق قفل نرم افزاری صورت میگیرد و با نصب یک رام آزاد می توانید از هر سیم کارتی استفاده کنید. (کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که توجه داشته باشید این روش با قفل های دیگری نیز همراه است و به سادگی صورت نمی گیرد و ممکن است بعد از یک بار آپدیت ،مشکل مجدداً بازگردد) از جمله دیگر عواملی که می تواند موجب فلش کردن گوشی بشود، فراموش شدن رمز یا الگوی گوشی هوشمند است که می توانید توسط فلش کردن قفل را باز نمایید. البته با این شرط که کلیه اطلاعات شما از بین می رود. دلایل دیگری نظیر کند شدن دستگاه، نیاز به آپدیت دستی و عوامل مختلفی ممکن است دلیل انجام فلش موبایل باشد.

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند عمل فلش کردن یا نصب رام در تلفن همراه همانند نصب ویندوز دررایانه ها است. با فلش کردن گوشی شما در واقع سیستم عامل دستگاه خود را عوض می کنید و یک نسخه به سلیقه خودتان ( نسخه ی فعلی یا نسخه ی بروز شده) روی گوشی نصب می کنید. هم چنین فلش کردن علاوه بر ارتقاء سیستم‌عامل و نسخه اندروید، مشکلاتی که با بازگردانی تنظیم کارخانه حل نمی‌شود را نیز برطرف می کند، همچنین فلش کردن مشکلاتی که فایل‌های مخرب ایجاد می‌کنند، مشکلات مربوط به Root ، خرابی نرم‌افزاری، بوت نشدن سیستم عامل و مواردمشابه را نیز برطرف می‌کند.

ریست فکتوری

چه زمانی نیاز به ریست فکتوری گوشی داریم ؟

اگر تصمیم دارید همه اطلاعات گوشی هوشمند را یکجا حذف کنید یا با مشکل از کار افتادن سخت‌افزارها به علت ایراد نرم افزاری، هنگ کردن وموارد مشابه مواجه هستید، کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند ریست فکتوری راه حل مناسب شماست. با استفاده از ریست فکتوری تمام نرم‌ افزار تلفن همراه بدون برنامه و تنظیمات می‌شود و اطلاعات شخصی اعم از تصاویر و ویدیو‌های شخصی، موسیقی و مخاطبین حذف می شود.

تفاوت فلش و ریست فکتوری :

کارشناسان بازرگانی عادلی بیان می کنند که در هر دو حالت همه اطلاعات گوشی حذف می شود و به حالت اولیه خود باز می‌گردد. با این وجود تفاوت در این است که در ریست فکتوری سیستم عامل دستگاه پاک نمی‌شود و گوشی هوشمند به تنظیماتی که روز اول خریداری کرده اید در می‌آید. همیشه بخاطر داشته باشید قبل از فلش و ریست فکتوری از اطلاعات شخصی خود نسخه پشتیبان یا همان بکاپ تهیه کنید.

فلش کردن گوشی

فلش کردن هیچ آسیبی به دیوایس شما نمیرساند و در بیشتر موارد باعث عملکرد بهتر آن می شود؛اما در برخی موارد ممکن است سیستم عامل نصب شده با تلفن همراه شما به طور کامل تناسب نداشته باشد و با بروز اختلالاتی در آنتن‌دهی و یا اینترنت همراه مواجه شوید. کارشناسان بازرگانی عادلی  یادآور می شوند که به طور کلی در هر دو حالت تمام اطلاعات شما حذف خواهد شد و تهیه نسخه پشتیبان پیش از هر اقدامی ضروریست، البته امکان بازگردانی داده های دستگاه در ریست فکتوری وجود دارد اما با فلش کردن اطلاعات شما به هیچ عنوان ریکاوری نخواهد شد. در نتیجه زمانی اقدام به فلش کردن گوشی هوشمند خود کنید که اختلال پیش آمده در دستگاه با ریست فکتوری کردن رفع نمی‌شود. البته در مواردی که قصد فروش تلفن همراه خود را دارید با استفاده از فلش کردن امکان دسترسی به داده های شما از بین می رود.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: بررسی دلایل انفجار گوشی ها، دلایل استفاده از قاب موبایل، آشنایی با ساختار باتری موبایل، راه حل کار نکردن تاچ موبایل، روش های شارژ سریع گوشی و … می باشد را مطالعه کنید.

 

 

برچسب ها :

نظرات شما

X