آشنایی کامل با حالت Safe Mode

دسته بندی ها :
آشنایی کامل با حالت Safe Mode

اگر گوشی هوشمند ناگهان دچار مشکلات مختلفی می شود، ابتدا باید بررسی کنید که آیا از زمانی که یک برنامه جدید را نصب کرده اید، گوشی دچار مشکل شده است یا خیر. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند برای تحقق بخشیدن به دلیل ایجاد مشکل، حالت Safe Mode در انواع سیستم عامل های مموبایل طراحی و راه اندازی شده است. در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به بررسی حالت سیف مود و کارایی آن بپردازیم.

حالت سیف مود

حالت Safe Mode :

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که حالت Safe Mode که با نام حالت ایمن نیز شناخته می شود، گوشی موبایل را به صورت خام و بدون تاثیرپذیری از تنظیمات و برنامه اجرا می کند. زمانی که گوشی هوشمند در حالت سیف مود اجرا می شود، همانند حالتی است که شما گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانده باشید. در این حالت یک علامت در کنار صفحه نمایش گوشی موبایل ظاهر می شود که بیانگر حالت سیف مود می باشد (در حالت Safe Mode هیچ یک از برنامه های نصب شده بر روی گوشی موبایل اجرا نخواهند شد).

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند معمولا در زمان هایی که عملکرد باتری موبایل دچار اختلال می شود، با فعال کردن حالت سیف مود تا اندازه ای می توان متوجه شد که منشا اختلالات، یک مشکل سخت افزاری است  و یا یک مشکل نرم افزاری می باشد.

نحوه فعالسازی حالت سیف مود :

فعالسازی حالت سیف مود در انواع گوشی های اندروید متفاوت است. به عنوان مثال روشن کردن حالت ایمن گوشی های سامسونگ بسیار ساده است. کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که معمولا فعالسازی حالت ایمن در اکثر گوشی های سامسونگ به این شکل است که در ابتدا دکمه پاور موبایل را نگه می دارید، سپس گزینه Safe mode را از بین گزینه های نمایش داده شده در لیست صفحه نمایش انتخاب می کنید.

حالت Safe Mode سامسونگ

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که فعال کردن حالت ایمن برای گوشی های سامسونگ گلکسی S8، S7  و برخی از مدل های دیگر گلکسی کمی متفاوت تر است.

برای این مدل ها ابتدا باید دکمه پاور گوشی را نگه دارید تا گوشی خاموش شود.

پس از خاموش شدن گوشی، لازم است مجددا یک بار دیگر دکمه پاور را نگه دارید و زمانی که لوگوی شرکت سامسونگ را مشاهده نمودید، دکمه ولوم کم را نگه دارید.

سپس در این وضعیت از میان گزینه های نمایش داده شده گزینه Safe Mode را انتخاب کنید.

روش های خارج شدن از حالت Safe Mode در مدل های مختلف، بایکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال برای خارج شدن گوشی سامسونگ از حالت Safe Mode، کافیست گزینه Turn Off Emergency Mode را انتخاب کنید. کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که این گزینه در گوشی های گوناگون به شکل های متفاوتی نمایش داده می شود.

حالت Safe Mode

به عنوان مثال در گوشی سامسونگ جی 7، در بالای صفحه نمایش گوشی یک علامت سه نقطه وجود دارد که اگر آن را انتخاب کنید می توانید این گزینه را مشاهده نمایید.

کارشناسان بازرگانی عادلی بیان می کنند که در مورد سایر گوشی های شرکت سامسونگ، تنها کافیست دکمه پاور را نگه دارید تا گوشی یک مرتبه خاموش شود.

سپس دکمه پاور را نگه دارید و پیش از اینکه گوشی موبایل روشن شود، در هنگام نمایش لوگوی شرکت سامسونگ، دکمه ولوم پایین را نگه دارید. بهتر است به منظور انجام بهتر این مرحله گوشی موبایل را از قاب خارج نمایید.

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: آشنایی با کالیبره کردن باتری موبایل، راهکارهای ضدعفونی نمودن گوشی موبایل، بررسی مشکل لمس اتوماتیک صفحه نمایش، بررسی مشکلات GPS موبایل ها، بررسی مشکلات رایج در گلکسی s8 و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X