آشنایی با کابل فلت گوشی

دسته بندی ها :
آشنایی با کابل فلت گوشی

در ساختارهای داخلی گوشی های موبایل، معمولا کابل های فلت نادیده گرفته می شوند. در صورتی که کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند این کابل ها نقشی اساسی در فناوری های تلفن های همراه ایفا می کنند. با استفاده از کابل های فلت، تصاویر درصفحه نمایش گوشی نمایش داده می شود و صفحه نمایش لمسی به درخواست های کاربران واکنش نشان می دهد. در این مقاله با کابل فلت و کاربرد آن آشنا می شویم.

کابل های فلت موبایل

استفاده از کابل های فلت در موبایل :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند دریافت واکنش از جانب تلفن همراه هنگام لمس صفحه نمایش به کمک کابل فلتی امکان پذیر است که مادربرد دستگاه را به صفحه نمایش متصل کرده است.

به طور کلی نمایش اطلاعات در صفحه نمایش لمسی توسط کابل فلت اتفاق می افتد.

این کابل ها آزادانه خم می شوند و با توجه به ابعاد کوچک گوشی های هوشمند، بهترین انتخاب برای گوشی های موبایل به شمار می روند.

عدم شکنندگی و مقاومت عالی در برابر دمای بالا، نصب آسان و هزینه تولید پایین، کابل های فلت را به انتخاب مناسبی برای گوشی های هوشمند تبدیل نموده است.

دلایل آسیب دیدن کابل فلت :

عوامل گوناگونی باعث می شود کابل فلت نیاز به تعویض پیدا کند. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند نفوذ آب و رطوبت به تلفن همراه، ضربه شدید و آسیب دیدن کابل هنگام تعمیر مهمترین دلایل خرابی کابل محسوب می شوند. وقتی با مشکلاتی از طرق صفحه نمایش از قبیل تار شدن و پرش تصویر، سیاه شدن صفحه نمایش و یا ضعیف شدن تاچ گوشی مواجه می شوید این نشانه ها می توانند بیانگر خرابی کابل فلت گوشی باشند.

کابل فلت گوشیگاهی اوقات نیز شارژ نشدن دستگاه ممکن است به خاطر نقص فنی پیش آمده در کابل فلت گوشی اتفاق بیفتد. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند تمامی این موارد با تعویض کابل فلت برطرف خواهند شد.

هنگامی که با مشکل نمایش تصاویر در نمایشگر موبایل روبرو می شوید یکی از دلایل اصلی این اتفاق کابل فلت است. توجه داشته باشید که تعویض فلت یک کار تخصصی است و برای تعویض این کابل لازم است به یک تعمیرکار مجرب مراجعه نمایید.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: راهکارهای محافظت از پاوربانک، دلایل پنهان یا پاک شدن فایل ها در کارت حافظه چیست ؟، آشنایی با تعمیرات رایج سخت افزاری و نرم افزاری آیفون، دلایل خاموش نشدن صفحه نمایش گوشی، بررسی مشکل باز نشدن کیبورد گوشی های اندرویدی و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X