آشنایی با ویژگی های مدرن اندروید 11

دسته بندی ها :
آشنایی با ویژگی های مدرن اندروید 11

سیستم عامل اندروید بزرگ ترین و پرکاربردترین سیستم عامل گوشی های هوشمند محسوب می شود که در سرتاسر دنیا از طرفداران بسیاری برخوردار است. کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که شرکت گوگل در طی سالیان گذشته برای انتشار آپدیت های اندروید از یک زمان خاص استفاده می نمود، اما این شرکت در سال جاری نوآوری داشت و ناگهان پیش نمایش اولیه اندروید 11 را انتشار داد. آشنایی با ویژگی های جدید اندروید می تواند برای طرفداران این سیستم عامل جالب توجه باشد. در این مقاله با این ویژگی ها آشنا می شویم.

امکانات اندروید 11

ارسال مستقیم تصاویر از قسمت اعلان :

کارشناسان بازرگانی عادلی یکی از ویژگی های جدید اندروید 11 را قابلیت امکان ارسال تصاویر از قسمت اعلانات عنوان می کنند. با استفاده از این قابلیت می توانید بدون باز نمودن برنامه از بخش اعلانات، تصویر دلخواه را ارسال نمایید.

همچنین در اندروید جدید این امکان فراهم شده است که از بخش اعلانات برای تمامی پیام رسان ها، بدون آنکه لازم باشد وارد برنامه ها بشوید، امکان چت وجود داشته باشد. هدف از ایجاد این قابلیت سهولت در پیام رسانی و ارتباط کاربران می باشد.

ایجاد دسترسی یک بار مصرف :

با استفاده از اندروید 11 قادر خواهید بود برای برنامه های مختلف اجازه‌ دسترسی یک بار مصرف ایجاد نمایید. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند معمولا اجازه دسترسی‌ یک بار مصرف برای دسترسی ‌های بسیار حساس دستگاه مانند موقعیت مکانی، میکروفون و دوربین موبایل صادر می گردد. در این قابلیت برنامه ها برای دسترسی از کاربر اجازه می گیرند و کاربر می تواند به برنامه ها به صورت یکبار مصرف اجازه دسترسی بدهد. در این حالت حتی اگر برای لحظه ای کوتاه از برنامه خارج بشوید و دوباره وارد برنامه بشوید، دیگر امکان استفاده از برنامه موردنظر را نخواهید داشت و اجازه از کاربر برای استفاده دوباره از برنامه موردنظر الزامی است.

عکس گرفتن بدون ویبره :

بسیاری از اوقات در هنگام عکس گرفتن لرزش گوشی در هنگام اعلانات موجب خراب شدن تصویر و فیلم ضبط شده می گردد. کارشناسان بازرگانی عادلی بیان می کنند که گوگل در اندروید 11 امکان غیرفعال نمودن اعلان ها در هنگام باز بودن دوربین موبایل  ایجاد نموده است تا کاربران با خیال آسوده به عکاسی یا تصویربرداری با استفاده از تلفن همراه خود بپردازند.

بهبود شبکه 5G :

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که اندرویدهای 10 نیز از تکنولوژی 5G پشتیبانی می کردند، اما در اندروید 11 بهبودهای بیشتری به منظور استفاده از این شبکه ایجاد گردیده است. اگر کاربر به یک شبکه‌ 5G  به صورت نامحدود متصل باشد، سیستم عامل اندروید به‌طور خودکار هنگام پخش آنلاین ویدیو، بالاترین کیفیت ممکن را انتخاب می‌ نماید تا کاربران از سرعت بسیار بالای شبکه استفاده بهینه را داشته باشند.

احراز هویت بیومتریک

بهبود فناوری احراز هویت بیومتریک :

اندروید به منظور ارتقای امنیت سیستم، اهمیت فراوانی برای استفاده از سنسور اثرانگشت و یا تشخیص چهره قائل است. البته این ویژگی تنها مربوط به استفاده از گوشی های اندرویدی نیست و در مواردی مانند مدیریت پسورد یا بانک داری نیز از این قابلیت های امنیتی استفاده می شود.

کارشناسان بازرگانی عادلی بیان می کنند که اندروید 11  فناوری احراز هویت بیومتریک را  ارتقاء داده و احراز هویت را به سه سطح قوی، ضعیف و اعتبار دستگاه تقسیم بندی نموده است. این قابلیت جدید اندروید 11 موجب افزایش ضریب امنیت گوشی های اندرویدی شده است.

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: نشانه های خراب شدن باتری موبایل، پیش از تحویل گوشی برای تعمیر به این نکات توجه داشته باشید، آشنایی با صفحه نمایش موبایل ها، آشنایی با شبکه 5G، چرا بلوتوث گوشی خاموش نمی شود و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X