آشنایی با ویبراتور موبایل

دسته بندی ها :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل در میان اجزای یک گوشی هوشمند ویبراتور را جزو ساده ترین و قدیمی ترین قسمت های گوشی معرفی می کنند که سالیان درازی است در گوشی ها استفاده می شود. پیش از این در مقاله ی ” قطعات اصلی موبایل ها “  با اجزای اصلی تشکیل دهنده یک گوشی هوشمند آشنا شدیم. یکی دیگر از اجزای اصلی یک گوشی موبایل که کمتر در میان مردم شناخته شده است سنسورها هستند. در مقاله ی ” سنسورهای موبایل “ با سنسورهای متنوعی که در یک گوشی هوشمند وجود دارد به همراه کاربرد هر سنسور آشنا شدیم.

قطعات اصلی موبایل

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب یک گوشی را دوربین می دانند. در مقاله ی ” دانستنی های دوربین موبایل “ اطلاعات کاربردی را برای مشتریان محترم بیان کردیم تا با توجه به این اطلاعات گوشی مناسب را برای خرید انتخاب نمایند. همچنین در ” بررسی ال سی دی موبایل “ با ال سی دی گوشی ها بیشتر آشنا شدیم. در این مقاله تصمیم داریم ساختمان ویبراتور موبایل را بررسی کنیم.

ساختمان ویبراتور :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل ساختار کلی ویبراتور را شامل یک موتور الکتریکی ساده و یک گوی فلزی معرفی می کنند . زمانی که موتور ویبره شروع به چرخش می کند به دلیل جابجایی سریع گوی، مرکز ثقل ویبراتور جابجا می شود و گوشی موبایل شروع به لرزش می کند.

ویبراتور موبایل

هنگامی که گوشی زنگ می خورد همزمان با شروع زنگ خوردن گوشی نیز شروع به لرزش می کند تا در مکان های شلوغ که کاربر صدای زنگ گوشی را نمی شوند با لرزش گوشی از زنگ خوردن آگاه شود. نحوه ی اتصال ویبراتور به گوشی را کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل به دو شکل سوکتی و کانکتوری ذکر می کنند. در بسیاری از مدل های گوشی های هوشمند به منظور لرزش بهتر، سازندگان ویبراتور را به قاب یا شاسی دستگاه وصل می کنند.

از کار افتادن ویبراتور :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل دلایل مختلفی را برای از کار افتادن ویبراتور ذکر می کنند. ولی علت عمده کار نکردن ویبراتور در اثر اتصالات و یا قطعه ای به نام درایور است. معمولا در قدم اول برای عیب یابی اتصال ویبراتور به گوشی بررسی می شود. درایور در واقع به عنوان یک راه انداز برای ویبراتور عمل می کند و بعد از بررسی اتصالات اگر مشکلی مشاهده نشد درایور ویبراتور توسط تعمیرکاران چک می شود.

 

اگر نیاز به خرید قطعات گوشی موبایل دارید می توانید جهت خرید قطعات باکیفیت از وبسایت گروه بازرگانی عادلی که در امر فروش عمده قطعات موبایل فعالیت دارد دیدن نمایید.

 

برچسب ها :

نظرات شما

X