آشنایی با قابلیت فست شارژ

دسته بندی ها :
آشنایی با قابلیت فست شارژ

تکنولوژی فست شارژ که امروزه در بسیاری از گوشی های هوشمند وجود دارد، با هدف افزایش سرعت شارژ نمودن موبایل طراحی شده است. اگر بخواهیم سرعت شارژ نمودن باتری لیتیومی گوشی های موبایل را افزایش بدهیم، لازم است ولتاژ و آمپر بیشتری به باتری لیتیومی وارد کنیم. اما کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که وارد کردن ولتاژ بیشتر، موجب گرم شدن باتری ،کاهش طول عمر و یا حتی آتش گرفتن باتری می گردد.

تکنولوژی فست شارژ

این تکنولوژی موجب شده است که معضل شارژدهی ضعیف باتری بسیاری از گوشی ها برای کاربران برطرف گردد یا حداقل کمتر درنظر کاربران مشخص بشود.

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند چون کاربر با تکیه بر این تکنولوژی می‌تواند در بازه زمانی بسیار کوتاه تری دوباره شارژ باتری موبایل خود را تکمیل کند.

در این حالت کاربر نیازی ندارد که به منظور شارژ نمودن باتری گوشی موبایل را چند ساعت در شارژ قرار بدهد.

آیا فست شارژ برای گوشی مضر است ؟

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند نمی توان گفت تکنولوژی فست شارژ با افزایش توان ورودی، باعث خراب شدن باتری گوشی موبایل می شود. زیرا قطعات، سنسورها و فناوری مورد استفاده در گوشی های فست شارژ و کابل شارژ مخصوص از بروز مشکلات مختلف جلوگیری می کنند. نابراین استفاده از تکنولوژی فست شارژ، هیچ مشکل خاصی برای باتری موبایل ایجاد نمی کند.

اما بسیار مهم است که اطلاع داشته باشید که گوشی هوشمند شما قابلیت فست شارژ را دارد یا نه. کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که اگر در مورد پشتیبانی گوشی هوشمند خودتان از تکنولوژی شارژ سریع اطلاعی ندارید، به سادگی می توانید این موضوع را متوجه شوید. اکثر گوشی های هوشمند مدرن به خصوص گوشی های سامسونگ و گوشی های موبایل هواوی از تکنولوژی فست شارژ و شارژ بی سیم پشتیبانی می کنند. با این حال اگر اطلاع ندارید گوشی موبایل شما جزو گوشی های فست شارژ است و از این تکنولوژی مفید پشتیبانی می کند یا نه، کافیست شارژر گوشی موبایل خود را چک کنید.

فست شارژ

کارشناسان بازرگانی عادلی یادآور می شوند که بر روی بدنه شارژر گوشی های سامسونگ، هواوی و تقریبا تمامی برندهای دیگر، علامت فست شارژ وجود دارد.

اگر علامت شارژرهای فست شارژ را نمی شناسید می توانید به عکس مقابل توجه کنید کنید.

همچنین عبارت Adaptive Fast Charging  روی بدنه شارژرها بیانگر پشتیبانی از تکنولوژی فست شارژ توسط موبایل می باشد.

البته در صورتی که گزینه ی خاموش یا روشن کردن قابلیت فست شارژ را در تلفن همراه خود پیدا کردید یعنی گوشی موبایل شما از این تکنولوژی پشتیبانی می کند.

نکته ی بسیار مهمی که معمولا بسیاری از افراد به آن توجهی نمی کنند این است که از این روش برای تشخیص تمامی شارژرها استفاده می کنند. بررسی عبارت Adaptive Fast Charging و علامت فست شارژ (آیکون جرقه یا رعد برق) بر روی بدنه ی شارژر گوشی موبایل تنها زمانی کاربردی است که قصد دارید از پشتیبانی قابلیت شارژر سریع توسط شارژر اورجینال دستگاه آگاه شوید. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند اگر می خواهید یک شارژر فست شارژ بخرید باید به طور کامل محصول مورد نظر را بررسی کنید. به دلیل اینکه بیشتر شارژرهای تقلبی نوشته و آیکون شارژ سریع را بر روی شارژر دارند اما این نشانه ها بیانگر اصالت کالا نیست.

شارژ سریع

کارشناسان بازرگانی عادلی یکی دیگر از باور های اشتباه در مورد شارژ سریع را استفاده از شارژر فست شارژر برای گوشی معمولی ذکر می کنند.

برخی از افراد معتقد هستند گوشی هایی که قابلیت شارژ سریع را ندارند با شارژر فست شارژ، مقداری سریع تر شارژ می شوند.

توجه کنید که تمامی این باورها اشتباه هستند. البته به دلایلی مانند متفاوت بودن میزان ولتاژ ورودی و خروجی گوشی پیشنهاد می شود حتی الامکان از شارژر گوشی خودتان استفاده کنید.

مزیت مهم فست شارژ :

تکنولوژی شارژ سریع باتری یک فناوری بسیار پیچیده است. کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند توسط این روش جریان زیادی برای سلول لیتیوم تغذیه می شود تا باتری سریعا شارژ شود. کنترلرهای ویژه ای در گوشی های هوشمند وجود دارند که در حین شارژ داده ها را با یکدیگر تبادل می کنند. این کنترلرها وضعیت باتری، میزان شارژ، دما و شارژ شدن دستگاه را کنترل می کنند. با بررسیاین پارامترها، تکنولوژی فست شارژ موبایل یک حالت بهینه را انتخاب می کند تا به باتری گوشی هیچگونه آسیبی نرساند.

فعالسازی فست شارژ :

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند فعالسازی قابلیت فست شارژ کار بسیار ساده ای می باشد. تنها کافیست وارد تنظیمات گوشی خود شوید و گزینه Battery را انتخاب کنید تا به تنظیمات باتری گوشی دسترسی داشته باشید. در مرحله ی بعدی تنها کافیست گزینه  Fast Cable Charging را فعال نمایید. با فعال نمودن این گزینه، قابلیت فست شارژ فعال می گردد.

فست شارژ

در صورتی که مایل هستید بعد از مدتی، قابلیت فست شارژ گوشی را خاموش کنید، با مراجعه به قسمت ذکر شده گزینه Fast Cable Charging را خاموش کنید. همچنین می توانید از شارژرهای معمولی که از تکنولوژی فست شارژ پشتیبانی نمی کنند نیز استفاده کنید.

در انتها اگر نگران این هستید که این قابلیت به باتری گوشی آسیب وارد نکنید، بیشتر به کابل شارژ توجه داشته باشید.

کارشناسان بازرگانی عادلی معتقدند کابل شارژهای نامرغوب به شدت به گوشی آسیب می رسانند و باعث خرابی باتری گوشی می گردند.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: راهکارهای محافظت از پاوربانک، معرفی آی سی گوشی های هوشمند، بررسی مشکلات سنسور اثر انگشت، دلایل خاموش نشدن صفحه نمایش گوشی، آشنایی با کابل فلت گوشی و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X