آشنایی با شماره سریال موبایل (IMEI)

دسته بندی ها :
آشنایی با شماره سریال موبایل (IMEI)

شماره سریال یا IMEI در تلفن همراه به عنوان شناسه دستگاه به شمار می‌آید و برای هر موبایلی منحصربفرد است. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که شماره سریال موبایل کدی ۱۵ رقمی است که در تمام گوشی های موبایل متفاوت می باشد. با استفاده از شماره سریال موبایل، زمانی که گوشی سرقت یا مفقود بشود می توان دستگاه را توسط پلیس ردیابی نمود. در این مقاله با روش های پیدا کردن IMEI موبایل ها آشنا می شویم.

کد مخصوص IMEI

شماره گیری کد مخصوص :

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند شماره گیری کد مخصوص شاید بهترین و ساده ترین روش برای پیدا کردن شماره IMEI در هر موبایلی باشد.

شما می توانید برای یافتن IMEI از کد مخصوص موجود استفاده نمایید.

با شماره گیری *#06# در موبایل خودتان، حتی بدون زدن کلید تماس، به سرعت شماره IMEI بر روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد.

پیدا کردن IMEI برای آیفون :

برای یافتن شناسه به تنظیمات آیفون مراجعه نمایید و سپس وارد قسمت General و پس از آن about بشوید. در این قسمت می‌توانید تمام اطلاعات دستگاه که شامل شماره سریالIMEI نیز می شود را مشاهده نمایید. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که برای پیدا کردن IMEI می توانید از ITunes هم استفاده کنید. ابتدا آیفون را به کامپیوتر متصل نمایید و برنامه ITunes را اجرا کنید. سپس بر روی آیفون خود کلیک کنید و به بخش Summary بروید. با کلیک کردن بر روی  Phone Number می‌توانید شماره IMEI دستگاه را مشاهده نمایید.

 

پیدا کردن IMEI برای گوشی های اندرویدی :

به منظور یافتن IMEI، به تنظیمات دستگاه بروید و سپس وارد بخش About Phone در انتهای لیست تنظیمات بشوید. با کلیک بر روی Status به اطلاعات دستگاه خود که شامل شماره IMEI  است، دسترسی پیدا کنید.

شماره IMEI

کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل یادآور می شوند که دستگاه­‌های دو سیم­ کارت دارای دو شماره IMEI می باشند.

با استفاده از داشبورد گوگل هم می توانید به IMEI دسترسی داشته باشید. کارشناسان فروش عمده قطعات موبایل معتقدند داشبورد گوگل یک مرکز کنترل برای حساب گوگل کاربران است.

شما می‌توانید از هر کامپیوتری به داشبورد گوگل دسترسی داشته باشید. در صورتی که حساب گوگل خود را در موبایل اندرویدی وارد کرده باشید، می‌توانید اطلاعات گوشی خود را در داشبورد مشاهده نمایید.

در قسمت Android از داشبورد گوگل، لیست دستگاه‌های اندرویدی به همراه شماره IMEI قابل مشاهده است.

 

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شود، همچنین در وبسایت گروه بازرگانی عادلی می توانید مطالب دیگر ما که شامل: دلایل پرش تصاویر در صفحه نمایش موبایل، تفاوت های فلش کردن با ریست فکتوری موبایل، راهکارهای افزایش سرعت شارژ موبایل، راهکارهایی مفید برای محافظت از سرقت یا گم شدن موبایل، مشکلات سیم کارت موبایل و راهکارهای برطرف شدن این مشکلات و … می باشد را مطالعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

X